Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 24.01.2019, 01:11

Головна » Архів матеріалів


Вибір професії для багатьох стає великою складністю в житті. Ні, не тому, що підлітки малоініціативні чи нічим не цікавляться. Цей факт пов'язаний з тим, що комусь недостатньо інформації, хтось просто не визначився в своїх інтересах, а комусь можуть заважати оточуючі в здійснені найважливішого вибору в своєму житті.  Про це йшла мова протягом цілого року з учасниками, що відвідували тренінги.

Останнє тренінгове заняття в цьому році, в рамках програми «Професійна орієнтація підлітків» для ліцеїстів 23 групи стало найприємнішим та найцікавішим. Це пов’язано з тим, що вже є інформація, яка засвоєна і залишилось тільки правильно використати їх на практиці, а ще з тим, що заняття проходило на вулиці, де яскраво світило сонечко та співали пташки, що само по собі налаштовувало на позитивний настрій.

Практичним психологом Соціально-психологічного Центру Кальчевою Наталею було проведено тренінг на тему «Ми вже знаємо та вміємо…» де учасники мали змогу закріпити свої набуті знання в ігровій практиці. Кожен приймав активну участь в обговоренні питань, які були поставлені не тільки психологом, але й самими активними та допитливими.  В кінці заняття кожен з учасників висловив свої почуття. І дуже приємно було чути те, що кожен з них ще б із задоволенням відвідував подібні заходи.

 

Наталя Кальчева 

Переглядів: 435 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


Перша книжка для дітей молодшого шкільного віку завжди залишається в пам’яті малечі як найцікавіша та безтурботна. Яскраві картинки, які підібрані згідно з літерами ще довго у дітей асоціюються з першим класом, де їм завжди весело та спокійно водночас. Діти тільки починають розуміти всі позитивні моменти навчання, починають цінити свій Букварик, але в кінці року приходить час, коли потрібно прощатися з ним і вирушати в старший клас, де на його місце прийдуть інші книжки, що будуть збагачувати знання та внутрішній світ учнів.

Тому соціальні педагоги ігрової зали організували «Свято Букварика», де діти мають змогу виразити всі свої почуття до своєї першої книги. Найприємнішим моментом в цьому заході є те, що від дорослих іде мінімальна ініціатива. Вони тільки направляють енергію та знання дітей в необхідне русло, що зробити непросто. Діти з ентузіазмом брали участь у конкурсах, чим доводили казковому персонажу Буратіно, що навчання в школі – приємна необхідність кожної дитини.

Особливо сподобались дітям загадки, що зачитувала ведуча: чи то тому, що Буратіно не знав на них вірних відповідей, чи тому, що діти були щасливі від своїх знань, які вони здобули протягом першого навчального року у своєму житті. Свято Букварика завершилось прощанням дітей зі своєю першою книгою та участю у невеличкому театрі-експромті. Тому з ігрової зали діти вкотре вийшли задоволеними, усміхненими, щасливими і дещо сумними від того, що перша книга – не остання, але вона назавжди залишиться першою. 

Наталя Кальчева

Переглядів: 529 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


День народження – найулюбленіше свято з самого дитинства. І хоч багато людей з кожним наступним роком у своєму житті перестають чекати цього свята з нетерпінням, десь в глибині душі кожен радіє, що позаду ще один рік, який приніс досвід та безліч приємних спогадів. Соціальний педагог Овчарук Оксана завжди ставиться до учасників клубу «Наша старість тільки в радість» з особливим розумінням та турботою. Вкладаючи душу в кожний свій захід, вона не забуває про те, що для цих людей «День Іменинника» наповнений гордості за своє життя.

Вже не вперше за цей рік проходить захід, що кожен з учасників іменує Днем іменинника. В цей день всі приходять щасливими, адже знають, що Оксана Миколаївна як завжди приготувала для них якийсь приємний сюрприз, який буде викликати захоплення та натхнення. В тренінговій залі, в такі дні, завжди панує тепла та дружня атмосфера, якої просто неможливо не помітити. Учасники вітають одне одного, бажають довгих літ, та якомога більше приємних моментів у подальшому житті. Не дивлячись на свій вік, вони завжди беруть участь у конкурсах, співають та танцюють. Цим вони доводять молодому поколінню те, що старість може буди дійсно в радість і радіти життю ніколи не пізно. 

 Після подібних свят учасники завжди кажуть про те, що готові ходити хоч кожен день. І так воно і є. Майже кожен день вони збираються! Іноді для того, щоб вирішити організаційні моменті подальших заходів, іноді з власною ініціативою проводять заходи на цікаві для них теми, а іноді просто хочуть побачити свого молодого та енергійного тренера – Оксану, яка завжди рада бачити їх, та нових учасників у себе на заходах.

 Наталя Кальчева

 

Переглядів: 562 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


Чорнобильська катастрофа, що відбулась 26 років тому, назавжди залишиться в пам’яті очевидців як щось жахливе. Наслідки цієї аварії не залишили байдужими жодного. Вона викликали співчуття, жаль, тривогу, страх у кожного, хто тільки чув саме слово «Чорнобиль». Лише сміливці пішли в ліквідатори, а потім ще й в статус постійних працівників Атомної Електростанції. Вони були молоді та недосвідчені, але вкладали всю душу та силу для врятування власної країни, за яку так боліло серце. Трохи пізніше було створено місто Славутич, де кожен житель знає і поважає його історію, адже всі розуміють, скільки сил і страждання поклали люди для того, щоб хтось жив зараз в таких умовах як ми - Славутичани.   

 

У Соціально-психологічному Центрі замісником директора Акименком Ю.Ф. було проведено круглий стіл з молоддю міста Славутич, та літніми людьми. В контексті зустрічі згадувались ті жахливі часи, все, що бачили, чули та відчували. Підлітки з розумінням слухали інформацію, яку вони чують вже не вперше, але вкотре вона зачіпає найпотаємніші переживання в душі. В ході зустрічі учасники розглянули найбільші катастрофи в світі і активно висловлювали свою думку щодо причин та наслідків після них.

 

Зустріч двох поколінь відбулась в теплій, але дещо сумній атмосфері, адже ця глобальна трагедія досі живе в їхніх серцях та думках. Обговорюючи наслідки Чорнобильської катастрофи учасники прийшли до висновку, що в наших екологічних умовах є гостра необхідність в правильному харчуванні та здоровому способі життя. Представники старшого покоління, розповідаючи про своє життя, розкрили деякі таємниці свого здоров’я та фізичної витримки – вона полягає тільки в фізичних вправах та навантаженнях, роздільному харчуванню. Слухаючи історії людей, які пройшли такі жахливі речі, але все ж таки зберегли свій позитив, кожен з підлітків зробив для себе висновки, які не дозволять втрачати оптимізм у майбутньому.

 

Наталья Кальчева  

Переглядів: 423 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


Серед молоді завжди багато думок, що стосуються негативних явищ чи поганих звичок. З будь-якого приводу у підлітків знайдеться своя думка. У цьому віці взагалі важко комусь із дорослих бути авторитетом для них, але необхідність у нейтральній інформації їм зараз потрібна як ніколи. Адже тільки при наявності такої умови підлітки зможуть сформувати власну позицію з окремих питань.

Вже не перший раз практичним психологом Вишневською С.Л. було проведено тренінгове заняття на тему «Я визначаю свою позицію», який проводиться в контексті діючої програми «Молодь проти шкідливих звичок». Такого роду заняття не передбачало великої кількості теоретичної інформації. Всі питання розглядались із точки зору підлітків, їхніх власних думок та почуттів. Кожен мав можливість висловитись та отримати зворотній зв'язок від психолога.

У ході заняття були задіяні тематичні вправи та ігри, які закріплювали не тільки існуючі знання, але й сприяли формуванню власної самооцінки та особистісного ставлення до тих негативних явищ, які є в сучасному світі підлітків. І хоч назва програми та тема можуть здаватися дуже категоричними та нав’язливими (на перший погляд), кожен із присутніх отримав для себе якусь нову інформацію, яка дійсно знадобиться їм у житті. Отже, мета заняття була реалізована, адже в ході нього підлітки, хоч і поступово і невпевнено, все ж визначались зі своєю власною позицією.   

Переглядів: 442 | Додав: spcenter | Дата: 24.04.2012 | Коментарі (0)


У стінах Соціально-психологічного Центру відбулась чергова прем’єра лялькової вистави «На чуже не зазіхай», що була організована практичним психологом Смирняковою Антоніною. Не без допомоги волонтерів вистава набула яскравого та цікавого змісту. Звірята-актори вели активну бесіду зі своїми глядачами-школярами, які доброзичливо відповідали на всі поставлені запитання. Таким чином, атмосфера, що панувала в залі, була дуже теплою. Цікавий сюжет захоплював дітей, кожен із задоволенням спостерігав за діями героїв. Окрім позитивних емоцій, які діти отримали в ході вистави, кожен збагнув для себе, що до чужих речей треба ставитись навіть більш бережливо, ніж до своїх. 

А після вистави організатор запропонувала дітям вийти на вулицю та намалювати на весняному асфальті емоції, які вони відчувають після перегляду. Малюнки дітей вражали своєю яскравістю. Діти із задоволенням зображали весну, квітки, тварин та все, що їх надихало на творчість. Такі заходи завжди впливають на дітей. Окрім повчальної вистави, в їх пам’яті залишиться ігровий момент, який також розвивав їхні здібності. 

Переглядів: 665 | Додав: spcenter | Дата: 24.04.2012 | Коментарі (0)


У рамках роботи діючої програми «Крок до успіху» було організовано екологічну акцію під гаслом «Чистий ліс – запорука здоров’я»,  що відбулась у межах міського місячника «Славутич – наш дім». Організаторами акції стали соціальний педагог Овчарук О..М. та практичний психолог Кальчева Н.Г., під керівництвом котрих волонтери Соціально-психологічного Центру не тільки з задоволенням зайнялись прибиранням, але і взяли участь у цікавих та релаксуючих вправах. 

Переглядів: 514 | Додав: spcenter | Дата: 23.04.2012 | Коментарі (0)

 
 
В рамках загальноміського екологічного місячнику «Славутич наш дім» для учнів 7-Б класу ЗОШ № 3 соціальним педагогом Оксаною Овчарук було проведено заняття з елементами тренінгу «Збережемо красу природи разом». Метою заходу було сформувати у підлітків екологічну свідомість, розвити уміння і навички до збереження природних багатств та виховувати любов до природи.
 
Переглядів: 905 | Додав: spcenter | Дата: 20.04.2012 | Коментарі (0)

 
 
17 квітня у Соціально-психологічному Центрі пройшла зустріч підлітків усіх шкіл Славутича з мером міста Володимиром Удовиченком. У ній також брали участь директор Соціально-психологічного Центру Віктор Одиниця, настоятель Славутицького Свято-Іллінського храму Отець Іоанн, заступник відділу освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради Олександр Линкевич, начальник служби у справах дітей Валентина Дудинська та соціальні педагоги шкіл міста.
 
Переглядів: 408 | Додав: spcenter | Дата: 20.04.2012 | Коментарі (0)

 
 
У Соціально-психологічному Центрі соціальним педагогом Оксаною Овчарук для учнів 8-Б класу ЗОШ №1 було проведено заняття з елементами тренінгу «Молодь обирає конструктивний конфлікт». Метою заняття було: налагодити соціально-психологічний клімат в класному колективі, проінформувати підлітків про види та специфіку розв’язання конфліктів, створити атмосферу довіри та сприяти згуртуванності групи.
 
Переглядів: 587 | Додав: spcenter | Дата: 17.04.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 116 117 118 119 120 ... 131 132 »
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz