Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.11.2019, 15:40

Головна » 2011 » Травень » 17 » Тренінгове заняття на тему «Спілкування і уміння слухати»
17:37
Тренінгове заняття на тему «Спілкування і уміння слухати»


13 травня психологом Смирняковою Антоніною Миколаївною було підготовлено і проведено тренінгове заняття на тему «Спілкування і уміння слухати».

Серед чинників, що формують особистість, у психології вирізняють насамперед трудову діяльність, спілкування і пізнання. Аналізуючи ці найважливіші сфери людської життєдіяльності, можна помітити: форми і методи трудової діяльності людина засвоює багато років, способами пізнання світу ми також оволодіваємо тривалий час, спілкуванню ж людина не навчається цілеспрямовано ніколи й ніде. Немає такої школи, в якій би навчали складного мистецтва спілкування. Звичайно, досвід спілкування набувається людиною в процесі праці, у пізнавальній діяльності, проте цього замало.

Велика кількість проблем у житті виникають саме тому, що люди не мають навичок спілкування, не знають його механізмів, законів.

Природа людини, її індивідуальність та стиль спілкування з іншими формуються під впливом обставин життя. Можливість саморозвитку значною мірою залежить від сформованості навичок міжособистісного спілкування, від того, наскільки людина зможе зрозуміти, що саме відбувається в процесі її контактів з іншими, від того, чи вдається їй знайти з ними спільну мову і спільно розв’язувати проблеми.

Мета і завдання психологічного тренінгу: сформувати уяву учнів про спілкування як про психічне явище; продемонструвати  учасникам тренінгу можливість практичного відпрацювання уміння чітко і однозначно повідомляти інформацію при її передачі від людини до людини, розуміння важливості зворотного зв’язку в спілкуванні і навичках ефективного слухання; відпрацювання безпечного спілкування «через двері» з незнайомцем в ситуації «один вдома».

Розпочала тренінг Антоніна Миколаївна грою «Таємниця»: всі учасники, сидячи в крузі, розповідали сусідові зліва свою невеличку таємницю. Таким чином всі школярі брали участь в обміні інформацією. По закінченню гри тренер запитала: «Про які секрети ви дізнались?» Учні з гумором розповідали, які таємниці вони почули один від одного. Потім дружно всі разом запевнили: «Але ми цього нікому не розповімо!»

Антоніна Миколаївна повідомила про те, як у психології трактується поняття «спілкування», для чого потрібне і від чого залежить уміння спілкуватись. Спілкування – це єдність процесів обміну інформацією, взаємодії і сприйняття один одного. Спілкування необхідне для спільних дій людей, їх об’єднання, передачі емоцій, хвилювання; а також для передачі інформації від покоління до покоління.

Щоб спілкування було успішним, потрібно виявляти щирий інтерес до того з ким спілкуєшся: уважно слухати, при необхідності задавати уточнюючі запитання; сприймати не лише те, про що говорять, а й те, що при цьому відчувають; розуміти не лише значення слів, але й жестів, виразу обличчя; враховувати ситуацію, в якій проходить спілкування; розбірливо й правильно говорити.

Далі семикласники виконували вправи «Зіпсований телефон», «Ефективне слухання» та рольову гру «Дзвінок у двері».

На завершення тренінгу Смирнякова А.М. попросила кожного з учасників написати на пелюстках квітів свої враження і думки від проведеного заняття. Учні зачитали свої записи та склали символічний «віночок досягнень».

Дякуємо, Антоніно Миколаївно! До нових зустрічей на цікавих заняттях!

 

 Світлана Огарь,
 соціальний працівник
 Переглядів: 2417 | Додав: spcenter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz