Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 14.08.2020, 14:01

Головна » 2012 » Вересень » 13 » Небезпека в Інтернеті чи як користуватись Всесвітньою мережею без наслідків
21:24
Небезпека в Інтернеті чи як користуватись Всесвітньою мережею без наслідків

Сьогодні дуже рідко можна зустріти людину, що не користується Інтернетом. Ця мережа буквально захоплює кожного і підлітки не виключення. В Інтернеті можна не тільки знайти цікаву інформацію та ознайомитись з останніми новинами та тенденціями у світі чи в будь-якій більш вузькій сфері. Тепер це «місце», де можна знайти цікавий фільм, послухати музику і, що не менш важливо, поспілкуватись з друзями чи родичами, що живуть далеко. Але не дивлячись на безліч позитивних особливостей мережа Інтернет таїть в собі небезпеку, про яку варто пам’ятати. Саме тому Соціально-психологічним Центром було створено тренінг для старших класів на тему "Безпека в Інтернеті", який із задоволенням відвідали протягом тижня 8 класів, серед яких учні ліцею та всіх шкіл міста. При цьому самі заняття проходили не тільки в Центрі, але і в школах.


З 10.09 по 14.09 практичним психологом Кальчевою Наталею було проведено тренінги, що традиційно починались із знайомства, а воно, в свою чергу, мало наступну форму: "Мене звати… для мене Інтернет це…". Таким чином вже на перших хвилинах заняття підлітки визначили, що Інтернет для них це:

  1. Соціальні мережі
  2. Інформація (в тому числі і ГДЗ)
  3. Розваги
  4. Проведення вільного часу
  5. Фільми, музика та корисний soft

Причому даний список можна продовжувати довго. Деякі висловили думку про те, що Інтернет – «яма» чи зовсім марний винахід людства. Але все ж таки більшість погодилась з тим, що даний винахід – своєрідна необхідність сучасності. І неабияк приємно було чути від підлітків, що вони знають про небезпеку, яка може їх чекати у віртуальному світі. Серед найнебезпечніших фактів на їх думку було відмічено:

1. Віруси. Куди ж без них? Всі знають про специфіку їх впливу на операційну систему та, безпосередньо, на програмне забезпечення. Майже кожен встановлює у себе на комп’ютері антивірусні програми, а деякі навіть купують ліцензований продукт.

2. Соціальна небезпека – в даному випадку мається на увазі відсутність контролю в Інтернеті. Адже кожен, в не залежності від віку, може увійти в мережу та знайти будь-яку інформацію, зміст якої не тільки не потрібен для представників певного віку, але й може представляти небезпеку. Також в цю ж категорію віднесли і фільми (особливо фільми жахів, фантастику та трилери) і не забули про сучасні "Інтернет-наркотики", особливо психоделічна музика та психологічний вплив у рекламах та банерах.

3. Фізична небезпека. Це стосується не тільки спілкування з незнайомцями у мережі, яке може перейти у реальне життя (адже ніколи не можна напевно знати, хто сидить по той бік монітору), але й різноманітних «розводів» (необхідність відсилати кудись кошти, помилкова інформація, спам, Інтернет-магазини і т.п.). А на даному виді небезпеки необхідно наголошувати, адже віртуальне життя – це виключно віртуальне, і переносити його в існуючу реальність немає необхідності.


Взагалі дана тема для підлітків зараз дуже актуальна, адже якщо раніше компанії молоді в більшій мірі можна було зустріти на вулиці, на спортивних майданчиках чи у парку, то зараз більшість зосереджена в on-line. Заборона користуванням мережею – не кращий варіант захистити дитину від небезпеки, особливо від потенційної небезпеки в Інтернеті. Саме тому необхідно знати основні правила безпечного користування всесвітньою мережею. І саме таке завдання завершувало кожний тренінг, де класи дружньо зазначали «золоті правила особистого захисту».

Подібні тренінги будуть проводитись не тільки в контексті Місячнику Безпеки, адже така інформація актуальна завжди і для всіх. А що стосується підлітків, які відвідали даний захід – жоден не пожалкував, отримав позитивні емоції та корисні (хоча в більшій мірі і відомі) знання.

Наталя Кальчева

    

  


Переглядів: 1051 | Додав: spcenter | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 3
0
3 _Delusion_   [Матеріал]
Ребята, спасибо за оценку моей работы=) Приходите еще, буду рада=)

0
2 icesorrow   [Матеріал]
Мне очень понравилось было прикольно и смешно. Наташа просто клас в стиле преподавателя и хотел бы прийти ещо

0
1 Spear_1   [Матеріал]
Очень интересно:)

Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz