Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.11.2019, 15:36

Головна» Поради психолога » Що повинна вміти трирічна дитина?

Що повинна вміти трирічна дитина?

            А навіщо? Якщо для того, щоб вона була для батьків передбачуваною, зрозумілою, слухняною і зручною, то краще ніяк: однаково результат буде нульовим, тільки нерви витратите. А от,  якщо для виховання самостійності, вміння володіти собою і здатності вирішувати складні задачі життя – тоді інша річ.

            Якщо зрозуміти мету виховання дисципліни, спосіб стає майже прозорим. І головні складові цього способу – особистий приклад і розумні вимоги. Погодьтеся, безглуздо вимагати від дитини приходити вчасно з прогулянки, якщо самі постійно скрізь спізнюєтеся. Або вимагати швидко збирати іграшки, якщо самі відтягуєте час миття посуду. Або ж лягати спати за режимом, якщо самі не в змозі відірватися від серіалу.

            Ваша дитина – така ж людина, як і ви, і в неї не менше спокусу, а от воля ще набагато слабкіша, ніж у нас, дорослих. Можна, звичайно, намагатися зміцнити цю волю покарання – це теж спосіб забезпечення дисципліни (щоправда, малоефективний і примітивний).

            Дисципліни набагато легше домогтися, якщо дитина відчуває, що її щиро люблять і приймають такою, якою вона є, коли вона переконана, що її завжди вислухають і зрозуміють. Коли її сумніви і фантазії  не викликають глузувань, оцінок і роздратування. Тоді дитина легше може примиритися з керівною роллю батьків.

            Якщо немає безумовної любові, не вимагайте безумовної дисципліни: чим бідніше дитина емоційно, тим гірше вона піддається вимогам дисципліни. Чим більш насичене емоційне життя дитини, тим більш дисциплінованою вона буде.

            Складно пояснити, що таке «безумовна любов», але саме вона принципово важлива для доброї дисципліни.


Антоніна Смирнякова
психолог
Категорія: поради | Додав: spcenter (08.06.2011)
Переглядів: 1137 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz