Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 14.08.2020, 14:02

Головна » Архів матеріалів

З метою визначення проблематики та пріоритетних напрямків розвитку молоді міста Славутича з 9 по 27 квітня 2012 року соціальним працівником Соціально-психологічного Центру Костальською Оленою було проведено щорічне опитування серед молоді міста віком від 15 до 19 років (учні 10-х, 11-х класів шкіл міста). В опитуванні, яке пройшло за методом – анкетування, прийняло участь 185 респондентів, з яких  хлопців – 45,9%, дівчат – 54,1%.

Задачі дослідження:

1. Дослідити умови життя підлітків у сім’ях.

2. Дослідити характер зайнятості підлітків та структуру проведення вільного часу.

3. Визначити бачення перспектив життя молоді у сферах:

- планування свого майбутнього;

- вибір та підготовку майбутньої професії.

4. Визначити проблематику підлітків.

5. Виявити рівень алкоголізації та наркотизації молодіжного середовища м. Славутича

6. Зробити порівняльний аналіз з даними попередніх опитувань 2001, 2004, 2006, 2009 та 2011 років.

>
Переглядів: 1077 | Додав: spcenter | Дата: 05.07.2012 | Коментарі (0)

З 9 по 27 квітня 2012 року соціальним працівником Соціально-психологічного Центру Костальською Оленою було проведено опитування «Ставлення старшокласників до суїциду». Мета проведеного дослідження: визначити ставлення підлітків до такого явища, як суїцид. Опитування, яке відбулося за методом – анкетування, пройшло серед молоді міста Славутича віком від 15 до 19 років (учні 10-х, 11-х класів шкіл міста). В ньому прийняло участь 185 респондентів, з яких  хлопців – 45,9%, дівчат – 54,1%.

Переглядів: 754 | Додав: spcenter | Дата: 02.07.2012 | Коментарі (0)


Війна… Як багато в цьому слові скорботи й трагізму… Війна – це завжди знедолені, пригнічені та скалічені людські душі. І не важливо, яку мету переслідували призвідники військових дій – варварське захоплення під свою владу іншого народу, чи «благу мету» допомоги, просвітництва або ще чогось «дуже потрібного» іншому народу. Війна, залишається війною. Багато загиблих учасників бойових дій, багато загиблого мирного населення – жінки, діти, літні люди. Така страшна ціна не може бути виправданням жодній «благій меті».

Переглядів: 538 | Додав: spcenter | Дата: 26.06.2012 | Коментарі (0)


Люди, що вперше відвідують Соціально-психологічний Центр, часто не розуміють навіщо у нас ігрова зала. Але з часом все стає на свої місця і додаткових питань ніхто не задає. Ні, це не безкоштовний дитячий садок, це не просто кімната, де дітям можна пограти з іграшками… Це своєрідний казковий світ, володарками якого є наші соціальні педагоги – Боровик А.М. та Олекса І.С. Тут завжди відчинені двері, тут лунає дитячий сміх та спів під караоке. Тут працює кіно-експрес, де постійно показують мультфільми, які подобаються дітям. Саме в ігровій залі діти розвиваються, відпочивають, та гармонізують свій внутрішній стан після психологічних консультацій.

Відповідно до того, що діти до певного віку пізнають світ через призму гри, в Соціально-психологічному Центрі впроваджена програма «Розвиваємося через ігрову діяльність». Діти мають змогу не просто безглуздо погратись машинками, або пострибати на скакалці. Завдяки соціальним педагогам, та практичним психологам, специфіка роботи котрих полягає саме в роботі з дітьми – вільний час маленьких славутичан зайнятий особистісним розвитком, при чому як психічним, так і фізичним.

Так 18 червня в стінах ігрової зали вже вкотре зібралось багатенько дітей. Адже с кожним днем спека стає нестерпнішою і хочеться з друзями десь сховатись. А цією «схованкою» є ігрова зала нашого Центру, де діти мають змогу пограти в різноманітні ігри, прийняти участь в конкурсах та естафетах. Тому разом із соціальними педагогами ігрової зали та практичним психологом по роботі з дітьми Мельник О.А., було проведено конкурсну програму «Третій - зайвий», що сприяв не тільки фізичному розвитку, адже більшість вправ було направлено саме на це, а й розвивали свої когнітивні здібності, що важливо робити змалку!     

 

Наталя Кальчева

Переглядів: 531 | Додав: spcenter | Дата: 19.06.2012 | Коментарі (0)


Слово «волонтер» набуває в нашій країні все більшої популярності. Що ж це таке? Правильніше спитати: хто це?! Волонтери – це добровольці, що беруть участь у будь-яких соціально-значущих заходах. При чому це робиться абсолютно безкоштовно, що не дуже притаманно сучасному суспільству. Чому? Для того, щоб зрозуміти сутність волонтерів, треба дещо знати про мотиваційні типи особистості. 

Переглядів: 549 | Додав: spcenter | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)


Літо… Де наші підлітки? Хтось відпочиває на морі, хтось на дачі, хтось у бабусі… Ті, хто залишився в місті, намагаються зайняти себе цікавими справами: пограти в баскетбол, побігати на стадіоні, відвідати виставку, прогулятись по скейт-парку... І приємно усвідомлювати, що молодь не безнадійна (як часто можуть відмічати представники старшого покоління). Не дивлячись на їх несерйозність та зовнішній спокій, вони все ті ж бентежні підлітки, у яких є якісь плани на майбутнє та глибокі інтереси. Зайнятість молоді в нашому місті просто вражає, і їм не потрібно витрачати час на якісь безглузді дії, вони прагнуть самостійності та розвитку.

Переглядів: 586 | Додав: spcenter | Дата: 14.06.2012 | Коментарі (0)


Вже вкотре практичний психолог Соціально-психологічно Центру Антоніна Смирнякова організовує лялькову виставу-казку і разом з нею незмінні помічники учні-волонтери ЗОШ №1 та ЗОШ №4. Цього разу вистава відбулася не в стінах Центру, а в дитячому садочку №8. Ляльковий театр завітав особисто до маленьких глядачів з черговою прем’єрою казки «Рукавичка». Виставу відвідали усі бажаючі вихованці садочку, вони з захопленням спостерігали за дійством, що відбувається. 

Переглядів: 1402 | Додав: spcenter | Дата: 14.06.2012 | Коментарі (0)


Танцювально-рухова терапія – це вид психотерапії, який використовує рухи для розвитку соціального, когнітивного, емоційного і фізичного життя людини. Так свідчить офіційне визначення Американської асоціації танцювально-рухової терапії. Танцювальна терапія, як окреме направлення психотерапії, оформилася приблизно у 50-70 роки минулого століття у США, а в Україні з’явилася відносно недавно. Одним із фундаментальних положень танцювальної терапії є переконання, що при зміні манер та характеру рухів людини, які відображають риси її особистості, змінюються її почуття як по відношенню до себе, так і до власного тіла. Через рухову взаємодію терапевт допомагає клієнту розвинути самосвідомість, опрацювати емоційні затиски, дослідити емоційні моделі поведінки, зробити сприйняття себе та інших більш точним, більш чутливим, викликати такі поведінкові зміни, які приведуть до більш гармонійного функціонування.

Переглядів: 753 | Додав: spcenter | Дата: 13.06.2012 | Коментарі (0)

Синдромом емоційного вигорання називають один із захисних механізмів психіки, якій запускається при виснаженні емоційних ресурсів. Найбільш до емоційного вигорання схильні представники «професій, що допомагають», ті, хто працює з людьми (вчителі, психологи, медики, соціальні робітники тощо). За родом своєї діяльності, стикаючись з людськими проблемами, стражданнями, страхами, надіями та очікуваннями, вони повинні співпереживати, співчувати й одночасно приймати швидкі та правильні рішення в кожній конкретній ситуації. Все це може призвести до емоційного напруження і, як наслідок, виснаження. Вперше синдром емоційного вигорання було описано в 20-ті роки минулого століття американськими психотерапевтами. Американський психолог Фройденберг у 1974 році ввів в практику термін «згорання» та «вигорання» для людей, що працюють в системі «людина-людина» і визначив його як «ураження, виснаження та знос, що відбуваються в людині внаслідок завищених вимог до власних ресурсів та сил». З одного боку синдром допомагає людині зберегти емоційні ресурси, з іншого – негативно позначається на професійній діяльності. В такому стані спеціаліст не здатен видавати адекватну емоційну реакцію, відгукнутися на проблеми своїх підопічних. 

Переглядів: 1114 | Додав: spcenter | Дата: 08.06.2012 | Коментарі (0)

 
 
У Соціально-психологічному Центрі відбулося групове заняття для майбутніх першокласників, яке провела практичний психолог Ольга Мельник. Заняття пройшло в рамках програми «Я дуже хочу до школи» з метою формування у дітей необхідного рівня психологічної, мотиваційної, інтелектуальної готовності до школи та полегшення переходу від дитячого садка до шкільних навантажень.
 
Переглядів: 617 | Додав: spcenter | Дата: 29.05.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 138 139 140 141 142 ... 155 156 »
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz