Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.06.2018, 03:04

Головна » Архів матеріалів


Цього року, як ніколи, весна змусила всіх чекати. Щоб це очікування не була занадто сірим і нудним у рамках програми «Берегиня» відбулася виставка малюнків і творчих робіт школярів міста на тему «Весна іде – красу несе!». Соціальні педагоги Ірина Олекса і Алла Боровик запропонували дітям виразити свої емоції щодо приходу Весни використовуючи власні творчі здібності. Малюнки і різноманітні поробки кожен презентував особисто, розповідаючи, чому саме такий образ Весни захотілося намалювати чи, чому саме така ідея виникла для творчої роботи. Основна мета цього яскравого заходу – реалізація творчого потенціалу, що робить людину психічно нормальною та емоційно стійкою. Незважаючи на масштаб роботи, творчість допомагає дитині знаходитись у психічній рівновазі, виховує естетичні почуття, а тематика самої виставки сприяє бережливому ставленню до природи.

Переглядів: 650 | Додав: spcenter | Дата: 12.04.2013 | Коментарі (0)


Психологічні особливості дівчини-підлітка є в потребі пізнавати себе, в першій спробі професійного самовизначення. У підлітка зростає рівень самостійності пошуку і оволодіння знаннями. Засвоюються норми людських і ділових взаємин, головних моральних понять і відповідних форм поведінки. У цьому віці складається певне коло інтересів, які є психологічною базою ціннісних орієнтацій підлітка. В цей період відбувається переключення з особистого і конкретного на абстрактне і загальне, спостерігається підвищення цікавості до питань світогляду, релігії, моралі та естетики. З’являється прагнення до самовдосконалення, тобто до визначення свого культурного рівня, бажання стати цікавою, «багато знаючою» людиною.

Переглядів: 422 | Додав: spcenter | Дата: 12.04.2013 | Коментарі (0)


У Соціально-психологічному Центрі відбувся черговий тренінг «Профілактика синдрому емоційного вигорання». Психолог Ірина Фадєєва вже вкотре провела тренінг за запитом міського методичного центру на актуальну для освітніх установ тему.

Так що таке синдром емоційного вигорання?

Зазвичай професійне вигорання визначають як синдром, на фоні хронічного стресу що призводить до виснаження емоційно-енергетичних та особистісних ресурсів спеціаліста. Його вважають одним із самих небезпечних «деформацій» тих, хто працює з людьми: педагогів, соціальних робітників, психологів, лікарів тощо, – усіх, чия діяльність неможлива без спілкування. Виникає емоційне вигорання у результаті внутрішнього накоплення негативних емоцій без відповідної «розрядки».

Яким чином відбувається ця «розрядка», як попередити накопичення негативних емоцій, які стадії емоційного вигорання існують, як воно проявляється і чим це загрожує – все це і не тільки дізналися і розібрали учасники тренінгу.

Переглядів: 424 | Додав: spcenter | Дата: 11.04.2013 | Коментарі (0)

 

Казка – це уособлення мудрості та духовності народу. Розказати дитині казку – найпростіший спосіб ознайомити її з складними поняттями нашого буття. Казки багатогранні та різноманітні, і їх можливості вражають. Казка може закласти в дитині зерна духовних цінностей, застерегти її від небезпек, навчити корисних звичок, розвити уяву та багато-багато іншого.

Програма Соціально-психологічного Центру «Ляльковий театр» оживляє казки і дарує дітлахам незабутні яскраві враження. Практичний психолог Антоніна Смирнякова разом із волонтерами ЗОШ №1 та ЗОШ №4 знову і знову збирають маленьких глядачів на цікаві лялькові вистави.

Переглядів: 415 | Додав: spcenter | Дата: 11.04.2013 | Коментарі (0)


Наскільки дитина готова до навчання у школі в однаковій мірі залежить від фізіологічного, соціального та психологічного розвитку дитини. Це не різні види дитячої готовності до школи, а різні сторони її прояву в різноманітних формах активності. В залежності від того, що є предметом уваги педагогів, психологів, батьків в даній ситуації – працездатність майбутнього першокласника, вміння взаємодіяти і підкорятися правилам, успішність засвоєння програмних знань і необхідний для подальшого навчання рівень розвитку психічних функцій, – говорять про фізіологічну, соціальну та психологічну готовність дитини до школи. В дійсності це цілісна освіта, що відображує індивідуальний рівень розвитку дитини до початку шкільного навчання.

Переглядів: 458 | Додав: spcenter | Дата: 11.04.2013 | Коментарі (0)


Соціально-психологічний Центр здійснює свою діяльність не тільки в м. Славутичі, але й за його межами. Цього разу спеціалісти Центру відвідали с. Неданчичі Чернігівської області. У рамках роботи на радіаційно-забруднених територіях психолог Ірина Фадєєва і соціальний педагог Оксана Овчарук провели тренінги для учнів і педагогів загальноосвітньої школи селища Неданчичі. Психолог Ганна Кравченко провела індивідуальні консультації з усіма бажаючими щодо вирішенні різноманітних психологічних проблем. 

Переглядів: 419 | Додав: spcenter | Дата: 11.04.2013 | Коментарі (0)


Надворі кружляють сніжинки, снігова ковдра ще вкриває землю , а під снігом нуртує життя. Це вони – провісники весни готуються до своєї першої зустрічі з ласкавим весняним промінням. Як тільки заплачуть крижані бурульки, побіжать веселі струмочки і в небі з'являться перші вервечки диких гусей та качок в душі у кожного пробуджується весняний настрій. А поява перших квітів переконливо свідчить про прихід Весни, тепла, нових сподівань та здійснення нових задумів. Життя починає вирувати і вабити людей на природу, до лісу, у поле . Туди, де свіжий подих весни, голубе небо, веселий гомін джерельних вод та безмежжя простору. Та найбільше манять до себе оті маленькі яскраві перші весняні квіти-первоцвіти. Пробившись через ґрунтову товщу, а інколи, через сніжний килим , вони прийшли вітати Весну й Людину. Сонячний зайчик пестить ніжні пелюстки, вітерець розгойдує їх, наче хоче розбудити від зимового сну. І ось розпочинається весняний карнавал: білосніжні і блакитні проліски, фіолетовий шафран, золотиста пшінка, оповита сріблистою павутинкою сон-трава, ключі первоцвіту, різнобарвні медунки, ніжно-рожеві чи білі султани рясту, темно-сині, білі, голубі фіалки, палаючий горицвіт, порцелянові чашечки конвалії та багато інших квітів демонструють свої багаті та вишукані шати. Це вони надихають модельєрів і художників, поетів і композиторів, очищають нашу душу і розчулюють серце.

Переглядів: 531 | Додав: spcenter | Дата: 11.04.2013 | Коментарі (0)


Що робити, коли дитина не слухається? Щоб відповісти на це питання, необхідно визначити причини її неслухняності. Чому дитина так себе веде? Чому вона змушує батьків відчувати неприємні почуття? І чи завжди ці почуття одній й ті ж самі, якщо дитина не слухається? Питання покарання було актуальним у всі часи. Але тільки у ХХ столітті його стали розглядати більш детально, а саме – як покарання впливає на психічний стан дитини, які види покарань слід використовувати по відношенню до неї, якими можуть бути наслідки покарання . Тренінг, що відбувся у Соціально-психологічному Центрі для молодих батьків, дав змогу знайти не тільки відповіді на ці питання, але й гідний вихід з конфліктної ситуації пов’язаної з неслухняністю дитини. Батьки разом практичним психологом Ольгою Мельник визначили правила покарання і пропрацювали кожен з пунктів цих правил. А «Золоті правила виховання» дали змогу батькам по-іншому подивитись на свої власні методи виховання, виділяючи в них плюси і мінуси. 

Переглядів: 751 | Додав: spcenter | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)


Нажаль, ми не завжди помічаємо, як ображаємо інших. Але коли ображають нас, навіть не навмисне, на це звертає увагу майже кожен. «Образа та образливість» такою була тема заняття з елементами тренінгу, що відбулося у Соціально-психологічному Центрі. Практичний психолог Антоніна Смирнякова разом з учнями 3-А класу ЗОШ №1 и 3-А класу ЗОШ №2 порушили важливу тему міжособистісних відносин.

Образа –  це людська емоція, яка виникає, коли зачіпають почуття її власної гідності, коли людина усвідомлює, що її принижують у її особистій думці або у думці суспільства. Образи викликають гострий афект, що нерідко веде до відповідної «поведінки» або до ще важчих наслідків. Образа може, звичайно, не викликати настільки гострої реакції. Може залишатися затаєною і поступово зживатися або вести не до вибуху гніву, а ряду обміркованих різноманітних дій, у тому числі до помсти. Образу переживає кожен, і дитина, і дорослий.

Переглядів: 803 | Додав: spcenter | Дата: 20.03.2013 | Коментарі (0)


Ще лежить надворі сніг, тримаються морози, але вдень сліпуче світить сонце. Повітря свіже і пахне якось незвичайно. Навколо світло і якось по-новому радісно. З кожним днем сонечко буде все вище і вище підніматися над горизонтом, посміхатися людям. Іде весна!

Соціально-психологічний Центр зустрічає весну разом з школярами. Соціальний педагог Ірина Олекса провела з учнями 4 класу ЗОШ №3 пізнавально-розважальне заняття «Весна іде – красу несе». Пізнавальна зустріч відбулася у форматі цікавої гри, де дітлахи ще раз згадали про весняні явища природи та народні прикмети. Поділившись на дві команди юні гості Центру с задоволенням виконували всі завдання, підтримуючи один одного і освіжаючи в пам’яті знання про навколишній світ і його мінливість.

Переглядів: 471 | Додав: spcenter | Дата: 19.03.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 93 94 95 96 97 ... 121 122 »
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz