Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 27.04.2018, 04:34

Головна » 2014 » Січень » 31 » Харчування наших малюків
11:51
Харчування наших малюків
22, 28 та 30 січня у Соціально-психологічному центрі відбулись дискусії з матерями, які відвідують групу за програмою «Психологічний супровід молодих батьків» на тему «Правильне харчування Ваших малюків».
 
Метою даних дискусій було виявлення основних проблем харчування та звернення до питань здорового способу життя малюків. У рамках заданої теми були обговорені теми купівлі якісних та корисних продуктів харчування, проблеми алергії, сподобань малюків. Були охоплені питання радіологічної ситуації у місті та регіоні, придбання продуктів, які потенційно можуть мати у складі завищені рівні радіонуклідів (ягоди, м'ясо, молоко, гриби, риба), та методи їх зменшення.
 
 
Під час обговорення було проведене опитування, метою якого було виявлення основних проблем харчування малюків.
 
 
Одним з важливих питань стали якісні продукти харчування. Усі мами, які прийняли участь у дискусії, звертають увагу при покупці товарів на термін придатності та їх склад. Більшість матерів рідко купують продукцію на базарі.
 
Питання, які викликали найбільший інтерес обговорюваними питаннями стали завищені ціни на продукти харчування, хімічні добавки в продукції та наявність алергічних реакцій у малюків. Мами, досвідчені у питаннях здоров’я малюків, поділились своїм досвідом та надали поради щодо застосування зволожувача повітря як ефективного методу боротьби з алергічними реакціями дитини.
 
Велику дискусію викликало питання застосування якісного молока: «молоко розбавляють», «додають соди та іншу хімію», «на базарі – недобросовісні продавці», «треба вимагати документи» тощо. Отже, частина матерів, намагаються купляти молоко у «своїх» (продавців, яким вони довіряють) чи просто в магазині.
 
Стосовно екологічної ситуації у місті, то деякі хвилювання у матерів існують. Так, питання радіаційної обстановки у місті хвилює більше половину жінок. Деякі мами постійно цікавлять радіаційним фоном у місті.
 
Щодо питної води, то як вважають спеціалісти з питання, вона є важливою складовою харчування дітей раннього віку та повинна обов’язково бути у раціоні. Викликає хвилювання ситуація, коли дитина взагалі не споживає води (батьки замінюють її компотами та соками, обґрунтовуючи тим, що дитина «не п’є», «не любить» тощо). Воду більшість матерів-учасниць дискусії фільтрують, деякі купують у магазині, невелика частина матерів дають воду з крана.
 
Отже, питання харчування малюків, звичайно, актуальне для молодих батьків. Звичайно, у наш час важко знайти повністю небезпечні продукти та товари, які б не містили у собі шкідливих добавок, проте необхідно намагатися запобігати вживання їх у великому об’ємі малюками.
 
Основні поради можна отримати у лікаря-педіатра стосовно окремої дитини, та на сьогодні багато інформації можна отримати в Інтернеті.
Ми вважаємо, що дуже важливим є обмін досвідом матерів, обговорення питань, оскільки саме так можна отримати корисну інформацію, поділитись хвилюваннями, отримати підтримку.
 
Шановні матері, якщо Вас хвилюють будь-які питання щодо харчування малюків, здоров’я, не лишайтесь на самоті, а звертайтесь за порадою (від спеціальних закладів, які надають таку консультацію до знайомих та друзів).
 
Наш Центр завжди на боці психологічного та фізичного здоров’я Вас та Ваших малюків!!!
 
Наведемо деякі результати опитування (дані у % до тих, хто відповів) 
 
Чи вживаєте Ви у харчування продукти місцевого походження?
 
 
Зазначені вище види продуктів схильні накопичувати радіонукліди у більшій ступені, аніж будь-які інші. За результатами анкетування, матері у більшості вживають перелічені продукти у харчування. Найбільше непокоєння викликають гриби місцевого походження: їх вживають трохи більше половини матерів (56%), 44% - не вживають.
 
Які проблеми виникають у Вас?
 
 
Найбільшою проблемою є те, що у продуктах харчування багато хімічних добавок. Також актуальним є те, що важко знайти якісні продукти харчування для дитини. На жаль, майже для половини опитаних є проблема алергічних реакцій.
 
Чи вважаєте Ви харчування дитини повноцінним (у нього щодня входять фрукти, овочі, злаки, вітаміни, м'ясо, молоко, сири тощо)?
 
 
69% матерів вважають раціон харчування дитини частково повноцінним, а 31% - повністю повноцінним.
 
Чи хвилює Вас радіаційна ситуація у нашому місті?
 
 
Дуже хвилює радіаційна ситуація у місті 6% матерів, хвилює – 38%. Дещо схвильовані радіаційною ситуацією 31% матерів, а не хвилюється взагалі кожна четверта мама ( 25%). Отже, 75% матерів радіаційна ситуація у місті хвилює у тій чи іншій мірі.
 
Олена Бардіна-Віж’є, соціолог 
Ольга Мельник, практичний психолог 
Соціально-психологічний центр
 
Переглядів: 380 | Додав: spcenter | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz