Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 22.03.2018, 19:57

Головна » 2016 » Серпень » 16 » Медична допомога демобілізованим має стати доступнішою
08:17
Медична допомога демобілізованим має стати доступнішою

Готується законопроект

Як зазначається у пояс­нювальній записці, нині для діючих військовос­лужбовців питання надан­ня медичної допомоги врегульовано Законом «Про соціальний і право­вий захист військовос­лужбовців та членів їх сі­мей», для воїнів, що бра­ли участь у військових ді­ях і вже демобілізовані (звільнені в запас) — За­коном «Про статус вете­ранів війни, гарантії їх со­ціального захисту» в об­меженій формі. У повній мірі медичне забезпечен­ня гарантується для вій­ськовослужбовців «при виході на пенсію (неза­ лежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця ро­боти користування полік­лініками та госпіталями, до яких вони були прик­ріплені за попереднім міс­цем роботи», незалежно від інших обставин.

Проте, зауважують на­родні депутати, багато військовослужбовців — учасників АТО — отриму­ють поранення, контузії, каліцтва. Складні пора­нення потребують великої кількості операцій, роз­тягнутих у часі на півро- ку-рік. Якщо ключові операції проводяться у військових (відомчих) шпиталях, то подальше лікування, наприклад, ви­далення дрібних осколків, повністю покладається на колишніх військовослуж­бовців у закладах охорони здоров’я за місцем про­живання. Однак кваліфі­ковані спеціалісти з вій­ськової медицини, а в де­яких випадках і відповід­не обладнання — на міс­цях відсутні.

З огляду на це, у пода­ному народними депута­тами законопроекті про­понується підвищити якість та доступність на­дання медичної допомоги демобілізованим, звільне­ним у запас військово­службовцям, що отримали під час проходження служби поранення, конту­зії та каліцтва (як універ­сальної норми), та відпо­відно поширення дії цієї норми і на учасників АТО.

ДОСЛІВНО

Міністр соціальної політики Андрій Рева: «Починаючи з 2017 року планується перейти від централізованої закупівлі послуг санатор­но-курортного лікування до індивідуального забезпечення цими послугами учасників АТО, шляхом надання права вибору з урахуванням їхніх побажань».

Нині, як повідомив днями речник Міністер­ства оборони Олексій Чорнобай. на лікуванні у закладах охорони здоров’я Міноборони перебуває 144 військовослужбовці Збройних Сил України, яких було поранено під час проведення АТО. Ві­сім поранених, за його словами, перебуває на лі­куванні за кордоном: троє

— в Угорщині, по двоє — у США та Німеччині та один — у Латвії. Ще 105 учасників АТО проходять реабілітацію в санаторно- курортних закладах. Усьо­го з початку року, повідо­мив він, курси реабіліта­ційного лікування прой­шли 469 військовослуж­бовців ЗСУ.

Водночас на своєму останньому засіданні Ка­бінет Міністрів ухвалив ще одну новацію, яка стосується учасників АТО. Відповідно до уря­дового рішення, почина­ючи з 2017 року воїни зможуть самостійно оби­рати санаторії для реабі­літації. Подібна система нині функціонує віднос­но чорнобильців, коли вони самі обирають сана­торій для проходження реабілітації та пишуть в органи соцзахисту насе­лення заяву, а ті, у свою чергу, фінансують реабі­літацію, укладаючи дого­вори із закладами.

Крім того, Кабмін встановив, що реабіліта­ція повинна відбуватися в санаторіях, які мають ка­тегорію не нижче першої.

Олена РОМАШЮНА.

 

джерело «Голос України»

Переглядів: 147 | Додав: spcenter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz