Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 26.04.2018, 02:07

Головна » 2016 » Березень » 14 » Зміни у пенсійному законодавстві у 2016 році
15:29
Зміни у пенсійному законодавстві у 2016 році

З 1 січня 2016 року набрали чинності Закони України  «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (від 25. 12. 2015 № 928), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (від 24.12.2015 № 909), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (від 24.12.2015 № 911), якими врегульовано питання пенсійного забезпечення у поточному  році.

Зміни щодо  порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам

   Інваліди Іта ІІ гр., інваліди війни ІІІ гр., учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбовців одержуватимуть 100% пенсії незалежно від факту роботи.

Зміни щодо порядку виплати пенсій військовослужбовцям

   Також залишено незмінним у 2016 році особливий порядок виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання для осіб, які беруть участь в АТО, або проходять військову службу в силових Міністерствах й відомствах, тобто отримують повний розмір пенсії та заробітну плату. Лише, якщо у таких осіб на утриманні є недієздатні члени сім'ї, виплата надбавки до пенсії на них припиняється.

  Виплата пенсій військовослужбовцям припиняється у випадках, якщо вони працюють на посадах держслужбовців, прокурорів і суддів (за винятком інвалідів І та ІІ гр., інвалідів війни ІІІ гр., учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців), як це було і у 2015 році.

Зміни щодо оподаткування пенсійних виплат

Не підлягають оподаткуванню пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

ІІ. У нову поліцію працевлаштують ветеранів-інвалідів АТО

У правоохоронних органах передбачені робочі місця для ветеранів АТО. Про це 17 січня заявив начальник Департаменту протидії наркозлочинності Ілля Ківа, повідомляє прес-служба Департаменту комунікації Національної поліції України.

"У Департаменті протидії наркозлочинності для ветеранів та інвалідів АТО створено 30 посад, ще 20 – будуть надані Головним управлінням Національної поліції України в місті Києві", – заявив Ківа.

За його словами, особлива увага буде приділена саме тим, хто отримав поранення в бойових діях, і внаслідок цього частково втратив працездатність.

"Ми хочемо, щоб наша ініціатива стала прикладом для інших служб і підрозділів МВС, а також Національної поліції України", – заявив він.

Мінрегіон удосконалив механізм надання довгострокових пільгових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі. Ми розширюємо можливості надання таких кредитів і зможемо збільшити будівництво такого житла, розширивши коло позичальників. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Уряд затвердив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі».

«Громадяни, які були вимушено переселені із тимчасово окупованих територій, зможуть отримати такий кредит. А учасники бойових дій отримають такий кредит першочергово», - пояснив суть постанови урядовець.

За його словами, у  2015 році було надано 2 972 таких кредити.

«Програма розроблена для того, щоб підсилити можливість будівництва на селі. Ця постанова створить додаткові можливості також і для розвитку об’єднаних територіальних громад», - підкреслив Геннадій Зубко.

Постанова передбачає надання кредиту різним соціальним верствам сільського населення – як таким, що працюють в особистих селянських господарствах, так і працюючим у суспільному виробництві, зокрема внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території, які виявили бажання працювати і проживати у сільській місцевості відповідно до тимчасової реєстрації в сільських населених пунктах.

Документом передбачено першочергове надання кредитів учасникам бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції та громадянам, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, постановою збільшено граничний розмір кредиту, який розрахований з урахуванням інфляційних процесів у державі.

Постійна адреса статті: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=248855802

ІІІ. Зміни в ЗУ «Про вищу освіту»

У статті 44 Закону України "Про вищу освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004; 2015 р., № 28, ст. 244, № 30, ст. 271):

частину третю викласти в такій редакції:

"3. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

Брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів України мають право особи (за їхнім вибором), які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, діти-сироти та особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення";

ІV. Зареєстровано законопроект, що передбачає зняття всіх митних платежів на ввезення 1 особистого легкового автомобіля для учасників бойових дій.

Автори законопроекту з реєстраційним номером 2446а пропонують звільнити учасників бойових дій АТО від сплати митних зборів при ввезенні легкового автомобіля з двигуном об’ємом не більше 3000 куб. см. Ввезти автомобіль можна буде тільки раз, з обов’язковою реєстрацією «на себе». Зняття митних платежів не означатиме прямий перетин кордону імпортованим авто: правки передбачені тільки для митного кодексу, а з податкового кодексу в силі залишається ПДВ (20%) та акцизний збір, що розраховується залежно від віку машини та об’єму двигуна. Тобто, від загальної вартості розмитнення можуть бути вилучені 10% + 5% (ввізне мито + тимчасова надбавка до мита).

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року додатковий імпортний збір (5%) повинен бути скасований, при цьому з початку 2016 вперше зареєструвати в Україні буде можливо тільки ті автомобілі, які відповідають нормам не нижче Євро-5. Враховуючи досить високі ставки акцизного збору для автомобілів, які використовувалися понад 5 років, навіть в даний час невигідно імпортувати машини, експлуатовані довше 5 років.

(Источник: Сайт "ЮРЛИГА") http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/1/16/140004.htm

Государственная фискальная служба в письме от 31 декабря 2015 года № 12363/В/99-99-17-03-03-14 разъяснила, что Налоговым кодексом не установлено полного освобождения от уплаты НДФЛ ни одной категории плательщиков независимо от социального статуса, имущественного положения и тому подобное.

На период проведения антитеррористической операции не облагаются военным сбором доходы в виде денежного обеспечения сотрудников правоохранительных органов, военнослужащих и работников Вооруженных Сил Украины, Национальной гвардии Украины, СБУ, Службы внешней разведки Украины, Госпогранслужбы, лиц рядового, начальствующего состава, военнослужащих, сотрудников МВД, Управления государственной охраны Украины, Государственной службы специальной связи и защиты информации Украины, других образованных в соответствии с законами Украины воинских формирований и других лиц на период их непосредственного участия в АТО.

От уплаты земельного налога освобождаются лица, имеющие право на льготы по уплате земельного налога, и использующие земельный участок (оформленный или неоформленный) по каждому виду использования в пределах граничных норм, указанных в ст. 281 НК. То есть, земельный налог не взимается с ветеранов войны и лиц, на которых распространяется действие Закона «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты» (к таким лицам, в частности, относятся и военнослужащие и другие участники боевых действий, в том числе в зоне АТО).

Льготы по уплате налога на недвижимость устанавливают сельские, поселковые, городские советы, поскольку налог уплачивается на соответствующей территории с объектов жилой и / или нежилой недвижимости, находящихся в собственности физических лиц. Льготы определяются исходя из имущественного положения и уровня доходов.

Льготы по уплате таможенных платежей для лиц, на которых распространяются положения Закона «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты» законодательством не предусмотрены.

Переглядів: 248 | Додав: spcenter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz