Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 18.10.2018, 19:07

Головна» За 2011 рік » Інформаційні бюлетні №1: Батькам про підлітка

Інформаційні бюлетні №1: Батькам про підлітка

 Притча «Не продаємо…»

         Одна молода пара зайшла у крамницю дитячих іграшок, де довго оглядала на полицях ляльок, які плакали і сміялися, електронні іграшки, маленькі печі, що пекли торти і піци… Однак батьки ніяк не могли вирішити, що купити. До них підійшла ввічлива продавчиня, запитала, чим допомогти.

-         Розумієте, - почала пояснювати жінка, - у нас маленька дівчинка, але ми цілими днями не буваємо вдома.

-         Дівчинка, яка мало усміхається, - вів далі чоловік.

-         Ми хотіли б купити їй щось, що б її ощасливило, - говорила далі жінка, - навіть коли нас немає поруч. Щось, що б її розрадило, потішило, коли вона сама.

-         Вибачте, - усміхнулася продавчиня, - ми не продаємо батьків.

 

Заповіді батькам:

 

1. Не навчайте того, з чим ви не обізнані, не соромтеся, якщо чогось не знаєте. Пообіцяйте з цим питанням розібратися й обов’язково це зробіть.

 

2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета – виховати її для життя серед людей.

 

 3. Довіряйте дитині. Розтлумачуйте те, що вона робить, із кращого, а не з гіршого боку. Залишайте за нею право на помилки. Тільки припускаючись помилок, дитина набуває вміння самостійно їх виправляти.

 

4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Людина змалечку повинна відчувати свою значущість. Лише тоді з неї виросте творча, впевнена у своїх силах, відповідальна особистість.  

 

5. Будьте терплячими, ставтеся терпляче до дитячих поривів: по-перше, розвиток особистості – випробування не лише для вас, батьків, але й для самої дитини. Виховуйте її вимогливою любов’ю. По-друге, ваша нетерплячість – ознака слабкості, перший показник невпевненості у собі.

 

6. Будьте послідовними у своїх вимогах, однак запам’ятайте: успіх у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю.

 

7. Потурбуйтеся про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від ваших розпоряджень, зауважень і наказів. Нехай син або донька потроху вчаться самостійності.  

 

8. Виключіть зі своєї практики вислів: «Роби, як я наказав», замініть цю форму вимоги іншою: «Роби, тому що не зробити цього не можна, це принесе користь». Дитина має звикнути діяти не за вказівкою (навіть батьківською), а тому, що це доцільно, розумно, потрібно для чиєїсь вигоди.  

 

9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто не задоволені, а й про те, що вас у ній радує. Ніколи не порівнюйте свою дитину із сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте, якою вона була вчора та якою є сьогодні. Це допоможе швидше опанувати ази батьківської мудрості. 

 

10. Пам’ятайте, що для дитини ваше ставлення до своїх батьків є найкращим прикладом того, як треба ставитися до вас!

 

11. Організовуйте сімейне життя таким чином, щоб не лише ви мали обов’язки перед дитиною, а й вона перед вами. Дайте їй зрозуміти, що ви також потребуєте її посильної допомоги. 

 

Проблеми виховання в сучасній сім’ї:

 

·        неузгодженість виховних впливів між подружжям;

·        брак часу або небажання спілкуватися з дитиною;

·        перекладання обов’язків;

·        педагогічна неграмотність (незнання вікових особливостей);

·        матеріальні негаразди;

·        негативний вплив ЗМІ;

·        втрата духовно-культурних цінностей;

·        заохочення і покарання.

 

Рекомендації батькам

 

1.     Уникайте конфліктів, щоб не провокувати свою дитину.

2.     Зважайте на те, що дитина вже виросла і має право на свою думку, а грубість, можливо, – намагання звільнитися від вашої опіки.

3.     Найбільше підлітки не люблять батьківських повчань – тому ефективнішою буде спокійна, ввічлива розмова без категоричних оцінок і настанов.

4.     Батьківський авторитет для дитини повинен бути непохитним. Якщо дорослі демонструють нестримність, істерію, непослідовність – важко чекати від дитини кращої поведінки.  

     Підліток хоче відчути себе дорослим, самостійним, його дорослість виявляється у поведінці всупереч волі батьків. Коли підліток відчуває, що його думку поважають, радяться з ним, підкреслюють його значущість у сім’ї і школі, тоді він акцентуватиме увагу на своїй дорослості інакшим способом, поважатиме думку близьких.

     Підлітку необхідне переконання, що він не байдужий для дорослих, його розуміють і намагаються допомогти у складній ситуації.    

Категорія: Інформаційні бюлетні | Додав: mishka080 (01.02.2011)
Переглядів: 1672 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz