№2
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.09.2020, 21:19

Екологічний вісник «Світ навколо нас»

Лютий 2014, №2

Якщо ви хочете вивчати та цінувати природу,

спершу необхідно зрозуміти мову, на якій вона говорить.

Річард Фейнман

ІГРАШКИ ШКІДЛИВІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Іграшки з натуральних і екологічно чистих матеріалів нині коштують дорого, тому більшості наших дітей доводиться задовольнятися китайськими підробками, які розвалюються вже в руках. І про те, що куплена турботливими батьками іграшка може стати для малюка не об'єктом для радості, а причиною хвороби, страшно навіть подумати. А між тим, таке нині трапляються досить часто. І все частіше у дітей лікарі фіксують алергічні захворювання, причиною яких стають саме дитячі цяцьки. Тоді чому так мало батьків замислюється над тим, які іграшки ми даємо до рук нашим дітям?

Ви, напевно, не раз звертали увагу на яскраві, трохи «нежиттєві» кольори зайців, слоненят та кубиків. Спеціалісти стверджують, що надто яскраве забарвлення – яскраво-рожеве, в‘їдливо-зелене та інші – це перше, що має насторожити при виборі іграшки. Чим більш неправдоподібний колір, тим дешевша фарба, що нанесена на іграшку, і, як результат, тим вища загроза високої її токсичності.

83% китайських ляльок та 37% інших китайських іграшок щороку виявляються шкідливим для дитячого здоров’я.

Тож, як і з чого виробляють іграшки? На першому місці, звичайно, пластик. І це тільки на перший погляд здається, що цей матеріал зовсім не шкідливий. Насправді ж, в основі пластику лежить фенол – основа для виготовлення будь-якого пластику.

Фенол – це кислота, яка в чистому вигляді є дуже токсичною речовиною і при попаданні на шкіру викликає сильні опіки. Якщо ж та чи інша іграшка має у своєму складі вищу за норму концентрацію фенолу, вона відразу починає подразнювати шкіру та рецептори малечі. Як наслідок – ніяк не пояснена лікарями бронхіальна астма, напади алергії чи навіть екзема. Лікарі кажуть, що тривалий контакт з предметами, в яких допустима норма фенолу перевищена в п‘ять разів, загрожує ураженнями внутрішніх органів. Але фенол — не єдина шкідлива речовина, яку під час експертизи виявляють у дитячих іграшках.

Виявляється, існують й такі, у складі яких є формальдегід – газ, який має канцерогенний ефект (знову ж таки, якщо перевищується допустима концентрація) та солі важких металів. Останні, на думку багатьох лікарів, – найнебезпечніші, бо зустрічаються в іграшках доволі часто.

Сурма, миш‘як, барій, кадмій, хром, свинець, ртуть і селен, як правило, незамінні компоненти фарби, якою розмальовують іграшки. Їх вміст теж допускається, але в дуже малих кількостях.

Ароматичний амін – речовина, яку зовсім нещодавно виявили не лише в іграшках, а й в дитячому одязі, виробленому в одній з китайських провінцій.

Отруйна фарба за своєю суттю здатна була викликати рак уретри та сечового міхура.

Дуже важливе і місце, де продаються іграшки. Недопустимо, щоб вони зберігалися поруч з товарами побутової хімії. Адже вони, як губка, вбирають і накопичують токсичні речовини й потрапивши до рук малюка, можуть стати причиною алергійних реакцій та навіть астми.

Купуючи іграшки, пам'ятайте такі правила:

обов’язково має бути присутнє спеціальне маркування та супроводжуюча інформація про виробника: його повну назву, координати (адресу та телефони) або координати постачальника в Україну;

неодмінно має вказуватися вік дитини, на який розрахована дана іграшка;

у певних випадках додається інструкція з догляду та експлуатації – варіанти прання, чистки;

необхідно пересвідчитися у відповідності іграшки нормам механічної, хімічної, протипожежної, радіаційної, електричної та шумової безпеки;

не купуйте іграшку будь-де. Це зробити краще в спеціалізованому магазині чи відділі, де дотримання стандартів обумовлюється встановленими вимогами та нормами;

має бути наявний сертифікат відповідності та гігієнічний висновок державної санепідемекспертизи МОЗ Украйни.

Звичайно, кожному вирішувати, якої якості й ціни іграшки обирати для своєї дитини. Однак все ж таки краще купувати якісну продукцію і не економити на здоров’ї малят.

За матеріалами сайту

www.megasite.in.ua/39781-nebezpechni-igrashki-na-prilavkah.html

 

ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНИЙ ЧАЙ

Вибрати чай для простого пересічного стає справжньою проблемою, адже асортиментний ряд цього продукту просто вражає. Навіть тітестери, фахівці з цього виду напою, не завжди можуть відрізнити хороший продукт від поганого, що вже говорити про нас, простих смертних. Все що ми можемо – це більш детально вивчити упаковку і постаратися взяти з неї максимум інформації.

До речі, на якість чаю впливає безліч чинників – регіон і зона вирощування, сезон і термін збору, спосіб збору листків, метод переробки, розмір готових чаїнок, купажування сортів. Шкода, але всієї цієї інформації на упаковці не знайти, проте дещо відшукати все ж цілком реально!

Перед тим як вибрати чай визначтеся з його видом (червоний, чорний, зелений) і вже тільки після цього починайте вивчати упаковку. Зараз коротко розглянемо можливі варіанти маркування, які полегшать ваш вибір у майбутньому.

Якщо ви бачите на упаковці:

написи «Made in China» або «Made in India», – це, швидше за все, фальсифікат. Під маркуванням «Зроблено в Індії» ховається фірма-посередник, яка вже ніяк не може виступити гарантом якості. У Китаї ж монополія на експорт цього продукту належить Китайській національній імпортно-експортній компанії чаю та місцевих продукті. Саме ця назва і повинна красуватися на упаковці.

напис «Packed in Sri-Lanka» і державна печатка з левом – справжній Цейлонський чай.

баранячу голову, циркуль або дівчину зі слоном (знак ГОСТ), а під ними назва фірми – справжній чай з Індії.

напис «Garden Fresh» – продукт не піддавався тривалому перевезенню та був упакований в місці зростання.

ВОР – маркування характерне для кращого розламаного чаю, ціна якого вища середньої.

коди D або F означають уламки чайного листа. Не варто лякатися, це ніяк не впливає на якість продукту, який успішно упаковується в пакетики і продається.

FOP або Flowery Orange Pekoe – в упаковці вас очікують акуратно закручені по всій довжині листя з золотими верхівками. Чим більше верхівок, тим, відповідно, і дорожче чай, тому виділяють Golden Flowery Orange Pekoe і Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe, який буде найдорожчим в цій лінійці, оскільки складається тільки з верхівок.

До речі, термін придатності цього продукту не більше 2 років, так що на відміну від вина, варто брати чай «молодший».

Що стосується зовнішнього вигляду листків чаю, то і тут є свої нюанси. Для того щоб вибрати якісний чай, потрібно дотримуватися наступних критеріїв вибору.

Зовнішній вигляд листків 

Якісні чаї мають однорідну консистенцію без домішок, добре скручені і однакового розміру листки. Чорні чаї мають майже чорний колір листків, зелені – зелений або зелено-сріблястий. Показниками порушення процесу приготування або збору чаю є коричнево-бурий, «іржавий» колір чаю. Для чорного чаю неприпустима присутність листків сірого кольору. Для зеленого чаю – бурий колір це ознака браку.

Відблиск чаю

Для сухого чорного чаю високої якості характерний золотистий відблиск, це говорить про те, що чай приготовлений з ніжної сировини, в той період, коли на чайних листах з’являється сріблястий пушок. Якщо чаїнки не мають відблиску, то це показник поганої якості. Сріблястий відблиск зеленого чаю також свідчить про високу якість.

Скрученість чайних листів

Сильна скрученість листків говорить про те, що ферментація чаю проходила якісно, чаїнки, які мають вигляд тонких, закручених, як дріт листів говорять про високу якість чаю. Відповідальні виробники роблять на упаковці з чаєм прозору вставку, для того, щоб можна було визначити якість чаю.

Ступінь сухості чаю

Якісний чай містить в собі до 8% вологи, чим більше вологи – тим нижча якість. При вологості більше 20% чай покривається пліснявою, стає отруйним. Щоб перевірити якість чаю, кілька чаїнок розітріть між пальцями, якщо чай перетворюється на пил – то це погано, значить, в процесі обробки він був спалений. Пересушений чай можна визначити за горілим запахом.

Однорідність чаю

У хорошому чаї всі чаїнки однакового розміру, без домішок. Чим більше в чаї деревини і черешків, не скручених листів, тим нижча якість чаю.

Сторонні включення

Такий чай фахівці називають «ящиковий чай», а в простолюдді «xай з дровами». Домішками можуть бути шматки дерева, пил, гілочки чайного дерева, фольга, папір і т.д. Це вказує на низьку якість чаю.

Запах чаю

Якісний чай має приємний аромат. Кожен різновид чаю має свій характерний запах, наприклад, зелений чай – трав’яний або гіркуватий. Чорний – солодкий або смолисто-квітковий.

Якісний чай ніколи не повинен пахнути:

чимось паленим або гаром, такий «аромат» характерний для підгорілого, пересушеного чаю, який не повинен йти на реалізацію;

металом, бензином, рибою, чимось косметичним свідчать про погану упаковку чаю.

За матеріалами сайту

www.korusna.info/kulinariya/yak-vybraty-yakisnyj-chaj.html

Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz