Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 20.08.2019, 12:44

Головна » 2019 » Серпень » 14 » Як навчити дитину поваги
14:07
Як навчити дитину поваги

Батькам дуже важливо самим поважати свою дитину. Напевно, ви чули просте правило: коли ви шануєте інших – вас теж починають поважати. Шануйте своїх дітей. Приділяйте їм якомога більше своєї уваги, дослухайтеся їх – тільки так ви дасте зрозуміти дітям, як важливо поважати інших.
Нам усім треба пам’ятати, що діти завжди вчаться у старших. Щоб навчити дитину гарних манер, ви самі маєте їх виявляти. Дитину можна навчити говорити фрази «будь ласка» і «дякую» тільки за умови, що ви самі їх використовуєте. Загалом навчити дитину ввічливості батьки можуть тільки тоді, коли самі поводяться ввічливо.
Не завжди потрібно, щоб дитина думала або відчувала те саме, що й ви. Незгода з людиною не означає неповаги до неї. Ви можете пояснити дитині, що саме вважаєте правильним, але не варто нав'язувати їй свою думку. Дитина може не погоджуватися з вами, але при цьому поважати вас.
Пам’ятайте, реагувати на ситуації – це добре, але надмірно реагувати – погано. Щоразу, коли ситуація потребує від вас суворості, виявляйте непохитність. Однак не застосовуйте крик або образи. Запам'ятайте: дитина вчиться у вас. Якщо гримати на неї, у майбутньому вона обов'язково чинитиме так само. Ви можете виявляти суворість у вихованні дитини, але при цьому поважати її.
Дайте дитині змогу зрозуміти її межі. Встановити межі для дитини – досить важливе завдання батьків. Якщо дитина не слухається вас – обговоріть межі допустимої поведінки. Дитина завжди буде прагнути більшої свободи, але поважатиме обмеження, якщо розумітиме їх.
Дуже важливо хвалити дитину, якщо вона демонструє гарну поведінку. Щоразу, коли дитина виявляє шанобливу поведінку вдома або на вулиці, скажіть їй, що ви пишаєтеся нею. Це стимулюватиме її поводитися так само й надалі.

Тетяна Сергієнко
фахівець із соціальної роботи
Соціально-психологічного центру м. Славутич
(за матеріалами Інтернет-ресурсів)

Переглядів: 13 | Додав: spcenter | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz