Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 14.08.2020, 14:05

Головна » 2012 » Лютий » 9 » Права людини – найвища цінність
11:59
Права людини – найвища цінність

     В рамках місячника «Громадянсько-правове виховання» для учнів 9-А класу ЗОШ №2 соціальним педагогом Оксаною Овчарук було проведено тренінгове заняття «Права людини – найвища цінність».

Мета заняття: ознайомити підлітків з Конвенцією про права дитини та з відповідальністю, яку несуть при порушенні законів України; виховання в школярів правової культури та інтересу до правових знань. 

     Один з основних принципів Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є: людям різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри – рівні права. Права людини починаються з прав дитини.

Права дитини – це ті права, які належать особистості тому, що вона є дитиною. Права дитини, визначені Конвенцією, можуть бути розділені, згідно з традиційною класифікацією прав  людини: цивільні, політичні, економічні, соціальні, культурні. Кожна людина повинна поважати права іншої людини.

На початку заняття проведено гру-розминку «На що схожий мій настрій?». Вправу проводять в колі, з мячем, який учасники передають один одному, відповідаючи на питання: «Прислухайтесь до себе. На який колір схожий ваш настрій?»

Девятикласникам сподобалась вікторина «Закон і ти» та «Абетка знавців права». Питання були змістовними і цікавими, наприклад: «Чи передбачається кримінальна відповідальність за екологічні правопорушення? Які вам відомі платежі, обовязкові для внесення в державний бюджет? Як називається особистість, яка надає юридичну допомогу людям? Назвати політичний режим України» та інші.

З метою формування у підлітків уміння приймати нестандартні рішення було проведено мозкову атаку «Що можуть зробити підлітки для захисту власних прав?» Під час обговорення школярі відповідали на запитання: «Чи доцільно обмежувати права дитини, щоб уникнути шкоди для її здоровя й життя?» Учні самостійно зробили висновок: деякі обмеження приносять більше користі, ніж шкоди.

На закінчення тренінгу девятикласниками було переглянуто відеоролик «В казковій країні прав і обовязків»


Світлана Огарь, соціальний працівник

Переглядів: 856 | Додав: spcenter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz