Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.09.2020, 21:44

Головна » Архів матеріалів
 
 
Батьки і діти – два різних покоління. Їх, майже завжди, складні взаємовідносини – це одвічна проблема. Кожне покоління живе в свій час, має свою систему поглядів та цінностей, дуже важливу для нього. Кожне покоління цю систему цінностей готове відстоювати. Нажаль, непорозуміння двох поколінь часто стає причиною того, що підліток починає шукати це порозуміння на вулиці, серед своїх однолітків чи більш старших товаришів, які не завжди можуть надати гідний приклад поведінки. Неуважність батьків до своїх дітей, до їх переживань та мрій, нерозуміння і неприйняття того, що подобається підлітку, заперечення підлітка, як особистості, може призвести до його асоціальної поведінки.
 
Переглядів: 623 | Додав: spcenter | Дата: 28.05.2012 | Коментарі (0)

Ось і підійшов до кінця ще один навчальний рік. Рік нових знань та здобутків, нових відкриттів та вражень. Спливають останні весняні дні. Вже хочеться відпочити від шкільних турбот. Поринути у яскраві веселощі літніх канікул. Школярі зустрічають літо! Разом з ними літо зустрічає і Соціально-психологічний Центр. Аллою Боровик та Іриною Олексою, соціальними педагогами Центру, проведено пізнавально-розважальні заняття «Здраствуй літо! Школа, прощавай!» з учнями початкових класів шкіл міста. Метою занять є формування дружніх стосунків у колективі та створення дітям позитивного настрою перед канікулами. 

Переглядів: 696 | Додав: spcenter | Дата: 25.05.2012 | Коментарі (0)


Період життя, що наступає після 60 років являється кризовим. Люди в даному віці мають колосальний життєвий досвід і відчувають себе молодими, але на жаль це тільки стан душі і фізичні можливості втрачаються з плином часу. Саме тому похилим людям завжди так потрібна постійна підтримка та психологічна допомога, адже їх внутрішній світ та самопочуття не відповідають їх ідеальним уявленням про себе, та і навколо них знаходиться безліч молодих людей, що можуть жити більш енергійним життям ніж вони самі. В серцях похилих це викликає гордість за сучасну молодь, яка в деяких сферах знає чи вміє щось більше ніж вони, але наряду з цим вони відчувають заздрість, адже не так давно і вони були такими.

Переглядів: 553 | Додав: spcenter | Дата: 23.05.2012 | Коментарі (0)

 
 
Славутич – це місто, де можна отримати досвід муніципального управління. Сюди приїжджають з усіх куточків України представники різних навчальних закладів, органів влади тощо. Оцінюють новації у сфері місцевого самоврядування, переймають досвід реформування в різних галузях. Ось і 17 травня місто Славутич вже вкотре відвідали студенти Національної академії державного управління при президентові України факультету територіального управління і соціально-економічного розвитку, що навчаються за спеціальностями «Місцеве самоврядування» та «Регіональне управління». Предметом відвідування нашого міста стало виїзне заняття за темою «Місцевий розвиток», яке організовано на прохання Академії міським головою Володимиром Петровичем Удовиченко. Це було не просто заняття, а справжній майстер-клас з управління містом від Володимира Петровича.
 
Переглядів: 608 | Додав: spcenter | Дата: 23.05.2012 | Коментарі (0)

 
 
ВІЛ – вірус імунодефіциту людини, який викликає захворювання – ВІЛ-інфекцію, остання стадія якої відома як синдром набутого вірусу імунодефіциту (СНІД). Ця жахлива хвороба на сьогодні є невиліковною і залишається одною з самих значних проблем охорони здоров’я суспільства у світі. Кращій спосіб протидіяти ВІЛ або СНІДу – бути обізнаним. Потрібно знати що таке ВІЛ, його наслідки, основні причини захворювання тощо. Але що робити, коли близька людина ВІЛ-інфікована?.. Спілкуватися з нею й надалі? Чи відвернутися, як від «прокаженої»? Ці та інші нелегкі запитання постають нині перед багатьма людьми. ВІЛ-інфікована чи хвора на СНІД людина – це насамперед людина з такими ж почуттями, бажаннями, надіями, що й здорова, і основна допомога їй полягає у психологічній підтримці.
 
Переглядів: 569 | Додав: spcenter | Дата: 15.05.2012 | Коментарі (0)

 
 
«Бути чи не бути?»
Вільям Шекспір
 
Кожен знає, як важливо приймати правильні рішення. А чи вміємо ми це робити? Чи вчилися ми цьому де-небудь? І взагалі, де цьому вчать? Найчастіше ми вчимося приймати рішення поволі, з плином життя, методом спроб і помилок. Але чи ефективно це? Виявляється, що приймати правильні саме для себе рішення можна навчитися, й існує декілька методів прийняття рішень.
 
Переглядів: 614 | Додав: spcenter | Дата: 15.05.2012 | Коментарі (0)

 
 
Народ, що не знає своєї історії,
приречений пережити її знову.
Джордж Сантаяна
 
9 травня – День перемоги. День визволення нашої Батьківщини від фашистських загарбників. День пам’яті і скорботи за тими, хто не побачив мирне блакитне небо. На жаль, роки ідуть, і вже майже не залишилось тих, хто захищав наше майбутнє, тих, хто, не зважаючи ні на що, мужньо і відважно виборював крок за кроком наше вільне життя. Але боротьба за мир ішла не тільки безпосередньо з ворогом, а й із самим собою. Боротьба з відчаєм, зі страхом. Найскладніше було дітям – дітям війни. Багато хто залишився сиротами ще на її початку. Хлопчикам і дівчаткам того часу замість безтурботного дитинства довелося швидко подорослішати, а дехто навіть узяв до рук зброю і відстоював право на життя пліч-о-пліч з дорослими. Сьогодні ці дітлахи вже давно мають власних онуків. Вони не з чуток знають, що таке голод, страждання, смерть. Ми повинні завжди пам’ятати про цю страшну трагедію, про людей, які бачили все це на власні очі, які пройшли через жах під назвою війна, та про тих, хто не дожив до сьогодення.
 
Переглядів: 578 | Додав: spcenter | Дата: 10.05.2012 | Коментарі (0)


Хто зараз, як не діти Великої Вітчизняної Війни, може розповісти про ті важкі часи, котрі вони переживали зі страхом та тривогою в душі?! Захисників Вітчизни, що брали на себе відповідальність за майбутнє нашої країни, стає все менше і правду про найжорстокішу подію в історії людства можуть повідати вже давно не молоді люди, які на власні очі бачили війну та поламані долі людей, що їх оточували. Їхнє дитинство не можна назвати легким, не кожен скаже, що воно було щасливим. Але ті, хто пережив період Великої Вітчизняної Війни, гідно витримали це випробування.

04 травня Оксаною Овчарук у рамках програми «Наша старість тільки в радість» було проведено захід, який був присвячений темі Великої Вітчизняної Війни та Дню перемоги. Зібравшись у дружньому колі, учасники поділились своїми враженнями, набутим досвідом та переживаннями, які захоплювали їхні душі в період війни. Не зважаючи на те, що тоді вони були малими дітьми, у пам’яті кожного залишились спогади, які іноді повертаються їм уві сні. Учасники зачитували власні вірші, що були присвячені даній тематиці, розповідали історії зі свого життя.

Розробляючи плакат на честь травневого свята Перемоги, діти війни висловлювали свою скорботу за тими, хто загинув, захищаючи честь та гідність своєї країни. І на знак поваги та пошани поклали квіти до пам’ятного знаку героям, які брали участь у форсуванні Дніпра. Не зважаючи на те, що згадувались зовсім неприємні та важкі часи, волонтери програми «Наша старість тільки в радість» пішли задоволеними. Адже ми – молодь, пам’ятаємо про цю визначну подію перемоги, і це своєрідна данина поваги та пошани тим, хто брав участь та був свідком Великої Вітчизняної Війни.  

 

Наталя Кальчева

Переглядів: 622 | Додав: spcenter | Дата: 04.05.2012 | Коментарі (0)


Підлітковий період назавжди залишиться найспецифічнішим у будь-якій віковій періодизації. Це такий період життя, коли авторитетними є лише однолітки. З одного боку, підлітки справляють враження, ніби-то у них адекватна самооцінка і вони багато знають, але на деякі питання їм надзвичайно важко знайти відповідь. Ні, не тому, що мало інформації. Кожен відчуває необхідність у допомозі старших. Підліткам завжди краще 1 раз побачити, ніж 100 почути, тому в цьому віці вони більш схильні скоювати такі вчинки, за які можуть ще не раз пожалкувати. Особливо гостро в цей період постають питання щодо статі та статевих стосунків.

Вже вкотре соціальним педагогом Овчарук О.М. було проведено тренінгове заняття на тему «Стать та статеві відносини», в якому взяли участь учні 8 класу ЗОШ №2. Можливо, дехто й очікував якихось теоретичних аспектів, але вся інформація була надана дуже тактовно і підлітки просто не встигли втомитись від кількості інформації, що ненав’язливо надавалась між тематичними вправами та іграми. Оксана Миколаївна висвітлила питання про дружбу та любов, за участю підлітків були виявлена різниця між даними поняттями. В контексті розмови про стать було підкреслено стереотипи, що протягом усього життя переслідують жінок та чоловіків.

Неабияку цікавість у підлітків викликала вправа «Особливості статі», де кожна команда повинна була продумати найсильніші та найслабші особливості протилежної статі. А коли мова зайшла про сексуальність та статеві відносини взагалі, підлітки з особливим інтересом слухали та задавали питання, на які з легкістю відповідала Оксана. 5-хвилинний фільм про різницю між чоловіками та жінками викликав захват у підлітків та надовго підняв їм настрій. Таке ставлення молоді до тренінгів, що проводяться спеціалістами Центру, надихає наших працівників на якісну та продуктивну роботу.

Наталя Кальчева

Переглядів: 650 | Додав: spcenter | Дата: 03.05.2012 | Коментарі (0)


І знову в Соціально-психологічному Центрі лунає дитячий сміх. Соціальними педагогами ігрової зали  - Боровик А.М. та Олексою І.С. 28 квітня було проведено чергове свято, що присвячено Букварику. Першокласники прийшли попрощатися зі своєю першою книжкою у житті. Діти дуже відповідально підійшли до цього свята, підготували віршики про кожну літеру в українському алфавіті, а в кінці разом зачитали віршик-прощання з Букварем:

Прощавай, Букварику –

В школі перший друже!

Ми тобі, Букварику,

Дякуємо дуже!

Найрізноманітніші емоції у дітей викликав головний персонаж – Буратіно, який продав свій Букварик і купив на ці гроші квиток до театру. Беручи участь у конкурсах, діти доводили неграмотному хлопчику, що перш ніж попрощатися з Букварем, його треба прочитати та вивчити. Молодші школярі із задоволенням відгадували загадки, складали слова та грали в ігри. Святом залишились задоволені не тільки діти, але і батьки, що з особливою гордістю спостерігали за першими досягненнями своїх малюків.  

Наталя Кальчева

Переглядів: 457 | Додав: spcenter | Дата: 28.04.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 139 140 141 142 143 ... 155 156 »
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz