Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.01.2018, 14:34

Головна » Архів матеріалів


Школа – це новий етап у розвитку дитини, це нове життя з першими труднощами та серйозними обов’язками. Властива дошкільнятам безпечність, безтурботність, заглибленість в гру змінюються життям, наповненим вимогами та обмеженнями.

У Соціально-психологічному Центрі продовжує свою діяльність програма «Я дуже хочу до школи». Психологом Ольгою Мельник було проведено чергове групове заняття з майбутніми школяриками. Програма підготовки до школи не тільки розвиває інтелектуальні здібності дитини, але й дає змогу заздалегідь змоделювати ситуацію учбової діяльності, коли дитина потрапляє до нового, не знайомого для неї середовища, де вона повинна навчитися спілкуватися з однолітками та дорослими, де від неї вимагають посидючості та концентрації уваги. На заняттях діти вчаться аналізувати, синтезувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати. Проходять заняття у форматі гри, динамічно та цікаво. Особлива увага приділяється розвитку моторики, що допомагає не тільки вдосконалювати координацію руху руки дитини, але й розвиває зорове сприйняття, довільну увагу, пам'ять, мислення, вміння контролювати свою діяльність, виконувати поставленні завдання.

 

Переглядів: 397 | Додав: spcenter | Дата: 02.08.2012 | Коментарі (0)


Як часто ми стикаємося у життя з конфліктними ситуаціями?.. Майже кожного дня. Найчастіше конфлікт виводить із стану рівноваги  і псує настрій на цілий день, і навіть тиждень. Все залежить від того, як реагувати на конфлікт. Який спосіб вирішення конфлікту використовувати. Залежно від настрою, характеру, темпераменту кожен вибирає для себе більш зручний для нього вихід з неприємної ситуації. Але мало хто замислюється, що один і той же конфлікт можна вирішити різними способами. Хтось використовує суперництво, нав’язуючи іншій стороні вигідне для себе рішення,  хтось шукає компроміс, хтось поступається на користь іншого, хтось пропонує співробітництво, для більш конструктивного вирішення проблеми, а хтось просто йде від конфлікту, ігнорує його. Кожен з цих способів має право на своє існування.

Переглядів: 472 | Додав: spcenter | Дата: 30.07.2012 | Коментарі (0)


Вже пройшло два місяці літа. Скоро потрібно готуватися до школи. Але ще є час на розваги та цікавості.

У Соціально-психологічному Центрі продовжує свою діяльність Ігрова кімната. Тут Ваша дитина може весело і з задоволенням пограти з яскравими іграшками чи прийняти участь у цікавій грі-естафеті, проявити свої здібності конструктора чи намалювати черговий шедевр, знайти собі нових друзів чи прийти зі своїми давніми друзяками. Також Ви можете завітати до ігрової разом зі своїм малюком і провести час з дитиною у привітній обстановці.

Шановні славутичани запрошуємо Вас та Ваших дітей провести останній літній місяць цікаво і різноманітно! Звертаємо Вашу увагу, що фахівці Центру підготували розважально-пізнавальну програму «Веселі канікули» для дітей молодшого шкільного віку.

Ми чекаємо на вас з 1 по 14 серпня 2012 р. в ігровій кімнаті 

Соціально-психологічного Центру.

Довідки за тел. 2-94-21.

Переглядів: 460 | Додав: spcenter | Дата: 30.07.2012 | Коментарі (0)


Лише пів року у Соціально-психологічному центрі діє програма «Ляльковий театр», але вона вже встигла набрати неабиякої популярності і має своїх постійних прихильників. Подивитися на казкових героїв, що ожили завдяки старанням та ентузіазму психолога Антоніни Смирнякової, маленькі шанувальники мистецтва приходять не тільки до Центру. Антоніну Смирнякову, разом з її постійними помічниками учнями-волонтерами ЗОШ №1 та ЗОШ №4, вже не вперше запрошують до дитячого садочку №8 «Теремок». 13 липня вихованці дитячого садка з задоволенням подивилися нову виставу-казку «Колобок». Це одна з перших казок, яку дитина чує. Це казка, яку майже усі малюки дошкільного віку знають напам’ять. 

Переглядів: 1288 | Додав: spcenter | Дата: 16.07.2012 | Коментарі (0)


В період літніх канікул не всі батьки мають можливість приділити достатньо уваги своїм дітям або вивести їх з міста на відпочинок. Для більшості батьків постає питання: «Чим зайняти дітей? Щоб це було не тільки цікаво, а й корисно». У цьому питанні допоможе Соціально-психологічний Центр в якому, в період літніх канікул, активно реалізується програма для дітей молодшого шкільного віку «Розвиваємось через ігрову діяльність». Спеціалісти Центру створили всі умови для проведення канікул в ігровій кімнаті з користю. Тут дітлахи не тільки відпочивають, але й розвиваються, беручи участь в ігрових заходах та тренінгах рухливо-інтелектуального характеру.

Переглядів: 422 | Додав: spcenter | Дата: 12.07.2012 | Коментарі (0)

З метою визначення проблематики та пріоритетних напрямків розвитку молоді міста Славутича з 9 по 27 квітня 2012 року соціальним працівником Соціально-психологічного Центру Костальською Оленою було проведено щорічне опитування серед молоді міста віком від 15 до 19 років (учні 10-х, 11-х класів шкіл міста). В опитуванні, яке пройшло за методом – анкетування, прийняло участь 185 респондентів, з яких  хлопців – 45,9%, дівчат – 54,1%.

Задачі дослідження:

1. Дослідити умови життя підлітків у сім’ях.

2. Дослідити характер зайнятості підлітків та структуру проведення вільного часу.

3. Визначити бачення перспектив життя молоді у сферах:

- планування свого майбутнього;

- вибір та підготовку майбутньої професії.

4. Визначити проблематику підлітків.

5. Виявити рівень алкоголізації та наркотизації молодіжного середовища м. Славутича

6. Зробити порівняльний аналіз з даними попередніх опитувань 2001, 2004, 2006, 2009 та 2011 років.

>
Переглядів: 848 | Додав: spcenter | Дата: 05.07.2012 | Коментарі (0)

З 9 по 27 квітня 2012 року соціальним працівником Соціально-психологічного Центру Костальською Оленою було проведено опитування «Ставлення старшокласників до суїциду». Мета проведеного дослідження: визначити ставлення підлітків до такого явища, як суїцид. Опитування, яке відбулося за методом – анкетування, пройшло серед молоді міста Славутича віком від 15 до 19 років (учні 10-х, 11-х класів шкіл міста). В ньому прийняло участь 185 респондентів, з яких  хлопців – 45,9%, дівчат – 54,1%.

Переглядів: 552 | Додав: spcenter | Дата: 02.07.2012 | Коментарі (0)


Війна… Як багато в цьому слові скорботи й трагізму… Війна – це завжди знедолені, пригнічені та скалічені людські душі. І не важливо, яку мету переслідували призвідники військових дій – варварське захоплення під свою владу іншого народу, чи «благу мету» допомоги, просвітництва або ще чогось «дуже потрібного» іншому народу. Війна, залишається війною. Багато загиблих учасників бойових дій, багато загиблого мирного населення – жінки, діти, літні люди. Така страшна ціна не може бути виправданням жодній «благій меті».

Переглядів: 403 | Додав: spcenter | Дата: 26.06.2012 | Коментарі (0)


Люди, що вперше відвідують Соціально-психологічний Центр, часто не розуміють навіщо у нас ігрова зала. Але з часом все стає на свої місця і додаткових питань ніхто не задає. Ні, це не безкоштовний дитячий садок, це не просто кімната, де дітям можна пограти з іграшками… Це своєрідний казковий світ, володарками якого є наші соціальні педагоги – Боровик А.М. та Олекса І.С. Тут завжди відчинені двері, тут лунає дитячий сміх та спів під караоке. Тут працює кіно-експрес, де постійно показують мультфільми, які подобаються дітям. Саме в ігровій залі діти розвиваються, відпочивають, та гармонізують свій внутрішній стан після психологічних консультацій.

Відповідно до того, що діти до певного віку пізнають світ через призму гри, в Соціально-психологічному Центрі впроваджена програма «Розвиваємося через ігрову діяльність». Діти мають змогу не просто безглуздо погратись машинками, або пострибати на скакалці. Завдяки соціальним педагогам, та практичним психологам, специфіка роботи котрих полягає саме в роботі з дітьми – вільний час маленьких славутичан зайнятий особистісним розвитком, при чому як психічним, так і фізичним.

Так 18 червня в стінах ігрової зали вже вкотре зібралось багатенько дітей. Адже с кожним днем спека стає нестерпнішою і хочеться з друзями десь сховатись. А цією «схованкою» є ігрова зала нашого Центру, де діти мають змогу пограти в різноманітні ігри, прийняти участь в конкурсах та естафетах. Тому разом із соціальними педагогами ігрової зали та практичним психологом по роботі з дітьми Мельник О.А., було проведено конкурсну програму «Третій - зайвий», що сприяв не тільки фізичному розвитку, адже більшість вправ було направлено саме на це, а й розвивали свої когнітивні здібності, що важливо робити змалку!     

 

Наталя Кальчева

Переглядів: 410 | Додав: spcenter | Дата: 19.06.2012 | Коментарі (0)


Слово «волонтер» набуває в нашій країні все більшої популярності. Що ж це таке? Правильніше спитати: хто це?! Волонтери – це добровольці, що беруть участь у будь-яких соціально-значущих заходах. При чому це робиться абсолютно безкоштовно, що не дуже притаманно сучасному суспільству. Чому? Для того, щоб зрозуміти сутність волонтерів, треба дещо знати про мотиваційні типи особистості. 

Переглядів: 371 | Додав: spcenter | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 93 94 95 96 97 ... 111 112 »
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz