Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 18.10.2018, 19:07

Головна» За 2011 рік » Інформаційні бюлетні №2: Дії при аварії. Пожежа в автомобілі

Інформаційні бюлетні №2: Дії при аварії. Пожежа в автомобілі

         У момент аварії пасажири повинні прикрити голову руками і впасти на сидіння, по можливості упертись ліктями і колінами в спинку попереду розташованого крісла. Дорослим треба захистити дітей своїм тілом, обхопивши руками і міцно притиснувши до грудей.

         Головний  принцип дії при потраплянні в аварію можна сформулювати коротко – прагнути виявитися якомога нижче і зайняти якомога менше місця.

         Чим раніше пасажири зреагують на небезпеку – тим більше шансів бути неушкодженим.

         У свою чергу, водій, розуміючи, що аварія неминуча, про що він відчуває хоча б на мить раніше пасажирів, повинен скомандувати «Лягай!» або якось інакше, але обов’язково коротко і зрозуміло. Потім спробувати перевести удар в ковзний або направити свій автомобіль в огорожу. Це краще, ніж у машину, що летить назустріч. При зіткненні з нерухомим сила удару буде вдвічі меншою. У момент зіткнення водію слід впертися ногами в підлогу, а руками в колесо керма, голову притиснути до рук і, напружуючи всі м’язи, в очікуванні удару. Якщо очікується сильний удар, навпаки, потрібно спробувати ухилитися з-під удару керма, здатного зламати грудину і ребра, швидким переміщенням тіла вправо. А ще краще, впасти боком на пасажирське сидіння і впертися руками і ногами в передню панель.

         Після зупинки автомобіля слід швидко оцінити обстановку, переконатися, що відсутня загроза пожежі, для чого перевірити, чи не пахне бензином, димом, допомогти вибратися з автомобіля пасажирам. Якщо дверцята не відчиняються, треба спробувати опустити скло або будь-яким підручним предметом, гайковим ключем чи іншим придатним для цього предметом, вибити скло й зачистити скалки, які виступають з ущільнювача рами. Лобове скло неважко вибити ногами, упершись спиною в сидіння і вдаривши каблуками в його нижній кут.

         Якщо автомобіль знаходиться в нестійкому становищі, і немає загрози його займання, водію і пасажирам краще не рухатись, чекаючи допомоги.

         А якщо вибиратися, то дуже обережно, по одному, намагаючись не порушувати центрування автомобіля і обов’язково через вікна, звернені на вершину схилу. Якщо вибиратися вниз по схилу, то можна потрапити під удар кузова, що почав рухатись. Першому, хто вибрався із салону, по можливості потрібно утримувати автомобіль до моменту, поки його не покине остання людина.

         Людей затиснутих в уламках машини, не слід витягувати, застосовуючи силу. Винятком можуть бути лише випадки, що загрожують пожежею або падінням автотранспорту з обриву. Якщо потерпілого не вдається витягти відразу, треба оглянути і обмацати простір навколо нього, видалити уламки. При проникаючих пораненнях чи підозрі на перелом хребта постраждалого краще не чіпати, тому що будь-який необережний рух може погіршити його становище або навіть призвести до летального результату.

         Надавати першу медичну допомогу слід на місці, намагаючись не змінювати положення потерпілого до приїзду професійних медиків і рятувальників, які володіють всім необхідним обладнанням, а головне, досвідом роботи в подібних умовах.

         При паданні автомобіля у водойму, якщо це можливо, потрібно відразу зачинити всі вікна, щоб сповільнити швидкість занурення. Якщо ви у машині один, можна спробувати вибратися через єдине опущене скло. Або дочекатися, коли машина повністю зануриться у воду, підвестися до стелі, де утворюється повітряна подушка, яка може забезпечити повітрям принаймні на кілька хвилин. Використовувати їх треба на те, щоб позбутися важкої, об’ємної одежі та взуття, які будуть тягнути на дно і чіплятися за деталі машини. Коли вода всередині салону підніметься вище рівня дверцят, вирівнявши цим тиск зсередини із зовні, спробуйте їх відчинити.

         У дверцятах, які заклинило, скло слід опустити або вибити яким-небудь важким предметом. У машині, повній пасажирів, вибивати переважно найбільші – лобове, або заднє скло, спрямовуючи удар у кут. Далі треба зробити кілька глибоких вдихів і видихів, щоб провентилювати легені, набрати якомога більше повітря і спливти на поверхню.

         Якщо ви втратили орієнтування (наприклад, у каламутній, непрозорій воді), випустіть з рота повітря, бульбашки, що будуть підніматися, покажуть вам точний напрям руху.  

                                                Пожежа в автомобілі                                   

           

            Пожежа, подія, яка трапляється на автотранспорті не так часто, як ДТП, але не менш руйнівна. Пожежа найчастіше трапляється через несправність автомобіля (замкнення електромережі, витік і займання бензину (мастила), в результаті аварії або і через необережне поводження з вогнем водія або пасажирів.

         Будь яка пожежа в автомобілі, окрім зловмисних вибухів, починається із запаху, підтікань бензину, масла або диму. Запах – перший й іноді єдиний сигнал про небезпеку. Відчувши його, необхідно зупинитися, заглушити мотор, оглянути автомобіль, знайти і усунути причину, що його викликала. І тоді подальші поради вам не знадобляться.

         Сучасний автомобіль, начинений синтетичними матеріалами, які при горінні вбивають людину за лічені хвилини. Саме тому, на будь-яку загрозу пожежі треба реагувати миттєво! Чого більшість водіїв не роблять, тому, що мають погану звичку спочатку доїхати до зручної стоянки. І доїжджають… до моргу.

         Невелике вогнище пожежі завжди можна загасити за допомогою «бортового» вогнегасника, направивши струмінь на джерело займання. У вас його немає? Або він несправний, тому що ви возили на техогляд «пустишку»? Ні? Тоді хапайте шматок цупкого брезенту, в крайньому випадку плащ, і накривайте це вогнище, позбавляючи його доступу кисню або виливайте на нього весь запас води чи закидайте піском, землею, снігом.

         Тільки не намагайтеся гасити пожежу, якщо тільки що працювали з бензином або мастилом. Згорите раніше автомобіля!

         Дійте здалеку! Відкривайте капот, з-під якого валить дим, палицею. Хлюпайте воду, відійшовши від вогню на кілька метрів. Кличте на допомогу людей. Ну що, не впоралися? Тоді відбіжіть на 10-15 метрів, щоб не потрапити під можливий вибух і постарайтеся швидко переглянути своє ставлення до життєвих цінностей. Згадайте, як в дитинстві вам дуже подобалося їздити на велосипеді!

Категорія: Інформаційні бюлетні | Додав: spcenter (22.02.2011)
Переглядів: 2950 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz