Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 15.11.2018, 04:58

Головна» За 2010 рік » Інформаційний бюлетень №4: Поведінка пасажира в метро

Інформаційний бюлетень №4: Поведінка пасажира в метро
         Пильності і обережності потрібно дотримуватись уже при вході у вестибюль станції метро. Якщо той, хто йде попереду не притримає масивні двері, ви ризикуєте дістати сильний удар і, як наслідок, черепно-мозкову чи іншу травму. Зі зрозумілих причин особливої обережності потрібно дотримуватися пасажирам з дітьми. Ніколи не відпускайте руку дитини і не дозволяйте ій першою заходити до вестибюлю. Це стосуеться і проходу через турнікети. раптовий удар металевих загороджувачів може не тільки вдарити, але і налякати малюка. Наступним об'єктом небезпеки є ескалатор. Цей багатотонний механізм вимагає максимального дотримання правил безпеки.
         У випадку електронної затримки ескалатора енергія руху кине все, що є на ньому,- вперед. Якщо пасажир не тримається за поручень, йому важко буде утриматися на ногах. Якщо людина біжить вниз по ескалатору- вірогідність падіння ще більша. Поставленні на поручень речі чи валізи "посипляться" вниз, завдаючи травм пасажирам і ушкоджуючи облднання метрополітену. Особливо ризикують ті, хто сидить на східцях ескалатора.
         При раптовій зупинці вони можуть "пірнути" вниз головою. А по-друге, поли їхньої одежі можуть потрапити між елементи ескалатора або зачепитися за гребінку на виході з нього.
         Украй небезпечно перевозити на скалаторі  колісні сумки, візки. Їхні колеса гумовими шипами можуть потрапити під гребінку чи своїми тонкими опорами застрягнути в зазори між сходинками.
         Пасажири з дітьми на ескалаторі мають бути пильними особливо.
         Дитина не розуміе небезпеки, що на неї чатує. Тому малюки  часто встромляють пальці під рухомі поручні, що призводить до травм. Дитяче взуття іноді затягується між східцями і фартухом балюстради. Якщо при сходжені з ескалатора дитину не тримати за руку, вона може втратити рівновагу, впасти і потрапити пальцями під гребінку. В такому випадку потрібно  терміново повернути ручку аварійного гальма на балюстраді ескалатора. Якщо ви просто щось упустили, не намагайтесь самотужки самотужки зібрати ці речі з рухомих східців, зверніться до чергової, вона забов'язана зупинити машину.
         За задумом конструкторів, ескалатор може слугувати і звичайними східцями. Хоч відомо немало випадків, коли під вагою крокуючих по ньому пасажирів ескалатор починав рухатися і некероване набирав швидкості. Тому без крайньої потреби не варто йти, а тим паче – бігти. Якщо ви все ж потрапили на некерований, набираючий швидкості ескалатор, спробуйте вхопитися за світильник і перестрибнути через балюстраду на сусідній. Однак памятайте, що балюстрада виготовлена із пластмаси товщиною три міліметри і не зможе довго утримувати вагу людського тіла.
         На платформі метро екстремальних ситуацій стається менше, ніж на ескалаторі. Однак і там не потрібно розслаблятися. Чекайте на поїзд у місцях, де менше пасажирів. Ніколи не переступайте обмежувальну лінію, нанесену на край платформи, і не дозволяйте цього робити дітям. Ви можете посковзнутись і впасти на колію самі чи вас на бігу можуть туди зіштовхнути. Вас також може зачепити дзеркалом підїжджаючий  поїзд.
         Ні в якому разі не відпускайте руку дитини під час посадки до вагона.
         Якщо ви впустили на колію якийсь предмет, не діставайте його самі, а зверніться до чергового по станції – у нього є спеціальні кліщі на такий випадок.
         Якщо ви забули щось у поїзді метро, у вас є можливість виправити ситуацію. Запамятайте номер вагона (з початку чи з кінця) і маршрутний номер поїзда – він написаний на лобовому склі останнього вагона. Черговий по станції повідомить про випадок диспетчеру, а той машиністу поїзда і черговому наступної станції.
         Якщо ж ви з тих чи інших причин опинилися на колії, не пробуйте підтягнутися за край платформи. Під ним іде восьмисотвольтна контактна рейка, і хоч вона закрита спеціальним кожухом, не слід випробувати її ізоляцію.
         Якщо поїзд ще не прибуває на станцію, потрібно бігти до «голови» платформи, тобто туди, де встановлено табло електронного годинника. Добігти ви встигнете, бо поїзд на підході до станції уповільнює швидкість.
         Якщо поїзд уже зявився, лягайте між рейками. Глибина лотка на колії дозволяє лежачій між рейками людині під час руху поїзда залишатися неушкодженою.
Перед відправленням поїзда машиніст завжди дивиться у дзеркало заднього огляду. Кругові рухи рукою означають знак «стоп». Якщо хтось упав між вагонами поїзда, що стоїть, чи провалився ногою у щілину між платформою і вагоном, потрібно терміново подати цей сигнал машиністу, а потім звернутися до чергового по станції, щоб він подав команду на знеструмлення.
         Якщо ви з якоїсь причини потрапили в тунель, памятайте, що від поїзда, який рухається, можна заховатись у спеціальних нішах. Врахуйте, що струмопровідна рейка міститься ліворуч по ходу руху від двох інших. Як правило, станції розташовані близько одна від одної і до найближчої з них можна добратися за чверть години.
Іноді при аваріях чи технічних несправностях поїзд зупиняється в тунелі. В цьому випадку зберігайте спокій і виконуйте всі розпорядження працівників метрополітену. Пам’ятайте, що паніка в такій ситуації дуже небезпечна, бо позбавляє можливості діяти усвідомлено і розумно.
         Якщо вагон стоїть довго і починають задихатися люди, не потрібно чекати, коли вони почнуть втрачати свідомість і здатність до самостійної евакуації.
Дотримуючись максимальної обережності, розбийте скло твердим предметом, наприклад, вогнегасником, який має бути в кожному вагоні.
         І останнє. Коли ви побачили безхазяйну валізу, коробку і т. ін., не пробуйте її перевіряти чи взагалі чіпати. Краще зверніться до чергового по станції. Залишена річ може виявитися вибухівкою. Кожна станція метро обладнана спеціальною кімнатою. Знахідки, які викликають підозру, зберігаються там, доки їх не перевірять фахівці.
Категорія: Інформаційні бюлетні | Додав: spcenter (28.01.2011)
Переглядів: 1497 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz