Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.01.2018, 14:34

Головна » Архів матеріалів


Вагітність – новий етап у житті кожної жінки. Зароджене нове життя, яке протягом 9 місяців буде розвиватися у тілі майбутньої мами, змінює жінку не тільки фізично, але й емоційно. Перша вагітність чи ні – неважливо, самовідчуття змінюється з кожним днем. Метаморфози, що відбуваються в організмі вагітної жінки, часто є причиною її нестабільного психоемоційного стану. Нерозуміння того, що відбувається, породжує різного роду страхи. І чим ближче підходить час народжувати, тим більше може бути хвилювань. Тому так важливо навчитися відчувати себе, відчувати свій новий стан, розуміти зміни свого організму, прислухатися до себе і до свого ще ненародженого малюка. Все це допоможе прожити вагітність з задоволенням, навчить насолоджуватись кожною зміною в собі, без страху і болю дати світові нове здорове життя. 

Переглядів: 465 | Додав: spcenter | Дата: 13.09.2012 | Коментарі (0)


31 серпня у Соціально-психологічному Центрі пройшла зустріч учасників хобі-групи «Пізнаємо світ» у рамках програми «Наша старість – тільки в радість!». Організатором зустрічі, як і завжди, була Оксана Овчарук, соціальний працівник Центру. Пізнавати щось нове – завжди цікаво. Особливо, якщо «прожив життя», і здається, що вже майже все знаєш. Всебічно розвивати свою особистість корисно у будь якому віці. Тим паче, з висоти прожитих років на багато речей дивишся по іншому і нову інформацію сприймаєш пропускаючи її через свою життєву мудрість. Відбувається аналіз на корисність та дійсно цікавість побаченого, почутого, прочитаного. Не важливо, що саме пізнає і відкриває для себе людина у літньому віці. Хтось цікавиться новими фактами історії, когось турбує науково-технічний прогрес, а хтось взагалі пізнає нові нематеріальні носії інформації. Важливо що вона прагне до нових знань, розширює кругозір, не зупиняє процеси свого мислення, з захопленням віддається тому, що її цікавить. Адже поки людина розвивається інтелектуально, вона не старіє душею.

Переглядів: 420 | Додав: spcenter | Дата: 05.09.2012 | Коментарі (0)

Згадаємо минуле з посмішкою


Коли людина досягає пенсійного віку, їй неабияк потрібна підтримка зі сторони. Це пов’язано з тим, що зовнішність та сила вже не ті, бажання не співпадають з можливостями, і все це свідчить про наявність вікової кризи. Часто літні люди почувають себе не тільки самотніми, але і нікому не потрібними. І все, що залишається багатьом із них – згадувати минуле. Але куди приємніше згадувати своє дитинство, юність та молоді роки в компанії однолітків, яким є чим поділитись, що розповісти одне одному. Цих людей об’єднують не тільки сучасні соціальні умови, але й спільне минуле. Звичайно, що у кожного воно було своє, але в більшості учасники програми «Наша старість – тільки в радість» – це діти війни, а часи тоді були дуже нелегкі, тому слухати розповіді про щасливі для них минулі дні всім було дуже цікаво, адже у кожного своя доля, своя історія.


Переглядів: 410 | Додав: spcenter | Дата: 20.08.2012 | Коментарі (0)

Наші у Сорочинцях 


У Соціально-психологічному Центрі активно впроваджується програма «Наша старість – тільки в радість», де Оксана Овчарук із задоволенням працює з літніми людьми. Скільки душі вона вкладає в кожен свій захід, інтенсивно готуючись до нього. І неймовірно приємно, що її робота має результати – літні люди, які відвідують заняття, легше ідуть на контакти з іншими, намагаються активно брати участь не тільки в житті міста, але в житті суспільства в цілому.

І явним прикладом для гордості являється Кухар Тамара Миколаївна – наш активний волонтер, що була запрошена до Великих Сорочинців на відкриття відомої Сорочинської ярмарки, яка проходила за підтримкою МНС України в Київській області. Сама Тамара Миколаївна вже давно відома тим, що є однією з учасниць відомого в м. Славутичі гурту «Надія». Відповідно, як співачка вона і була запрошена на відкриття концерту, де заспівала пісні, такі дорогі українській душі. Серед них – пісня «Виростеш ти, сину», що полошить серця матерів, «Посидим по-хорошему», що налаштовує на позитивний лад, і багато інших. Звичайно, що яскравий талант важко не помітити, але надзвичайно приємно, що в такому віці, замість того, щоб пасивно лежати на дивані, учасники програми «Наша старість – тільки в радість» намагаються урізноманітнити своє життя, роблячи його більш насиченим та позитивним.

Наталя Кальчева


Переглядів: 395 | Додав: spcenter | Дата: 20.08.2012 | Коментарі (0)

Літні люди потребують спілкування 


Оскільки люди – живуть в соціальному середовищі, кожен із нас потребує спілкування. І якщо в дитячому віці дуже просто заводити нові знайомства та починати дружбу, то чим старше стає людина, тим важче їй спілкуватися з кимось. Завдяки Соціально-психологічному Центру у літніх людей є унікальна можливість знайти для себе не тільки цікавих співрозмовників, але й справжніх друзів. Більше того, соціальній педагог, що працює з даною категорією населення Оксана Овчарук з неабияким задоволенням зустрічає учасників програми «Наша старість тільки в радість». І мова іде не тільки про групові форми занять, до яких так звикли наші постійні волонтери, але й про індивідуальну роботу.

Звичайно, що коли вік перестрибує за 60 – життя стає менше наповнене подіями, але безмежний досвід, що був отриманий протягом нього кожен хоче комусь передати, чимось поділитись, отримати моральну підтримку та позитивний настрій. Але з приходом пенсійного віку скорочуються соціальні контакти, у всіх по-різному складається життя. Саме тому в Соціально-психологічному Центрі діє програма «Наша старість тільки в радість», де літні люди мають змогу всебічно розвиватись, спілкуватись з однолітками та молоддю, дізнаватись щось нове не дивлячись на вік. Але, можливо, найважливіше в тому, що вони легко тут знайдуть увагу, підтримку та щирі посмішки наших працівників.

Наталя Кальчева  

Переглядів: 412 | Додав: spcenter | Дата: 13.08.2012 | Коментарі (0)


Зараз нерідко дитячі свята перетворюються у своєрідне «свято для батьків», куди запрошені в більшій мірі дорослі. Але кожна дитина з нетерпінням чекає свого дня народження. Цей день для них наповнений особливими переживаннями та очікування казки, в якій так хочеться побувати. І не стільки важливі для малечі подарунки, їм важливо, щоб поряд були друзі, та люблячі дорослі, котрі в свою чергу радітимуть веселому дитячому сміху та блискучим від щастя очам.

В Соціально-психологічному центрі 10 серпня соціальним педагогом Олексою І.С. та практичним психологом Мельник О.А. було організовано свято іменинника. І мова іде не просто про свято, а про цілу ковбойську вечірку. Зібравшись у дружньому півколі, кожна дитина вигадала собі ковбойське ім’я, вдягнула на себе відповідну до загального наряду шляпу, отримала коника та всі разом вирушили у подорож, за пошуком «бичків», яких загубив старий ковбой дядько Джо. Діти із захватом брали участь у всіх конкурсах, стрибали на кониках та збирали золото, щоб знайти усіх шістьох «бичків». І як тільки вони у всіх змаганнях отримали перемогу, вдосталь навеселились, вони активно прийнялись смакувати свою перемогу за солодким столом, що організували батьки малечі.

Звичайно, свято закінчилося, але позитивні емоції та маленькі подарунки для кожного – це те, що назавжди залишиться в пам’яті. Тим більше, що з ковбойської вечірки у дітей тепер буде немало фотографій і навіть у дорослому житті кожен з них матиме змогу переглянути їх, та згадати, що колись, в далекому дитинстві вони відчували себе в ролі ковбоїв.

 

Наталя Кальчева     

Переглядів: 636 | Додав: spcenter | Дата: 10.08.2012 | Коментарі (0)


Важко не відмітити, що вже в дитячому садочку тема «Як я провів літо» м’яко кажучи вже набридла дітям. Там в усній формі, а в школі в письмовій кожен «звітує» про свій відпочинок. Але деяким дітям буває дуже непросто висловлювати свої емоції, і їм значно простіше робити це за допомогою фарб, олівців чи крейди. Тому їх треба заохотити до цього процесу. Адже доросле життя вимагає певної відповідальності та вміння адаптуватися до будь-яких умов та правил. Тому, в рамках програми «Розвиваємось через ігрову діяльність» дітям було запропоновано взяти участь у розважальному занятті «Малюємо на асфальті». Звичайно, що соціальний педагог Олекса І.С. та практичний психолог Мельник О.А. зробили все можливе, щоб діти із задоволенням малювали на задану тематику. Так воно і було…

Переглядів: 431 | Додав: spcenter | Дата: 09.08.2012 | Коментарі (0)


У дошкільному віці пошук скарбів - одна з найулюбленіших розваг для дітей, адже вони знаходяться під сильним враженням від улюблених мультфільмів та фільмів. У них вже давно  свої улюблені герої, з якими вони можуть себе ідентифікувати. Більше того, з плином часу діти можуть настільки близько сприйняти модель поведінки того чи іншого персонажа, що потім активно втілюють ці сценарії у подальшому житті. І звісно, що краще було б зробити так, щоб діти віддавали перевагу «добрим» персонажам і чітко відрізняли їх від «поганих». Так у дітей формуються розуміння моралі та етики. Але у віці 6-8 років енергія просто невгамовна, тому, якщо діти хочуть якось проявити себе, то найкращий варіант – пригоди. Тим більше, що дивлячись пригодницькі  фільми, всі вони мріють побувати в ролі героїв, пережити їхні емоції і знайти справжній скарб.


Переглядів: 708 | Додав: spcenter | Дата: 09.08.2012 | Коментарі (0)


1 серпня у ігровій кімнаті Соціально-психологічного Центру розпочала свою діяльність розважально-пізнавальна програма «Веселі канікули». Діти, які приходять до Центру, дуже задоволені дійством, що відбувається. Вони приймають активну участь у рухливих іграх-змаганнях, проявляють свої творчі здібності займаючись малюванням і роблячи прикраси з бісеру. Все це сприяє психічному та фізичному розвитку.

Рухливі ігри перш за все розвивають вміння діяти спритно і швидко, формують чесність, справедливість, дисциплінованість, виховують щирість та товаришування. Змагання змушують додавати зусилля, намагатися стати першим, бути наполегливим. Дитині доводиться самостійно вирішувати, як діяти, щоб досягти мети. Швидка й інколи несподівана зміна умов змушує шукати все нові й нові вирішення виникаючих завдань. Окрім цього, активні ігри переключають увагу дитини з внутрішніх переживань на зовнішній світ, на оточуючих людей.

Малювання та заняття з бісером добре розвивають дрібну моторику, яка, в свою чергу, активно взаємодіє з увагою, мисленням, координацією, спостережливість, уяву, пам'ять (зорову та рухову). У творчому процесі дитина вчиться розрізнювати кольори та їх відтінки, розуміти що таке розмір та кількість. Всі ті емоції, які дитина не може висловити словами, вона прекрасно висловлює на білому аркуші райдужними фарбами чи за допомогою зроблених власноруч яскравих виробів.

Переглядів: 397 | Додав: spcenter | Дата: 03.08.2012 | Коментарі (0)


Англійська мова потрібна не тільки для інтелектуального розвитку та загальної ерудованості, але й для того, щоб майбутнє стало більш перспективним та успішним. Кожна мама мріє, щоб його дитина була найкращою, активно пізнавала світ та у певному віці володіла масою знань та навичок. Саме по цій причині молоді мами із задоволенням довірили спеціалістам Соціально-психологічного Центру своїх маленьких дітей, що розвиваються в рамках програми «Я дуже хочу до школи». Мало того, що практичний психолог Мельник Ольга щодня займається з ними в індивідуальному порядку, та в літній період актуальні групові заняття, де діти мають можливість не тільки чомусь навчитись, але і весело поспілкуватись. Більше того, на даний момент у батьків є унікальна можливість приводити свою малечу на заняття з англійської мови, що проводяться практичним психологом Кальчевою Наталею. 

Переглядів: 309 | Додав: spcenter | Дата: 02.08.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 92 93 94 95 96 ... 111 112 »
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz