Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 24.01.2019, 01:14

Головна » Архів матеріалів
 
 
ВІЛ – вірус імунодефіциту людини, який викликає захворювання – ВІЛ-інфекцію, остання стадія якої відома як синдром набутого вірусу імунодефіциту (СНІД). Ця жахлива хвороба на сьогодні є невиліковною і залишається одною з самих значних проблем охорони здоров’я суспільства у світі. Кращій спосіб протидіяти ВІЛ або СНІДу – бути обізнаним. Потрібно знати що таке ВІЛ, його наслідки, основні причини захворювання тощо. Але що робити, коли близька людина ВІЛ-інфікована?.. Спілкуватися з нею й надалі? Чи відвернутися, як від «прокаженої»? Ці та інші нелегкі запитання постають нині перед багатьма людьми. ВІЛ-інфікована чи хвора на СНІД людина – це насамперед людина з такими ж почуттями, бажаннями, надіями, що й здорова, і основна допомога їй полягає у психологічній підтримці.
 
Переглядів: 460 | Додав: spcenter | Дата: 15.05.2012 | Коментарі (0)

 
 
«Бути чи не бути?»
Вільям Шекспір
 
Кожен знає, як важливо приймати правильні рішення. А чи вміємо ми це робити? Чи вчилися ми цьому де-небудь? І взагалі, де цьому вчать? Найчастіше ми вчимося приймати рішення поволі, з плином життя, методом спроб і помилок. Але чи ефективно це? Виявляється, що приймати правильні саме для себе рішення можна навчитися, й існує декілька методів прийняття рішень.
 
Переглядів: 512 | Додав: spcenter | Дата: 15.05.2012 | Коментарі (0)

 
 
Народ, що не знає своєї історії,
приречений пережити її знову.
Джордж Сантаяна
 
9 травня – День перемоги. День визволення нашої Батьківщини від фашистських загарбників. День пам’яті і скорботи за тими, хто не побачив мирне блакитне небо. На жаль, роки ідуть, і вже майже не залишилось тих, хто захищав наше майбутнє, тих, хто, не зважаючи ні на що, мужньо і відважно виборював крок за кроком наше вільне життя. Але боротьба за мир ішла не тільки безпосередньо з ворогом, а й із самим собою. Боротьба з відчаєм, зі страхом. Найскладніше було дітям – дітям війни. Багато хто залишився сиротами ще на її початку. Хлопчикам і дівчаткам того часу замість безтурботного дитинства довелося швидко подорослішати, а дехто навіть узяв до рук зброю і відстоював право на життя пліч-о-пліч з дорослими. Сьогодні ці дітлахи вже давно мають власних онуків. Вони не з чуток знають, що таке голод, страждання, смерть. Ми повинні завжди пам’ятати про цю страшну трагедію, про людей, які бачили все це на власні очі, які пройшли через жах під назвою війна, та про тих, хто не дожив до сьогодення.
 
Переглядів: 468 | Додав: spcenter | Дата: 10.05.2012 | Коментарі (0)


Хто зараз, як не діти Великої Вітчизняної Війни, може розповісти про ті важкі часи, котрі вони переживали зі страхом та тривогою в душі?! Захисників Вітчизни, що брали на себе відповідальність за майбутнє нашої країни, стає все менше і правду про найжорстокішу подію в історії людства можуть повідати вже давно не молоді люди, які на власні очі бачили війну та поламані долі людей, що їх оточували. Їхнє дитинство не можна назвати легким, не кожен скаже, що воно було щасливим. Але ті, хто пережив період Великої Вітчизняної Війни, гідно витримали це випробування.

04 травня Оксаною Овчарук у рамках програми «Наша старість тільки в радість» було проведено захід, який був присвячений темі Великої Вітчизняної Війни та Дню перемоги. Зібравшись у дружньому колі, учасники поділились своїми враженнями, набутим досвідом та переживаннями, які захоплювали їхні душі в період війни. Не зважаючи на те, що тоді вони були малими дітьми, у пам’яті кожного залишились спогади, які іноді повертаються їм уві сні. Учасники зачитували власні вірші, що були присвячені даній тематиці, розповідали історії зі свого життя.

Розробляючи плакат на честь травневого свята Перемоги, діти війни висловлювали свою скорботу за тими, хто загинув, захищаючи честь та гідність своєї країни. І на знак поваги та пошани поклали квіти до пам’ятного знаку героям, які брали участь у форсуванні Дніпра. Не зважаючи на те, що згадувались зовсім неприємні та важкі часи, волонтери програми «Наша старість тільки в радість» пішли задоволеними. Адже ми – молодь, пам’ятаємо про цю визначну подію перемоги, і це своєрідна данина поваги та пошани тим, хто брав участь та був свідком Великої Вітчизняної Війни.  

 

Наталя Кальчева

Переглядів: 518 | Додав: spcenter | Дата: 04.05.2012 | Коментарі (0)


Підлітковий період назавжди залишиться найспецифічнішим у будь-якій віковій періодизації. Це такий період життя, коли авторитетними є лише однолітки. З одного боку, підлітки справляють враження, ніби-то у них адекватна самооцінка і вони багато знають, але на деякі питання їм надзвичайно важко знайти відповідь. Ні, не тому, що мало інформації. Кожен відчуває необхідність у допомозі старших. Підліткам завжди краще 1 раз побачити, ніж 100 почути, тому в цьому віці вони більш схильні скоювати такі вчинки, за які можуть ще не раз пожалкувати. Особливо гостро в цей період постають питання щодо статі та статевих стосунків.

Вже вкотре соціальним педагогом Овчарук О.М. було проведено тренінгове заняття на тему «Стать та статеві відносини», в якому взяли участь учні 8 класу ЗОШ №2. Можливо, дехто й очікував якихось теоретичних аспектів, але вся інформація була надана дуже тактовно і підлітки просто не встигли втомитись від кількості інформації, що ненав’язливо надавалась між тематичними вправами та іграми. Оксана Миколаївна висвітлила питання про дружбу та любов, за участю підлітків були виявлена різниця між даними поняттями. В контексті розмови про стать було підкреслено стереотипи, що протягом усього життя переслідують жінок та чоловіків.

Неабияку цікавість у підлітків викликала вправа «Особливості статі», де кожна команда повинна була продумати найсильніші та найслабші особливості протилежної статі. А коли мова зайшла про сексуальність та статеві відносини взагалі, підлітки з особливим інтересом слухали та задавали питання, на які з легкістю відповідала Оксана. 5-хвилинний фільм про різницю між чоловіками та жінками викликав захват у підлітків та надовго підняв їм настрій. Таке ставлення молоді до тренінгів, що проводяться спеціалістами Центру, надихає наших працівників на якісну та продуктивну роботу.

Наталя Кальчева

Переглядів: 518 | Додав: spcenter | Дата: 03.05.2012 | Коментарі (0)


І знову в Соціально-психологічному Центрі лунає дитячий сміх. Соціальними педагогами ігрової зали  - Боровик А.М. та Олексою І.С. 28 квітня було проведено чергове свято, що присвячено Букварику. Першокласники прийшли попрощатися зі своєю першою книжкою у житті. Діти дуже відповідально підійшли до цього свята, підготували віршики про кожну літеру в українському алфавіті, а в кінці разом зачитали віршик-прощання з Букварем:

Прощавай, Букварику –

В школі перший друже!

Ми тобі, Букварику,

Дякуємо дуже!

Найрізноманітніші емоції у дітей викликав головний персонаж – Буратіно, який продав свій Букварик і купив на ці гроші квиток до театру. Беручи участь у конкурсах, діти доводили неграмотному хлопчику, що перш ніж попрощатися з Букварем, його треба прочитати та вивчити. Молодші школярі із задоволенням відгадували загадки, складали слова та грали в ігри. Святом залишились задоволені не тільки діти, але і батьки, що з особливою гордістю спостерігали за першими досягненнями своїх малюків.  

Наталя Кальчева

Переглядів: 358 | Додав: spcenter | Дата: 28.04.2012 | Коментарі (0)


Період, коли дитина переходить з дитячого садку в школу, являється своєрідною кризою для потенційного школяра. Окрім того, що на дитину починають впливати зовсім інші зовнішні фактори, з’являються нові вимоги та правила поведінки, яким треба чітко слідувати. На цьому етапі дитині треба привити бажання до навчання та розвинути навички самоконтролю.

В Соціально-психологічному Центрі діє програма «Я дуже хочу до школи», в контексті якої проводяться як індивідуальні, так і групові заняття з дітьми. Подібні заняття допомагають не тільки в загальному когнітивному розвитку, але й сприяють формуванню мотиваційного компоненту, за рахунок чого дитина відчуває своєрідну жагу до навчання. Роботу з дітьми проводить практичний психолог Мельник Ольга Анатолівна. Вона розуміє дітей, та стрес, який вони можуть відчувати, адже працює з дітьми постійно.

Заняття, що проходять в індивідуальній формі, передбачають не тільки сприяння формуванню позитивного настрою, але і адаптації до вимог, які дошкільнята ще не отримували. Таким чином діти, що займаються постійно в рамках даної програми більш адаптовані та підготовлені до школи. Окрім психологічних моментів, в яких дитина може потребувати допомоги, психолог займається з ними розвиваючими вправами, що передбачають розвиток пам’яті, уваги, мислення, уяви. Діти мають можливість розвивати моторику, адже окрім важких вправ заняття передбачають деякі ігрові моменти. Більше того, в Центрі постійно працює ігрова зала, де діти можуть відпочити після занять.

Також проводиться робота в груповій формі. Діти мають можливість порівняти знання одне одного, що також мотивує їх на більші досягнення. Такого роду заняття проводяться в літній період, коли до першого класу залишається все менше часу. Діти навчаються літерам, починають читати, та рахувати. В літній період є можливість займатись ще англійською мовою, що також в майбутньому допоможе дитині. 

Робота практичного психолога в рамках даної програми є унікальною можливістю для батьків, які переживають за майбутню успішність своїх дітей у школі. Ця програма діє вже другий рік поспіль і стає все більш популярною серед молодих батьків, які залишились задоволеними результатами проведеної роботи. Всі заняття проходять на безкоштовній основі. Все що треба – привести свою дитину в Соціально-психологічний Центр, де її не тільки радо зустрінуть, але й будуть сприяти успішному майбутньому.


За більш детальною інформацією можна звертатись за номером 2-94-21


Наталя Кальчева

Переглядів: 442 | Додав: spcenter | Дата: 27.04.2012 | Коментарі (0)


Чорнобильська трагедія не залишила байдужими жодної людини в світі. Майже кожен знає про те, які наслідки спричинила ця катастрофа, скільки горя принесла сім’ям, скільки людських доль було поламано та знищено. Багатьох досі цікавить першопричина аварії, але життя продовжується і кожен, хто бачив цю страшну подію, зі скорботою згадує її, але продовжує жити з надією на краще майбутнє. 

Сьогодні, 26 квітня 2012 року, на честь 26 річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Соціально-психологічному Центрі було проведено телеміст з м. Оренбург. Вже вкотре соціальний педагог Оксана Миколаївна Овчарук організовує цей захід. І хоч ще на початку року він не був запланований, учні Оренбурзького ліцею виявляли неабияку цікавість з цього приводу. Тому в заході прийняли участь волонтери «Крок до успіху» та учасники програми «Наша старість тільки в радість». 

Спілкування почалось з пісні «На Чернобыль журавли летели» яку виконував гурт «Надія». Спів людей, які власними очима бачили аварію та відчували кожне слово, про яке вони співають, торкались найпотаємніших струн душі кожного і викликали сльози на очах у присутніх. Цікаву інформацію про особливості аварії, її причини та наслідки дуже чітко розповів Васильєв А.І., який в той час був ліквідатором аварії. Його розповідь почалась зі слів: «Я помню всю, а так хотелось бы забыть…». Пізніше учасники заходу подивились невеличкий сюжет, який показував загальну картину життя в Прип’яті до аварії, під час неї, та після. У молоді виникло безліч питань, які потребували відповіді.

Лобода Г.П., що проживала та працювала в Прип’яті розповідала про той день, як про звичайний день з життя кожного. Під час евакуації з міста інформації було мало і виїжджаючи кожен сподівався на те, що травневі свята пройдуть у власних домівках. Але зі слів Галини Петрівни, ці свята ще не наступили. Надзвичайну цікавість у підлітків викликав той факт, що місто Прип’ять зараз називають «мертве місто» і Васильєв А.І. та Лобода Г.П. надали вичерпуючі відповіді на це, та всі подальші питання. 

Спілкуючись між собою підлітки задавали питання одне одному, ділились враженнями та своїми думками з приводу аварії та її впливу на сучасність та майбутнє. Піскун Сандра розповіла про участь у нічному мітингу-пам’яті, що вкотре підкреслило, що наша молодь пам’ятає цю визначну, але сумну дату. Цей день – день скорботи, це своєрідна дань минулому та тим героям, які поклали своє життя заради життя інших.

 

Наталя Кальчева

Переглядів: 466 | Додав: spcenter | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)


У ніч з 25 на 26 квітня сотні жителів міста Славутич вийшли на центральну площу, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС 26 років назад. В тому числі були волонтери та спеціалісти Соціально-психологічного Центру.  Вшановуючи пам'ять жертв цієї катастрофи, кожен запалив свічки та поклав квіти до пам’ятнику загиблим.  

Наталя Кальчева

Переглядів: 448 | Додав: spcenter | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)


Чорнобильська катастрофа назавжди залишиться в серцях очевидців та їх пам’яті. Це наша історія, яку з покоління в покоління передають старші, виховуючи в дітях повагу до людей, які були задіяні в ліквідації страшної аварії та почуття відповідальності за майбутнє. Вже з дитячого садочку діти знають історію міста, яке було створене внаслідок цієї сумної події.

У Соціально-психологічному Центрі 26 квітні в ігровій залі відбулась зустріч молодших школярів з Лободою Г.П., що була не тільки евакуйована з міста Прип’ять, але й відповідала за евакуацію дітей в оздоровчі табори. Галина Петрівна розповідала дітям історію свого життя та особливості трагедії, яку вона бачила власними очима, говорила про наслідки, які були спричинені аварією.

Соціальними педагогами ігрової зали – А.М. Боровик та І.С. Олексою була організована міні-виставка на Чорнобильську тематику. Діти мали унікальну можливість роздивитись фотографії з місяця трагедії, місто Прип’ять та етапи будування міста, в якому вони зараз живуть. Цікаві журнали та книги також не залишили малечу байдужими і сторінки переглядались одна за одною.

Захід закінчився тим, що разом із соціальними педагогами А.М. Боровик та І.С.Олексою, діти відвідали пам’ятник, що присвячений молодим героям, які загинули внаслідок аварії на ЧАЕС. Діти з особливою цікавістю роздивлялись фотографії, читали прізвища, а потім поклали багато квітів, що принесли в знак поваги, пошани та подяки. Адже саме ліквідатори, що вчасно зробили свою справу, посприяли нашому щасливому майбутньому.

Наталя Кальчева

 

Переглядів: 478 | Додав: spcenter | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 115 116 117 118 119 ... 131 132 »
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz