Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 20.11.2019, 12:37

Головна» Поради психолога » Чи можна карати дитину фізично?

Чи можна карати дитину фізично?

Напевно, щодо цього питання – скільки людей, скільки й думок. Навіть у Біблії, поруч із рядками про любов і всепрощення: «Хто шкодує різки своєї, той ненавидить сина; а хто любить, той з дитинства карає його…» Тут слід сказати лише про один момент, який відразу знижує очікуваний від покарання результат.

Справа в тому, що покарання різко полегшує почуття провини. І дитина, яку карають досить часто, відчуває, що ремінь, кут чи потиличник – це вже спокута її провини. Перетерпіти – і совість чиста. До того ж, з’являється відчуття, що бути агресивним і караючим – правильно, адже так робить тато чи мама, незаперечний авторитет для маленької дитини! І це «ототожнення себе з агресором» теж допомагає уникнути почуття провини.

Звісно, коли почуття провини занадто гнітить людину – шкідливо, але в розумній мірі воно є життєво важливим у формуванні здорової свідомості, совісті, нарешті. Зараз витівки вашої дитини досить необразливі, але як ви гадаєте, що допоможе їй, ставши підлітком, контролювати свою поведінку? Саме здорова свідомість!

Звідси висновок: прагнете перешкодити розвитку в дитини нормальної самосвідомості, що дозволяє їй самій контролювати свою поведінку, - вибудовуйте взаємини на каральній основі. Регулюйте поведінку малюка криками, ляпанцями, ременем, особливо останнім з переліченого. Але совість тут, на жаль, відпочиває…

Підготувала психолог
Антоніна Смирнякова
Категорія: поради | Додав: spcenter (08.06.2011)
Переглядів: 921 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz