Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.09.2020, 20:33

Головна » Архів матеріалів


Період, коли дитина переходить з дитячого садку в школу, являється своєрідною кризою для потенційного школяра. Окрім того, що на дитину починають впливати зовсім інші зовнішні фактори, з’являються нові вимоги та правила поведінки, яким треба чітко слідувати. На цьому етапі дитині треба привити бажання до навчання та розвинути навички самоконтролю.

В Соціально-психологічному Центрі діє програма «Я дуже хочу до школи», в контексті якої проводяться як індивідуальні, так і групові заняття з дітьми. Подібні заняття допомагають не тільки в загальному когнітивному розвитку, але й сприяють формуванню мотиваційного компоненту, за рахунок чого дитина відчуває своєрідну жагу до навчання. Роботу з дітьми проводить практичний психолог Мельник Ольга Анатолівна. Вона розуміє дітей, та стрес, який вони можуть відчувати, адже працює з дітьми постійно.

Заняття, що проходять в індивідуальній формі, передбачають не тільки сприяння формуванню позитивного настрою, але і адаптації до вимог, які дошкільнята ще не отримували. Таким чином діти, що займаються постійно в рамках даної програми більш адаптовані та підготовлені до школи. Окрім психологічних моментів, в яких дитина може потребувати допомоги, психолог займається з ними розвиваючими вправами, що передбачають розвиток пам’яті, уваги, мислення, уяви. Діти мають можливість розвивати моторику, адже окрім важких вправ заняття передбачають деякі ігрові моменти. Більше того, в Центрі постійно працює ігрова зала, де діти можуть відпочити після занять.

Також проводиться робота в груповій формі. Діти мають можливість порівняти знання одне одного, що також мотивує їх на більші досягнення. Такого роду заняття проводяться в літній період, коли до першого класу залишається все менше часу. Діти навчаються літерам, починають читати, та рахувати. В літній період є можливість займатись ще англійською мовою, що також в майбутньому допоможе дитині. 

Робота практичного психолога в рамках даної програми є унікальною можливістю для батьків, які переживають за майбутню успішність своїх дітей у школі. Ця програма діє вже другий рік поспіль і стає все більш популярною серед молодих батьків, які залишились задоволеними результатами проведеної роботи. Всі заняття проходять на безкоштовній основі. Все що треба – привести свою дитину в Соціально-психологічний Центр, де її не тільки радо зустрінуть, але й будуть сприяти успішному майбутньому.


За більш детальною інформацією можна звертатись за номером 2-94-21


Наталя Кальчева

Переглядів: 551 | Додав: spcenter | Дата: 27.04.2012 | Коментарі (0)


Чорнобильська трагедія не залишила байдужими жодної людини в світі. Майже кожен знає про те, які наслідки спричинила ця катастрофа, скільки горя принесла сім’ям, скільки людських доль було поламано та знищено. Багатьох досі цікавить першопричина аварії, але життя продовжується і кожен, хто бачив цю страшну подію, зі скорботою згадує її, але продовжує жити з надією на краще майбутнє. 

Сьогодні, 26 квітня 2012 року, на честь 26 річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Соціально-психологічному Центрі було проведено телеміст з м. Оренбург. Вже вкотре соціальний педагог Оксана Миколаївна Овчарук організовує цей захід. І хоч ще на початку року він не був запланований, учні Оренбурзького ліцею виявляли неабияку цікавість з цього приводу. Тому в заході прийняли участь волонтери «Крок до успіху» та учасники програми «Наша старість тільки в радість». 

Спілкування почалось з пісні «На Чернобыль журавли летели» яку виконував гурт «Надія». Спів людей, які власними очима бачили аварію та відчували кожне слово, про яке вони співають, торкались найпотаємніших струн душі кожного і викликали сльози на очах у присутніх. Цікаву інформацію про особливості аварії, її причини та наслідки дуже чітко розповів Васильєв А.І., який в той час був ліквідатором аварії. Його розповідь почалась зі слів: «Я помню всю, а так хотелось бы забыть…». Пізніше учасники заходу подивились невеличкий сюжет, який показував загальну картину життя в Прип’яті до аварії, під час неї, та після. У молоді виникло безліч питань, які потребували відповіді.

Лобода Г.П., що проживала та працювала в Прип’яті розповідала про той день, як про звичайний день з життя кожного. Під час евакуації з міста інформації було мало і виїжджаючи кожен сподівався на те, що травневі свята пройдуть у власних домівках. Але зі слів Галини Петрівни, ці свята ще не наступили. Надзвичайну цікавість у підлітків викликав той факт, що місто Прип’ять зараз називають «мертве місто» і Васильєв А.І. та Лобода Г.П. надали вичерпуючі відповіді на це, та всі подальші питання. 

Спілкуючись між собою підлітки задавали питання одне одному, ділились враженнями та своїми думками з приводу аварії та її впливу на сучасність та майбутнє. Піскун Сандра розповіла про участь у нічному мітингу-пам’яті, що вкотре підкреслило, що наша молодь пам’ятає цю визначну, але сумну дату. Цей день – день скорботи, це своєрідна дань минулому та тим героям, які поклали своє життя заради життя інших.

 

Наталя Кальчева

Переглядів: 553 | Додав: spcenter | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)


У ніч з 25 на 26 квітня сотні жителів міста Славутич вийшли на центральну площу, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС 26 років назад. В тому числі були волонтери та спеціалісти Соціально-психологічного Центру.  Вшановуючи пам'ять жертв цієї катастрофи, кожен запалив свічки та поклав квіти до пам’ятнику загиблим.  

Наталя Кальчева

Переглядів: 549 | Додав: spcenter | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)


Чорнобильська катастрофа назавжди залишиться в серцях очевидців та їх пам’яті. Це наша історія, яку з покоління в покоління передають старші, виховуючи в дітях повагу до людей, які були задіяні в ліквідації страшної аварії та почуття відповідальності за майбутнє. Вже з дитячого садочку діти знають історію міста, яке було створене внаслідок цієї сумної події.

У Соціально-психологічному Центрі 26 квітні в ігровій залі відбулась зустріч молодших школярів з Лободою Г.П., що була не тільки евакуйована з міста Прип’ять, але й відповідала за евакуацію дітей в оздоровчі табори. Галина Петрівна розповідала дітям історію свого життя та особливості трагедії, яку вона бачила власними очима, говорила про наслідки, які були спричинені аварією.

Соціальними педагогами ігрової зали – А.М. Боровик та І.С. Олексою була організована міні-виставка на Чорнобильську тематику. Діти мали унікальну можливість роздивитись фотографії з місяця трагедії, місто Прип’ять та етапи будування міста, в якому вони зараз живуть. Цікаві журнали та книги також не залишили малечу байдужими і сторінки переглядались одна за одною.

Захід закінчився тим, що разом із соціальними педагогами А.М. Боровик та І.С.Олексою, діти відвідали пам’ятник, що присвячений молодим героям, які загинули внаслідок аварії на ЧАЕС. Діти з особливою цікавістю роздивлялись фотографії, читали прізвища, а потім поклали багато квітів, що принесли в знак поваги, пошани та подяки. Адже саме ліквідатори, що вчасно зробили свою справу, посприяли нашому щасливому майбутньому.

Наталя Кальчева

 

Переглядів: 581 | Додав: spcenter | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)


Вибір професії для багатьох стає великою складністю в житті. Ні, не тому, що підлітки малоініціативні чи нічим не цікавляться. Цей факт пов'язаний з тим, що комусь недостатньо інформації, хтось просто не визначився в своїх інтересах, а комусь можуть заважати оточуючі в здійснені найважливішого вибору в своєму житті.  Про це йшла мова протягом цілого року з учасниками, що відвідували тренінги.

Останнє тренінгове заняття в цьому році, в рамках програми «Професійна орієнтація підлітків» для ліцеїстів 23 групи стало найприємнішим та найцікавішим. Це пов’язано з тим, що вже є інформація, яка засвоєна і залишилось тільки правильно використати їх на практиці, а ще з тим, що заняття проходило на вулиці, де яскраво світило сонечко та співали пташки, що само по собі налаштовувало на позитивний настрій.

Практичним психологом Соціально-психологічного Центру Кальчевою Наталею було проведено тренінг на тему «Ми вже знаємо та вміємо…» де учасники мали змогу закріпити свої набуті знання в ігровій практиці. Кожен приймав активну участь в обговоренні питань, які були поставлені не тільки психологом, але й самими активними та допитливими.  В кінці заняття кожен з учасників висловив свої почуття. І дуже приємно було чути те, що кожен з них ще б із задоволенням відвідував подібні заходи.

 

Наталя Кальчева 

Переглядів: 530 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


Перша книжка для дітей молодшого шкільного віку завжди залишається в пам’яті малечі як найцікавіша та безтурботна. Яскраві картинки, які підібрані згідно з літерами ще довго у дітей асоціюються з першим класом, де їм завжди весело та спокійно водночас. Діти тільки починають розуміти всі позитивні моменти навчання, починають цінити свій Букварик, але в кінці року приходить час, коли потрібно прощатися з ним і вирушати в старший клас, де на його місце прийдуть інші книжки, що будуть збагачувати знання та внутрішній світ учнів.

Тому соціальні педагоги ігрової зали організували «Свято Букварика», де діти мають змогу виразити всі свої почуття до своєї першої книги. Найприємнішим моментом в цьому заході є те, що від дорослих іде мінімальна ініціатива. Вони тільки направляють енергію та знання дітей в необхідне русло, що зробити непросто. Діти з ентузіазмом брали участь у конкурсах, чим доводили казковому персонажу Буратіно, що навчання в школі – приємна необхідність кожної дитини.

Особливо сподобались дітям загадки, що зачитувала ведуча: чи то тому, що Буратіно не знав на них вірних відповідей, чи тому, що діти були щасливі від своїх знань, які вони здобули протягом першого навчального року у своєму житті. Свято Букварика завершилось прощанням дітей зі своєю першою книгою та участю у невеличкому театрі-експромті. Тому з ігрової зали діти вкотре вийшли задоволеними, усміхненими, щасливими і дещо сумними від того, що перша книга – не остання, але вона назавжди залишиться першою. 

Наталя Кальчева

Переглядів: 624 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


День народження – найулюбленіше свято з самого дитинства. І хоч багато людей з кожним наступним роком у своєму житті перестають чекати цього свята з нетерпінням, десь в глибині душі кожен радіє, що позаду ще один рік, який приніс досвід та безліч приємних спогадів. Соціальний педагог Овчарук Оксана завжди ставиться до учасників клубу «Наша старість тільки в радість» з особливим розумінням та турботою. Вкладаючи душу в кожний свій захід, вона не забуває про те, що для цих людей «День Іменинника» наповнений гордості за своє життя.

Вже не вперше за цей рік проходить захід, що кожен з учасників іменує Днем іменинника. В цей день всі приходять щасливими, адже знають, що Оксана Миколаївна як завжди приготувала для них якийсь приємний сюрприз, який буде викликати захоплення та натхнення. В тренінговій залі, в такі дні, завжди панує тепла та дружня атмосфера, якої просто неможливо не помітити. Учасники вітають одне одного, бажають довгих літ, та якомога більше приємних моментів у подальшому житті. Не дивлячись на свій вік, вони завжди беруть участь у конкурсах, співають та танцюють. Цим вони доводять молодому поколінню те, що старість може буди дійсно в радість і радіти життю ніколи не пізно. 

 Після подібних свят учасники завжди кажуть про те, що готові ходити хоч кожен день. І так воно і є. Майже кожен день вони збираються! Іноді для того, щоб вирішити організаційні моменті подальших заходів, іноді з власною ініціативою проводять заходи на цікаві для них теми, а іноді просто хочуть побачити свого молодого та енергійного тренера – Оксану, яка завжди рада бачити їх, та нових учасників у себе на заходах.

 Наталя Кальчева

 

Переглядів: 692 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


Чорнобильська катастрофа, що відбулась 26 років тому, назавжди залишиться в пам’яті очевидців як щось жахливе. Наслідки цієї аварії не залишили байдужими жодного. Вона викликали співчуття, жаль, тривогу, страх у кожного, хто тільки чув саме слово «Чорнобиль». Лише сміливці пішли в ліквідатори, а потім ще й в статус постійних працівників Атомної Електростанції. Вони були молоді та недосвідчені, але вкладали всю душу та силу для врятування власної країни, за яку так боліло серце. Трохи пізніше було створено місто Славутич, де кожен житель знає і поважає його історію, адже всі розуміють, скільки сил і страждання поклали люди для того, щоб хтось жив зараз в таких умовах як ми - Славутичани.   

 

У Соціально-психологічному Центрі замісником директора Акименком Ю.Ф. було проведено круглий стіл з молоддю міста Славутич, та літніми людьми. В контексті зустрічі згадувались ті жахливі часи, все, що бачили, чули та відчували. Підлітки з розумінням слухали інформацію, яку вони чують вже не вперше, але вкотре вона зачіпає найпотаємніші переживання в душі. В ході зустрічі учасники розглянули найбільші катастрофи в світі і активно висловлювали свою думку щодо причин та наслідків після них.

 

Зустріч двох поколінь відбулась в теплій, але дещо сумній атмосфері, адже ця глобальна трагедія досі живе в їхніх серцях та думках. Обговорюючи наслідки Чорнобильської катастрофи учасники прийшли до висновку, що в наших екологічних умовах є гостра необхідність в правильному харчуванні та здоровому способі життя. Представники старшого покоління, розповідаючи про своє життя, розкрили деякі таємниці свого здоров’я та фізичної витримки – вона полягає тільки в фізичних вправах та навантаженнях, роздільному харчуванню. Слухаючи історії людей, які пройшли такі жахливі речі, але все ж таки зберегли свій позитив, кожен з підлітків зробив для себе висновки, які не дозволять втрачати оптимізм у майбутньому.

 

Наталья Кальчева  

Переглядів: 527 | Додав: spcenter | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)


Серед молоді завжди багато думок, що стосуються негативних явищ чи поганих звичок. З будь-якого приводу у підлітків знайдеться своя думка. У цьому віці взагалі важко комусь із дорослих бути авторитетом для них, але необхідність у нейтральній інформації їм зараз потрібна як ніколи. Адже тільки при наявності такої умови підлітки зможуть сформувати власну позицію з окремих питань.

Вже не перший раз практичним психологом Вишневською С.Л. було проведено тренінгове заняття на тему «Я визначаю свою позицію», який проводиться в контексті діючої програми «Молодь проти шкідливих звичок». Такого роду заняття не передбачало великої кількості теоретичної інформації. Всі питання розглядались із точки зору підлітків, їхніх власних думок та почуттів. Кожен мав можливість висловитись та отримати зворотній зв'язок від психолога.

У ході заняття були задіяні тематичні вправи та ігри, які закріплювали не тільки існуючі знання, але й сприяли формуванню власної самооцінки та особистісного ставлення до тих негативних явищ, які є в сучасному світі підлітків. І хоч назва програми та тема можуть здаватися дуже категоричними та нав’язливими (на перший погляд), кожен із присутніх отримав для себе якусь нову інформацію, яка дійсно знадобиться їм у житті. Отже, мета заняття була реалізована, адже в ході нього підлітки, хоч і поступово і невпевнено, все ж визначались зі своєю власною позицією.   

Переглядів: 551 | Додав: spcenter | Дата: 24.04.2012 | Коментарі (0)


У стінах Соціально-психологічного Центру відбулась чергова прем’єра лялькової вистави «На чуже не зазіхай», що була організована практичним психологом Смирняковою Антоніною. Не без допомоги волонтерів вистава набула яскравого та цікавого змісту. Звірята-актори вели активну бесіду зі своїми глядачами-школярами, які доброзичливо відповідали на всі поставлені запитання. Таким чином, атмосфера, що панувала в залі, була дуже теплою. Цікавий сюжет захоплював дітей, кожен із задоволенням спостерігав за діями героїв. Окрім позитивних емоцій, які діти отримали в ході вистави, кожен збагнув для себе, що до чужих речей треба ставитись навіть більш бережливо, ніж до своїх. 

А після вистави організатор запропонувала дітям вийти на вулицю та намалювати на весняному асфальті емоції, які вони відчувають після перегляду. Малюнки дітей вражали своєю яскравістю. Діти із задоволенням зображали весну, квітки, тварин та все, що їх надихало на творчість. Такі заходи завжди впливають на дітей. Окрім повчальної вистави, в їх пам’яті залишиться ігровий момент, який також розвивав їхні здібності. 

Переглядів: 826 | Додав: spcenter | Дата: 24.04.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 140 141 142 143 144 ... 155 156 »
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz