Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.09.2020, 20:22

Головна » Архів матеріалів


Автомобілі вже давно увійшли у наше життя, як невід’ємна його частина. З кожним роком власників авто стає все більше. Незабаром може статися, що автівку матиме кожен другий мешканець країни. Це все добре, адже автомобіль зручний і швидкий засіб пересування. Також життя людини полегшують й інші чотирьохколісні помічники – автобуси, тролейбуси тощо. Нажаль, транспорт може становити небезпеку (особливо, якщо його багато на вулицях міста) для неуважного або необізнаного пішохода. Щоб запобігти шкоди своєму здоров’ю з боку автотранспорту необхідно бути уважним і обов’язково знати правила безпечної поведінки на вулиці.

Переглядів: 645 | Додав: spcenter | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)


Конфлікт – це зіткнення протилежно спрямованих, несумісних один з одним цілей, інтересів, позицій, думок, поглядів опонентів чи суб’єктів взаємодії. В основі будь-якого конфлікту є ситуація, що включає або суперечливі позиції сторін з якогось приводу, або розбіжність інтересів, бажань опонентів. Для того, щоб конфлікт почав розвиватися, є необхідним інцидент, коли одна із сторін починає діяти на шкоду іншій. Зазвичай це викликає опір іншої сторони, діалог супроводжується взаємними образами. Вирішення проблеми стає неможливим. Але, конфлікту можна уникнути, якщо опонент не буде виходити за рамки ділових аргументів і відношень. При цьому можна спостерігати різні стратегії поведінки.

Переглядів: 1183 | Додав: spcenter | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)


Сьогодні на прилавках магазинів безліч продуктів харчування про існування яких ми навіть не здогадувались ще якихось 15-20 років тому. Особливо це стосується їжі у яскравій і гарній упаковці. Їжі, яку нам так завзято пропонує реклама у різноманітних засобах масової інформації. Як можна її не скуштувати? Все виглядає дуже смачно і апетитно. Але «не все золото, що блищить» нагадує народна мудрість. Те що гарно виглядає далеко не завжди є корисним. Інколи така їжа буває навіть небезпечною. Як визначити, що можна і навіть потрібно вживати, а що краще і не коштувати? Лікарі-дієтологи не перестають звертати нашу увагу на існування шкідливої їжі, якою є різноманітні, сухарики, чіпси, їжа швидкого приготування тощо. І якщо доросла людина більш усвідомлено підходить до вибору свого раціону харчування, стараючись не звертати увагу на яскраві рекламні картинки, то дитину вони навпаки ваблять. Маленького чоловічка приваблюють яскраві обгортки різноманітних «смакіток» і він просить маму чи тата: «Купи!». І частіш за все батьки купують. Ну як можна відмовити улюбленому сину чи донці? Нажаль такі батьки не замислюються про те, що ці «смакітки» часто можуть бути причиною такого поширеного у ХХІ столітті захворювання, як алергія. Але батьки не завжди можуть контролювати те, що вживає їх дитина. Починаючи отримувати «кишенькові гроші» дітлахи витрачають їх на те, що краще не їсти. Вони не розуміють як смачне може бути шкідливим. Це потрібно дитині пояснити.

Переглядів: 652 | Додав: spcenter | Дата: 13.09.2012 | Коментарі (0)


Вересень у Соціально-психологічному Центрі є місяцем Безпеки і проходить під гаслом – «Запобігти! Врятувати! Зберегти!». Майже всі заняття, які відбуваються в Центрі пов’язані з безпекою життєдіяльності. Не оминула цей захід й Ігрова зала. Соціальні педагоги Алла Боровик та Ірина Олекса проводять з учнями початкових класів заняття з елементами тренінгу «Твоя безпека – в твоїх руках». Небезпечні ситуації можуть підстерігати де завгодно і від них ніхто не застрахований, але небезпеку можна попередити чи хоча б звести її наслідки до мінімуму. І якщо дорослому легше впоратися з надзвичайною ситуацією, то дитина не завжди зможе швидко і правильно зреагувати на таку неприємність. Саме для попередження, запобігання і уникнення небезпеки у Центрі проходять заняття, де школярі ознайомлюються з правилами поведінки на вулиці і вдома, розвивають пізнавальний інтерес та уміння орієнтуватися у надзвичайних ситуаціях, виховують культуру поведінки.

Переглядів: 1040 | Додав: spcenter | Дата: 13.09.2012 | Коментарі (0)


Сьогодні дуже рідко можна зустріти людину, що не користується Інтернетом. Ця мережа буквально захоплює кожного і підлітки не виключення. В Інтернеті можна не тільки знайти цікаву інформацію та ознайомитись з останніми новинами та тенденціями у світі чи в будь-якій більш вузькій сфері. Тепер це «місце», де можна знайти цікавий фільм, послухати музику і, що не менш важливо, поспілкуватись з друзями чи родичами, що живуть далеко. Але не дивлячись на безліч позитивних особливостей мережа Інтернет таїть в собі небезпеку, про яку варто пам’ятати. Саме тому Соціально-психологічним Центром було створено тренінг для старших класів на тему "Безпека в Інтернеті", який із задоволенням відвідали протягом тижня 8 класів, серед яких учні ліцею та всіх шкіл міста. При цьому самі заняття проходили не тільки в Центрі, але і в школах. 

Переглядів: 1055 | Додав: spcenter | Дата: 13.09.2012 | Коментарі (3)


Вагітність – новий етап у житті кожної жінки. Зароджене нове життя, яке протягом 9 місяців буде розвиватися у тілі майбутньої мами, змінює жінку не тільки фізично, але й емоційно. Перша вагітність чи ні – неважливо, самовідчуття змінюється з кожним днем. Метаморфози, що відбуваються в організмі вагітної жінки, часто є причиною її нестабільного психоемоційного стану. Нерозуміння того, що відбувається, породжує різного роду страхи. І чим ближче підходить час народжувати, тим більше може бути хвилювань. Тому так важливо навчитися відчувати себе, відчувати свій новий стан, розуміти зміни свого організму, прислухатися до себе і до свого ще ненародженого малюка. Все це допоможе прожити вагітність з задоволенням, навчить насолоджуватись кожною зміною в собі, без страху і болю дати світові нове здорове життя. 

Переглядів: 670 | Додав: spcenter | Дата: 13.09.2012 | Коментарі (0)


31 серпня у Соціально-психологічному Центрі пройшла зустріч учасників хобі-групи «Пізнаємо світ» у рамках програми «Наша старість – тільки в радість!». Організатором зустрічі, як і завжди, була Оксана Овчарук, соціальний працівник Центру. Пізнавати щось нове – завжди цікаво. Особливо, якщо «прожив життя», і здається, що вже майже все знаєш. Всебічно розвивати свою особистість корисно у будь якому віці. Тим паче, з висоти прожитих років на багато речей дивишся по іншому і нову інформацію сприймаєш пропускаючи її через свою життєву мудрість. Відбувається аналіз на корисність та дійсно цікавість побаченого, почутого, прочитаного. Не важливо, що саме пізнає і відкриває для себе людина у літньому віці. Хтось цікавиться новими фактами історії, когось турбує науково-технічний прогрес, а хтось взагалі пізнає нові нематеріальні носії інформації. Важливо що вона прагне до нових знань, розширює кругозір, не зупиняє процеси свого мислення, з захопленням віддається тому, що її цікавить. Адже поки людина розвивається інтелектуально, вона не старіє душею.

Переглядів: 555 | Додав: spcenter | Дата: 05.09.2012 | Коментарі (0)

Згадаємо минуле з посмішкою


Коли людина досягає пенсійного віку, їй неабияк потрібна підтримка зі сторони. Це пов’язано з тим, що зовнішність та сила вже не ті, бажання не співпадають з можливостями, і все це свідчить про наявність вікової кризи. Часто літні люди почувають себе не тільки самотніми, але і нікому не потрібними. І все, що залишається багатьом із них – згадувати минуле. Але куди приємніше згадувати своє дитинство, юність та молоді роки в компанії однолітків, яким є чим поділитись, що розповісти одне одному. Цих людей об’єднують не тільки сучасні соціальні умови, але й спільне минуле. Звичайно, що у кожного воно було своє, але в більшості учасники програми «Наша старість – тільки в радість» – це діти війни, а часи тоді були дуже нелегкі, тому слухати розповіді про щасливі для них минулі дні всім було дуже цікаво, адже у кожного своя доля, своя історія.


Переглядів: 565 | Додав: spcenter | Дата: 20.08.2012 | Коментарі (0)

Наші у Сорочинцях 


У Соціально-психологічному Центрі активно впроваджується програма «Наша старість – тільки в радість», де Оксана Овчарук із задоволенням працює з літніми людьми. Скільки душі вона вкладає в кожен свій захід, інтенсивно готуючись до нього. І неймовірно приємно, що її робота має результати – літні люди, які відвідують заняття, легше ідуть на контакти з іншими, намагаються активно брати участь не тільки в житті міста, але в житті суспільства в цілому.

І явним прикладом для гордості являється Кухар Тамара Миколаївна – наш активний волонтер, що була запрошена до Великих Сорочинців на відкриття відомої Сорочинської ярмарки, яка проходила за підтримкою МНС України в Київській області. Сама Тамара Миколаївна вже давно відома тим, що є однією з учасниць відомого в м. Славутичі гурту «Надія». Відповідно, як співачка вона і була запрошена на відкриття концерту, де заспівала пісні, такі дорогі українській душі. Серед них – пісня «Виростеш ти, сину», що полошить серця матерів, «Посидим по-хорошему», що налаштовує на позитивний лад, і багато інших. Звичайно, що яскравий талант важко не помітити, але надзвичайно приємно, що в такому віці, замість того, щоб пасивно лежати на дивані, учасники програми «Наша старість – тільки в радість» намагаються урізноманітнити своє життя, роблячи його більш насиченим та позитивним.

Наталя Кальчева


Переглядів: 529 | Додав: spcenter | Дата: 20.08.2012 | Коментарі (0)

Літні люди потребують спілкування 


Оскільки люди – живуть в соціальному середовищі, кожен із нас потребує спілкування. І якщо в дитячому віці дуже просто заводити нові знайомства та починати дружбу, то чим старше стає людина, тим важче їй спілкуватися з кимось. Завдяки Соціально-психологічному Центру у літніх людей є унікальна можливість знайти для себе не тільки цікавих співрозмовників, але й справжніх друзів. Більше того, соціальній педагог, що працює з даною категорією населення Оксана Овчарук з неабияким задоволенням зустрічає учасників програми «Наша старість тільки в радість». І мова іде не тільки про групові форми занять, до яких так звикли наші постійні волонтери, але й про індивідуальну роботу.

Звичайно, що коли вік перестрибує за 60 – життя стає менше наповнене подіями, але безмежний досвід, що був отриманий протягом нього кожен хоче комусь передати, чимось поділитись, отримати моральну підтримку та позитивний настрій. Але з приходом пенсійного віку скорочуються соціальні контакти, у всіх по-різному складається життя. Саме тому в Соціально-психологічному Центрі діє програма «Наша старість тільки в радість», де літні люди мають змогу всебічно розвиватись, спілкуватись з однолітками та молоддю, дізнаватись щось нове не дивлячись на вік. Але, можливо, найважливіше в тому, що вони легко тут знайдуть увагу, підтримку та щирі посмішки наших працівників.

Наталя Кальчева  

Переглядів: 556 | Додав: spcenter | Дата: 13.08.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 136 137 138 139 140 ... 155 156 »
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz