Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 18.10.2018, 19:07

Головна» За 2011 рік » Інформаційні бюлетні №5: Держава на захисті життя і гідності людини

Інформаційні бюлетні №5: Держава на захисті життя і гідності людини

         Держава повинна вживати ефективних заходів щодо боротьби зі злочинністю, максимально сприяти розвитку медичної допомоги, забезпечувати послідовне покращення умов життя людей, особливо неповнолітніх, інвалідів, осіб похилого віку.

            У статті 27 Конституції України зазначено, що «ніхто не може бути свавільно позбавлений життя». Водночас Конституція надає кожній людині право захищати себе та інших від протиправних дій і посягань будь-кого.

            На варті життя стоять такі державні установи: служба надзвичайних ситуацій, пожежна охорона, швидка (невідкладна) медична допомога, автоінспекція, міліція, служба газу, санітарно-епідеміологічна служба, соціальна служба, екологічна інспекція.

 

СЛУЖБА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

         Центральним органом виконавчої влади, що опікується  попередженням надзвичайних ситуацій і ліквідацією їхніх наслідків, є Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій.

            Міністерство має у своєму підпорядкуванні спеціальні війська, які виконують завдання щодо захисту населення від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха, воєнних дій, а також проводять рятувальні та інші невідкладні роботи.

            Для виконання специфічних робіт, пов’язаних із радіаційною та хімічною небезпекою, значними руйнуваннями внаслідок землетрусу, аварійними ситуаціями на нафтодобувних промислах, створені спеціальні формування.

            Для надання медичної допомоги населенню, охорони громадського порядку в осередках ураження та лиха, боротьби з пожежами, здійснення лабораторного контролю за станом навколишнього природного середовища, матеріально-технічного та інженерного забезпечення заходів цивільної оборони залучаються відповідні міністерства й інші органи державної виконавчої влади.

            Перелік міністерств, обсяг покладених на них завдань і порядок залучення їх до дій у надзвичайних ситуаціях визначає Кабінет Міністрів України.    

 

ПОЖЕЖНА ОХОРОНА

         Пожежна охорона – організація, що бореться з пожежами.

            Найважливішими завданнями пожежної охорони є пожежна профілактика, що полягає у попередженні займань, обмеженні зони поширення зони виниклих пожеж, створення умов для евакуації людей із будинків, які спалахнули. В основу цієї профілактики покладено систему державних стандартів, правил і норм пожежної безпеки при проектуванні, будівництві та експлуатації підприємств, навчальних закладів, адміністративних і житлових будинків тощо.

            Важливою частиною профілактичної діяльності є роз’яснювальна робота серед населення, спрямована на виконання правил пожежної безпеки, на ознайомлення з найпростішими прийомами гасіння пожеж, із заходами особистої безпеки при пожежі. Пожежна охорона має централізовану диспетчерську службу та єдиний телефонний індекс для виклику – 101.

            Поряд із професійними пожежними частинами пожежну охорону забезпечують добровільні пожежні дружини, у сільській місцевості – пожежно-вартова охорона, яка необхідна, наприклад, під час жнив.

 

ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА

            Швидка медична допомога – служба в системі охорони здоров’я, що надає екстрену медичну допомогу при нещасних випадках (пораненнях, переломах, опіках, отруєннях, ураженнях електричним струмом тощо) і загрозливих для життя станах (втрата свідомості, серцеві болі тощо) в будь-який час доби.

            Швидку медичну допомогу надають на місці подій (на вулиці, вдома, на роботі), під час транспортування до лікарні. Швидка медична допомога має централізовану диспетчерську службу та єдиний телефонний індекс  для виклику – 103.  Машини «швидкої»  радіофіковані, забезпечені двобічним телефонним зв’язком, оснащені апаратами для наркозу і штучного дихання, кисневими інгаляторами,  портативними електрокардіографами тощо.

            У містах і великих сільських районних центрах створено спеціалізовані бригади швидкої медичної допомоги: реанімаційні, кардіологічні, неврологічні, токсикологічні, педіатричні тощо.

            Швидка допомога надає екстрену медичну допомогу, але не проводить систематичного лікування хворих, не має права видавати довідок про непрацездатність, судово-медичних, експертних та інших висновків.

МІЛІЦІЯ

            Міліція в Україні є державним озброєним органом виконавчої влади, який захищає життя, здоров’я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства та держави від протиправних посягань.

            Найважливішими завданнями міліції є:   

 • забезпечення особистої безпеки громадян, захист їхніх прав і свобод, законних інтересів;
 • попередження злочинів, правопорушень і їхнє усунення;
 • охорона і забезпечення громадського порядку;
 • виявлення і розкриття злочинів, розшук осіб, які їх скоїли;
 • підтримання безпеки дорожнього руху;
 • захист власності від злочинних посягань;
 • виконання кримінальних покарань та адміністративних стягнень;
 • участь у наданні соціальної і правової допомоги громадянам, сприяння в рамках своєї компетентності державним органам, підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на них законом обов’язків.   

            Складається з таких підрозділів:

 • кримінальна міліція;
 • міліція громадської безпеки;
 • транспортна міліція;
 • державна автомобільна інспекція;
 • міліція охорони;
 • спеціальна міліція.

САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА

            СЕС – система державним установ, яка здійснює санітарний огляд, а також розробку та проведення санітарно-гігієнічних і протиепідеміологічних  заходів у країні.

            Основна функція СЕС – проведення поточного і запобіжного державного санітарного нагляду, в порядку якого органи та установи СЕС контролюють здійснення загальнодержавних заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію забруднення навколишнього середовища і побуту населення, а також здійснення міністерствами, державними відомствами, підприємствами, установами та окремими громадянами санітарно-гігієнічних і санітарно-епідеміологічних норм і правил.

СОЦІАЛЬНА  СЛУЖБА

            Організація, що надає різноманітну допомогу інвалідам, пенсіонерам, самотнім і малозабезпеченим людям.

ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ

            Створена для нагляду за правильним і раціональним використанням природних ресурсів організаціями, підприємствами, установами і громадянами. Співробітники екологічної інспекції стежать за дотриманням названими вище суб’єктами природоохоронних заходів, ведуть профілактичну і роз’яснювальну роботу щодо попередження порушень чинного екологічного законодавства.  

Категорія: Інформаційні бюлетні | Додав: spcenter (31.05.2011)
Переглядів: 1963 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz