Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.09.2020, 21:38

Головна» Чорнобиль і суспільство

У розділі матеріалів: 11
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »


Экологическая  ситуация в Украине за последние 25-30 лет, как и во многих других странах мира, ухудшается из-за использования ядохимикатов, минеральных удобрений, загрязнения среды  промышленными, транспортными отходами. У нас она усложнилась еще и распространением радионуклидов в результате  аварии  на  Чернобыльской  АЭС.  Еще некоторое время назад была серьезная опасность, связанная с превышением в пищевых продуктах и питьевой воде концентрации различных радионуклидов. На сегодняшний день в Славутиче и регионе ситуация более спокойная и угрозы здоровью населения не представляет. Однако отсутствие прямой опасности со стороны экологии региона (при соблюдении соответствующих гигиенических правил и предосторожностей) не исключает прочих опасностей для здоровья нашего населения. Вопрос о безопасности употребляемых продуктов питания остается актуальным не только из-за загрязненных участков, на которых продолжают вести хозяйство некоторые жители региона повышенного радиоэкологического контроля, но и  наличия в продуктах питания других химических и синтетических элементов, которые вредят нашему здоровью.

Питание является важнейшей составляющей здорового образа жизни, который продлевает ее продолжительность и улучшает качество. В условиях экологической нагрузки питание, кроме традиционных функций (поддержание здоровья и обеспечение организма всеми необходимыми элементами), должно обеспечивать:

снижение усвояемости ксенобиотиков (чужеродных химических веществ (пестицидов, детергентов, радионуклидов, полиарамотических углеводов и т.д.)) в желудочно-кишечном тракте; ослабление неблагоприятного действия чужеродных веществ и факторов  на организм; повышение стойкости организма к негативным факторам, в том числе к ионизирующему излучению – важный рычаг в комплексной программе сохранения здоровья в неблагоприятной экологической обстановке.

Как жизненно важное  значение имеет  качество чистого воздуха  и  воды,  так  и  качество  потребляемой  пищи  играет  ключевую  роль  в формировании здоровья человека. Разнообразие безопасных продуктов питания,  является  одним  из  лучших способов  сохранения  здоровья.

- | Переглядів: 1557 | Додав: spcenter | Дата: 22.01.2014 | Коментарі (0)

Останнім часом у всьому світі чітко простежується тенденція здорового способу життя і підвищений інтерес до екології. Повним ходом йде боротьба за екологічність у виробництві, упаковці та, навіть, у моді. У деяких продуктових магазинах з’являється паперова упаковка, у модних магазинах продають не шкіряні сумки, а виготовлені  зі спеціального екологічного матеріалу, який повністю утилізується. А що можна сказати стосовно екологічної безпеки  власного житла?

Зазвичай, існує думка, що будинок – це надійне укриття від екологічних небезпек, забрудненого навколишнього середовища.  Таке твердження є великою помилкою. Несприятливі для здоров'я фактори можна зустріти й у власному домі. На щастя, вирішити екологічні проблеми житлового приміщення не так вже й важко, було б бажання.

Люди проводять більшу частину свого життя в приміщенні. Вчені довели, що 93% часу ми проводимо в замкнутому просторі, 5% в переповненому і задушливому транспорті і лише 2% - на вулиці (причому, не завжди на свіжому повітрі). Ось тому-то й надзвичайно важливо, щоб приміщення, де людина проводить практично все життя, були екологічно безпечними. Як показують дослідження Мікаеля Браунгарта, майже все, чим користується сучасна людина, випускає частинки або ж цілий ряд газів, особливо коли мова йде про нові вироби. Предмети повсякденного вжитку – килими, електроприлади, фабричні вироби та хімічні засоби, лазерні принтери – виділяють леткі органічні речовини (ЛОР). Це рідкі або тверді речовини, які при кімнатній температурі перетворюються на шкідливі гази. Вони завдають негативного впливу на здоров'я людини. Через ЛОР можуть страждати дихальні шляхи, очі, вони можуть викликати головні болі, втрату координації, нудоту, а також пошкодження печінки, нирок і центральної нервової системи. Кожен рік збільшується кількість хатніх «шкідників», які викликають алергічні реакції. Для прикладу, в стандартній 3-х кімнатній квартирі протягом року збирається близько 40 кг пилу. Це як органічні, так і неорганічні речовини. Волосся, лупа, ворс з килимів, пух і пір'я з перин і подушок, пил від старого одягу, побілка зі стелі, лак та багато іншого. Кліщі, які прекрасно почувають себе в пилу. Всього у 10 грамах пилу їх уживається більше 30 000. Фахівці-алергологи довели – більшу частину хвороб бронхів та легенів викликають саме вони. 

- | Переглядів: 985 | Додав: spcenter | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

Чорнобильська  катастрофа, що сталася у 1986 році, визнана найбільшою за всю історію людства. Аварія на ЧАЕС призвела до серйозних соціальних та психологічних наслідків, а також до виникнення на території України унікальної екологічної ситуації, яка пов’язана як із зовнішнім опроміненням значних контингентів населення, так і з тривалим надходженням в організм радіонуклідів, що невід’ємно впливають на здоров’я людей.

Наукові дослідження, присвячені впливу радіації на стан здоров’я населення, дозволили сформувати концепцію про її безпорогову дію. Вважається, що будь-яка доза, якою б малою не була, спричиняє негативний вплив на організм людини.

- | Переглядів: 1864 | Додав: spcenter | Дата: 15.01.2013 | Коментарі (0)

Существует великое множество синтетических лекарственных и витаминных препаратов, которые человек употребляет почти каждый день при возникновении проблем со здоровьем. А что и как употреблять, чтобы эти проблемы со здоровьем возникали как можно реже? С особым вниманием и осторожностью нужно относиться к себе в местах проживания, которые подверглись  радиоактивному загрязнению.

Каждый из нас нуждается в ежедневном поступлении 16 различных витаминов и ряда витаминоподобных веществ. Недостаток какого-либо из них вызывает вполне определенные расстройства, мешающие человеку вести нормальную, активную жизнь.

Различные витамины действуют на организм по-разному. Также неодинакова их защитная роль при повышенной радиации. Наиболее активны витамины В3, РР, В10, фолиевая, пантотеновая кислоты, витамины С и Р. Витамин С необходим для синтеза гиалуроновой кислоты, входящей в состав межклеточного вещества стенок сосудов. Аскорбиновая кислота тоже принимает участие в синтезе стероидных гормонов надпочечников, регулирующих проницаемость и устойчивость сосудистых стенок. Витамин С положительно влияет на углеводную и антитоксическую функцию печени, на иммунную и нервную систему людей, пораженных радиацией.

- | Переглядів: 1056 | Додав: spcenter | Дата: 11.12.2012 | Коментарі (0)

Відомо, що внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 р. усіх без винятку мешканців було евакуйовано з території зони відчуження. За законом, жодних людей, окрім персоналу, у цій зоні бути не повинно. Проте зявились вони дуже скоро, утворивши окрему унікальну етнічну групу на Поліссі – самосели, або самопоселенці, як їх ще називають.

Повернення

Повернення почалося ще під час евакуації. Зокрема, біля сотні мешканців с. Іллінці відмовились від евакуації і зникли з поля зору евакуаційних штабів. Можливо, тут людям допоміг багатий партизанський досвід, отриманий місцевим населенням ще з часів війни.

Перша хвиля повернення почалася через кілька тижнів після евакуації і тривала біля двох років. Повертались, як правило, жителі сіл та приватного сектору м. Чорнобиля, переважно літнього віку. В опитуваннях вони називали дві основні причини повернення – невлаштованість на новому місці та нудьгу за рідною домівкою. Чимало селян виселили в райони з відмінними від поліських природними умовами – південь і схід України, навіть Крим. Для землероба це – катастрофа. Крім того, житло для переселенців зводили аврально і нерідко низької якості. А були й інші випадки: на Троєщині, одному з київських масивів, люди роками стояли в черзі в очікуванні житла. А квартири дали переселенцям. Це, в свою чергу, породжувало заздрість і суперечки серед людей. Поява такої невідомої й незрозумілої загрози як радіація, дезадаптація на новому місці проживання або й взагалі його відсутність, розрив родинних і дружніх зв’язків – усе це перетворило евакуацію на особистий «кінець світу». 

- | Переглядів: 1604 | Додав: spcenter | Дата: 02.11.2012 | Коментарі (0)

Минуло вже  26 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, але до цього часу не змовкають пересуди про те, як вплинула радіація на організм людини. Не секрет, що на сьогоднішній день збільшилась кількість захворювань дорослих і дітей. Якщо до Чорнобиля в Україні було 500-600 захворювань на тисячу дітей, то сьогодні – удвічі більше: одна дитина може мати одне або зразу декілька захворювань (за даними МОЗ України).  

Але чи може це означати, що проживання  в регіонах з підвищеним радіаційним фоном – це вирок здоров’ю і довголіттю людини?


- | Переглядів: 4894 | Додав: spcenter | Дата: 28.08.2012 | Коментарі (0)

Для забезпечення робіт щодо зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, на майданчику ЧАЕС реалізується ряд міжнародних проектів.

На сьогодні головна увага зосереджена на будівництві нового безпечного конфайнменту (НБК), що має бути захисною оболонкою над об’єктом «Укриття». Нова споруда повинна, окрім захисту оточуючого середовища від розповсюдження радіоактивних речовин, забезпечити можливість проведення часткового демонтажу аварійних і ненадійних конструкцій об’єкту «Укриття». Вона має бути у формі арки заввишки 105 метрів, завдовжки 150 метрів та завширшки 260 метрів, проектний строк експлуатації 100 років. Проект фінансується з Чорнобильського фонду «Укриття». Підрядником є французький консорціум NOVARKA.

- | Переглядів: 1198 | Додав: spcenter | Дата: 25.07.2012 | Коментарі (0)

Які джерела радіації існують у житті людини?

Джерела іонізуючих випромінювань (ДІВ) поділяються на природні та штучні (створені людиною, техногенні).

До природних ДІВ належать різні види космічного випромінювання і природні радіонукліди, що утримуються у земній корі, у навколишньому середовищі, у рослинах і тваринах, у тому числі й в організмі людини.

Природне опромінення складається з земного і космічного. На частину земного припадає приблизно 69% (у тому числі на частину внутрішнього опромінення – 55%, на частину зовнішнього – 14%).

Техногенне опромінення складається з опромінення під час медичних обстежень лікування – 16%, опромінення від радіоактивних опадів – 0,8%, атомної енергетики – 0,04%. Залишок (16%) іде на опромінення під час польотів на літаках, при використанні фосфатних добрив, діяльності вугільних електростанцій, опромінення від споживчих товарів (годинники з люмінесцентним циферблатом, кольорові телевізори і т.п.).

- | Переглядів: 1450 | Додав: spcenter | Дата: 27.06.2012 | Коментарі (0)

Радіація – це один із багатьох видів випромінювання, що існують у природі. Як і всі інші види випромінювань, радіацію можна виміряти. Існують природні і штучні джерела радіації. Земля має природний радіаційний фон, неоднаковий у різних її точках. Усі біологічні об’єкти чутливі до впливу радіації, але найбільш чутливою до її дії є людина. Вплив радіації на людину пов’язаний з радіоактивними частинками, які маючи величезну енергію та швидкість, під час проходження через будь яку речовину, зіштовхуються з атомами і молекулами цієї речовини і призводять до їх руйнування, іонізації, до утворення "гарячих” (високоенергетичних) і винятково реакційно здатних частинок – осколків молекул: іонів і вільних радикалів.

- | Переглядів: 8028 | Додав: spcenter | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

Чернобыль как вызов Европе

            Приближается 25-ая годовщина аварии реактора на Чернобыльской АЭС. С тех пор «Чернобыль» означает экологическую катастрофу, чьи ужасающие масштабы и последствия вызывают глубокие потрясения. Выброс в атмосферу радиоактивных веществ в момент взрыва и пост-эффект аварии повлекли за собой загрязнение многих европейских стран. Так стала реальной трансграничная угроза техногенных катастроф. Территория Беларуси, Украины и России площадью 150 тыс. кв. км попала в зону заражения. В результате длительного распада радиоактивных веществ количество заболеваний в зараженных регионах не уменьшается, а наоборот, увеличивается. К ним относятся раковые заболевания, смертность детей грудного возраста, генетические дефекты. В момент катастрофы только на аварийно-спасательные работы, от непосредственного тушения огня до возведения саркофага над четвёртым блоком были задействованы от 600 тыс. до 800 тыс. человек, так называемых, ликвидаторов. Чернобыльская катастрофа – это масштабная угроза как здоровью, так социальному и экономическому развитию.

- | Переглядів: 967 | Додав: spcenter | Дата: 08.04.2011 | Коментарі (0)

1-10 11-11
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz
Використовуються технології uCoz