Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.09.2020, 02:36

Головна » 2012 » Жовтень » 26 » Стрес. Шляхи подолання стресів.
12:08
Стрес. Шляхи подолання стресів.

Модне сьогодні слово «стрес» прийшло до нас з англійської мови і в перекладі означає «тиск, напруга». Енциклопедичний словник дає наступне тлумачення стресу: «Сукупність захисних фізіологічних реакцій, які виникають в організмі людини та тварини у відповідь на дію різних неблагополучних факторів (стресорів)». Першим дав визначення стресу канадський фізіолог Ганс Сельє. В одному з своїх виступів у Празі Сальє сказав: «Стрес – це все, що приводить до швидкого старіння організму чи викликає захворювання».

Стрес починається з психічного чи фізичного напруження, мобілізації енергії. Ця енергія повинна знайти вихід у формі боротьби або втечі. Але реалії цивілізованого світу є такими, що до боротьби чи втечі у прямому розумінні цих слів справа не доходить. Найчастіше ми мовчки переживаємо гнів, страждання, образи.


Тренінг «Стрес. Шляхи подолання стресів», що відбувся у Соціально-психологічному Центрі, дав змогу зрозуміти, якими є фізичні наслідки стресу та як можна вийти з стану напруги без шкоди для оточуючих. Практичний психолог Ольга Цибізова продемонструвала присутнім на тренінгу педагогам шкіл міста, яка небезпека може виникнути якщо під час стресу не відбувається психічної або фізичної розрядки. Для того, щоб мінімізувати небезпеку від стресу, необхідно вміти саморегулювати такі ситуації. Навички саморегуляції учасники отримали за допомогою наданої психологом інформації про механізми виникнення стресу, виявлення властивих саме їм засобів подолання стресових ситуацій та практичне відпрацювання більш сприятливих засобів подолання станів дискомфорту, злості, дратівливості тощо.

 

Переглядів: 748 | Додав: spcenter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz