Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 20.11.2019, 12:46

Головна » 2011 » Травень » 18 » Я серед людей
14:55
Я серед людей


17 травня в рамках програми «Клас» соціальним педагогом Овчарук О.М. для учнів 6 класу ЗОШ №2 було проведено  тренінгове заняття «Я серед людей».

Мета заняття: сформувати сприятливий психологічний мікроклімат в класному колективі; бачення та усвідомлення учасниками своїх пріоритетних цінностей, необхідних для повноцінного життя; створити умови для ефективної співпраці; активізувати учасників; розвинути навички групової взаємодії.

Заняття розпочалось вправою-знайомством «Хто я?». Тренер пропонує учасникам таку форму знайомства: назвати свої імена і повідомити, з якою рослиною чи твариною асоціюється особистість. Щоб активізувати учасників, виконували вправу – розминку «Хто найуважніший?»: учнів було обєднано у дві команди і запропоновано кожному з команди стати один за одним у різних кінцях кімнати. Учасникам, які стояли першими в обох рядах, дали по аркушу паперу із зображенням тварини. Учасники повинні за допомогою жестів і міміки швидко донести інформацію до наступного учня, і так до останнього школяра в ряду, який мав намалювати образ, що склався у нього внаслідок отриманої інформації, на великому аркуші паперу, заздалегідь закріпленому на стіні. Перемогла команда, чий образ найбільше відповідав  малюнку-зразку.

Щоб налаштувати учнів на роботу за темою, сприяти згуртованості групи, виконали вправу «Світлофор» та «Крапки»: учасники малюють на аркушах паперу в певному порядку кілька крапок і передають свій аркуш сусідові ліворуч, завдання якого, поєднавши крапки, намалювати той образ, який, як йому здається, тут може бути. Вправа виконується невербально. Потім учасники обговорюють, чи схожі малюнки із задуманими  образами.

Вправу «Цінності» виконували, щоб сформувати бачення та усвідомлення учасниками своїх пріоритетних цінностей, необхідних для повноцінного життя. Коли Оксана Миколаївна запропонувала учням пограти у рольову гру «Пароплав», щоб мотивувати позитивне ставлення учасників заняття до навколишнього середовища, всі старанно включились у захоплюючу гру, обєдналися в три підгрупи і кожна отримала свій «острів». Проговорювали плани дій щодо наведення порядку на островах  та вибирали найвдаліші.

Разом з вчителем Набок Н.Г. шестикласники щиро подякували Оксані Миколаївні за цікаве заняття і пообіцяли в наступному навчальному році обовязково відвідувати Соціально-психологічний Центр.

 Світлана Огарь,
соціальний працівник
Переглядів: 1034 | Додав: spcenter | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz