Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.09.2020, 01:58

Головна » Архів матеріалів


«Здрастуйте, я – новонароджений!» – такою була назва тренінгу для майбутніх мам, що відбувся у Соціально-психологічному Центрі. Практичний психолог Ганна Кравченко в рамках програми «Я – щаслива мама» вже вкотре збирає вагітних жінок на пізнавальні тренінги. Цього разу темою для розмови був малюк, що тільки-но народився. Адже вигляд новонародженого і дорослої людини дуже відрізняється. В утробі матері дитина отримує все необхідне через плаценту. Одразу після народження все змінюється: розгортаються і починають функціонувати легені, перебудовується система кровопостачання, травлення та інші. Адаптація до позаутробного стану продовжується кілька тижнів. Майбутні мами дізналися про те, як у період адаптація змінюється голова немовляти, як виглядає шкіра, волосся, нігті та очі і як за ними доглядати. Що таке «жовтушка» і чому вона може виникнути, чому у малюка може бути неритмічне дихання та чому він здригатися уві сні, як обробляти пупок доки не відпаде пуповина тощо. По закінченню пізнавальної частини учасниці тренінгу з задоволенням зробили вправи на зняття психоемоційного напруження.

Переглядів: 520 | Додав: spcenter | Дата: 27.11.2012 | Коментарі (0)


Во все времена труд на планете считался престижным. Как можно представить человека без труда. Карл Маркс говорил что, труд создал человека. Конечно же, труд бывает разным: и непосильным, и таким, что человек почти не прикладывает усилий.

Труд в сельском хозяйстве всегда был тяжелым и мало оплачиваемым и на него не обращали особого внимания. В бывшем союзе в сельском хозяйстве работали все от зари до зари. Работали и дети: ходили на молотилку, окучивали лошадьми картофель, копали кюветы, пололи коксагиз, пасли колхозный скот и т.д. Вставали все в 4 часа утра: шли в поле женщины – серпами жали рожь, дети собирали колоски, а мужчины воевали, а после войны были одни калеки. Сейчас уже меньше стали уставать на работах в сельских хозяйствах. Землю вспахивают арендаторы и предприниматели. Но как бы там не было труд есть труд и отмечали этот труд в установленный день.

Переглядів: 573 | Додав: spcenter | Дата: 26.11.2012 | Коментарі (0)


Завжди цікаво послухати про минули. Почути розповіді про те, що було «колись» від людей, які жили в цьому «колись». Дорослішали, навчалися, закохувались, одружувались тощо. Цікаво порівняти сьогодення і минуле. Поспілкуватися з представниками обох поколінь. Таких різних і в той же час таких схожих. Таку зустріч організував Соціально-психологічний Центр. 

Переглядів: 693 | Додав: spcenter | Дата: 26.11.2012 | Коментарі (0)


Соціально-психологічний Центр приймає активну участь у житті міста Славутича. А саме, піклується про моральне і психічне здоров’я мешканців міста. Центр надає психологічні консультації, допомагає розібратися у безвихідних, на перший погляд, ситуаціях. Працівники СПЦ завжди оказують необхідну підтримку і допомогу тим, хто до них звертається. Велика увага приділяється груповій роботі. Проводяться тренінги як з дорослими, так і з дітьми. Школярам, не залежно від їх віку, – особлива увага. Насамперед це робота з класами яка спрямована на підтримання дружньої атмосфери в класі, розв’язання конфліктних ситуацій з однолітками та батьками, попередження виникненню шкідливих звичок у підлітків. 

Переглядів: 708 | Додав: spcenter | Дата: 25.11.2012 | Коментарі (0)


Формувати мотивацію здорового способу життя, виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я необхідно ще з малечку. Звичайно, в першу чергу ця функція покладається на батьків, але не тільки батьки відповідальні за здоров’я свої дітей. В рамках місячника «Молодь обирає здоров’я» у Соціально-психологічному Центрі відбулися заняття з елементами тренінгу «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу». Соціальні педагоги Ірина Олекса та Алла Боровик провили заняття для учнів початкових класів у формі активних і пізнавальних ігор. Розмовляючи про здоров’я та про те, як його зберегти, діти визначали правильні твердження щодо здорового харчування, режиму дня, особистої гігієни тощо. Під час спортивної вікторини показали не тільки свої фізичні здібності, а й проявили свою кмітливість. Поєднані разом рухлива і інформаційна частини занять всім підняли настрій і вже вкотре довели що «в здоровому тілі, здоровий дух».

Переглядів: 1149 | Додав: spcenter | Дата: 23.11.2012 | Коментарі (0)


Життя – це багатство, яке дається кожному з нас батьками. І, звичайно, хочеться, щоб воно було щасливим і красивим. А це можливо за умови міцного здоров’я. Давно доведено що усе, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре здоров’я – це постійний процес. До нього людина може йти, будучі зовсім здоровою чи навіть інвалідом. Добре здоров’я містить всі цілі життя людини, її інтереси і звички. Людина в житті може йти двома шляхами: один веде до здоров’я, інший – від здоров’я. 

Переглядів: 816 | Додав: spcenter | Дата: 23.11.2012 | Коментарі (0)


З розвитком суспільства змінюються і пріоритети освіти. Сьогодні багато основних методичних інновацій пов’язано з використанням не тільки активних методів навчання, а й інтерактивних. Інтерактивний – той, що взаємодіє, знаходиться у режимі бесіди, діалогу. Іншими словами, на відміну від активних методів, інтерактивні орієнтовані на більш широку взаємодію учнів не тільки з учителем, але й один з одним і на домінування активності учнів в процесі навчання. Учбовий процес організовується таким чином, щоб майже всі учні були залученими у пізнання нового матеріалу, під час якого вони мають можливість розуміти та рефлексувати з приводу того, що знають і думають. Інтерактивні вправи дають можливість не тільки закріплювати вже вивчений матеріал, а й засвоїти новий. 

Переглядів: 574 | Додав: spcenter | Дата: 23.11.2012 | Коментарі (0)


Соціальний педагог Центру Оксана Овчарук провела цікаве заняття з елементами тренінгу «Дружба». Воно відбулося безпосередньо в школі з учнями 6 класу в рамках програми «Клас». За допомогою цікавих вправ учні визначили хто такий друг, які якості він повинен мати. Навчилися формувати нові відношення з оточуючими та створювати довірчу атмосферу при спілкуванні. Зробили самоаналіз своїх поглядів на якості, що вони цінують в дружбі. Дуже цікаво пройшла дискусія щодо дружніх стосунків та Кодексу дружби, який було розроблено вітчизняними соціологами та психологами. Учні висловили своє ставлення до дружньої відвертості, адже правду зазвичай може сказати лише справжній друг, до поняття «цілодобова дружба». Поділилися власними прикладами підтримки і допомоги у складних ситуаціях.

Дружба для кожного є важливою складовою життя. Вона приносить багато радості і позитивних емоцій.  Дружні відносини перш за все засновані на довірі та взаємоповазі та змінюються разом з тим, як змінюються ми.

 

Переглядів: 478 | Додав: spcenter | Дата: 23.11.2012 | Коментарі (0)


В рамках місячника «Молоде покоління обирає здоров’я» у Соціально-психологічному Центрі відбулося заняття з елементами тренінгу «Формування відповідної безпечної поведінки щодо статевих стосунків у підлітковому віці». Заняття з учнями 10-Б класу ЗОШ №2 провела соціальний педагог Оксана Овчарук. Вона надала інформацію щодо засобів контрацепції, закцентувала увагу підлітків на плюсах і мінусах кожного із методів захисту. Також учні дізналися про правила користування презервативом, найпоширенішим і найпопулярнішим засобом контрацепції. Метою заняття було формування навичок відповідальної безпечної поведінки щодо статевих стосунків, завдяки яким можна запобігти інфікуванню ІПСШ, ВІЛ. Під час заняття підлітки визначили, що любов і секс не завжди тісно пов’язані. Слід розпочинати статеві стосунки з людиною, якій довіряєш і маєш до нею певні ніжні почуття. І якщо є хоч якась невпевненість, не боятися сказати «ні». Не треба поспішати робити цей крок. Незважаючи на свій вік і деяку обізнаність у питаннях статевих відносин, підлітки прийшли до згоди, що кожен повинен перш за все брати відповідальність на себе, починаючи вести сексуальне життя.

Переглядів: 640 | Додав: spcenter | Дата: 16.11.2012 | Коментарі (0)


У стінах Соціально-психологічного Центру продовжує свою діяльність програма «Ляльковий театр». Практичний психолог Антоніна Смирнякова організовує для дітлахів молодшого шкільного віку чарівні лялькові вистави, які допомагають розширити дитячий кругозір. Невелика сцена, на якій проходить вся дія, дозволяє дітворі охопити поглядом усю виставу в найдрібніших подробицях, а лялькові герої улюблених казок мають глибокий і сильний вплив на психічний стан малюків. Діти дуже переживають і співчувають їм, з великим задоволенням йдуть з ними на контакт, прислухаються до їх мудрих порад, з радістю беруть участь в ігрових постановках. Дійство захоплює своєю яскравістю, веселими персонажами та цікавим сюжетом, що сприяє розвитку уяви та мовлення.

Ляльковий театр – це маленька казка на яву, що переносить у чарівний світ незабутніх пригод.

Переглядів: 485 | Додав: spcenter | Дата: 16.11.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 132 133 134 135 136 ... 155 156 »
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz