Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 24.03.2018, 21:38

Головна » 2014 » Лютий » 10 » Співробітництво по лінії «Фукусіма-Чорнобиль»
13:41
Співробітництво по лінії «Фукусіма-Чорнобиль»

5 лютого 2014 року до Четвертого територіального департаменту МЗС України надійшов лист щодо співробітництва по лінії «Фукусіма-Чорнобиль» в якому йшла розмова про діяльність «Центрів соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи» в Україні. Надаємо витяг з даного листа:

«…Токійським Університетом ООН спільно з японським Інститутом глобальних екологічних досліджень (Institute for Global Environmental Strategies) в рамках програми «Глобальна комунікація в Фукусімі» (Fukushima Global Communication Programme) було організовано міжнародний науково-практичний симпозіум «Обмін інформацією та комунікацією задля відновлення Фукусіми».

Симпозіум відбувся 3 лютого 2014 року в місті Фукусіма за підтримки місцевої влади та Університету Фукусіма. Аудиторія заходу складалася з представників місцевого самоврядування, громадських організацій, евакуйованих жителів, що постраждали внаслідок аварії на АЕС «Фукусіма-1», співробітників державних відомств, відповідальних за подолання наслідків аварії, науковців.

З боку дипустанови було представлено доповідь щодо одного з позитивних аспектів набутого досвіду України – створення та активної діяльності «Центрів соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», як ефективного інструменту забезпечення психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС.

Головні сигнали виступу, зокрема, включали:

  • наголос на тому, що у висновках Чорнобильського Форуму у 2005 році було заявлено, що наслідки Чорнобиля для психічного здоров’я є найбільшою проблемою громадської охорони здоров’я, викликаною аварією;
  • інформування про історію створення та еволюцію завдань Центрів в той час, коли інших видів соціально-психологічної допомоги в країні не існувало;
  • роз’яснення того, що сьогодні Центри – інтегровані соціальні служби, що надають соціально-психологічну допомогу різних напрямів, розглядаються населенням як джерело достовірної інформації. Вони чинять позитивний вплив на подолання кризових явищ в спільнотах і на їх розвиток, є центрами соціальної роботи, що об’єднують навколо себе більш широке коло професіоналів;
  • акцент на тому, що Центри викликають підвищений інтерес, як зі сторони центральної влади Японії, так і з боку місцевих громад та влади префектури Фукусіма. З часу аварії понад 25 делегацій різного рівня відвідали Центри, зокрема в м. Коростень та Славутич, але на жаль, питання створення такої структури в Японії наразі залишається відкритим;
  • наголос на тому, що фахівці Центрів готові надати будь-яку консультацію і безпосередньо взяти участь у створенні подібних Центрів в Фукусімі.

Презентація викликала значну увагу аудиторії. У ході дискусії президент громадської організації «Асоціація обмінів Фукусіма-Чорнобиль» (Fukushima-Сhernobyl Interchange Association) К. Ноджі повідомив про свої позитивні враження від відвідання Центру у м. Славутич у жовтні 2013 р…»


Переглядів: 257 | Додав: spcenter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz