Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.11.2019, 15:37

Головна» Поради психолога » Ваш малюк іде до школи

Ваш малюк іде до школи

Ой, вже ця школа! Щось таємниче, чим батьки то спокушають («Станеш великим, розумним, будеш навчатися в школі!») , то лякають («Як же ти будеш учитися в школі, якщо такий нечупара! Над тобою усі сміятимуться!»).

«Що ж таке школа?  Чому я маю туди ходити? Хто ця сердита тітка, якої боїться навіть мама? І взагалі, коли ЦЕ скінчиться і чому ЦЕ нервує мою маму?»

Але ж усе дуже просто, малятко. Школа – це місце, де дітям розповідають про дорослий світ. Ти ходиш туди тому, що так прийнято в нашому суспільстві (а зовсім не задля перевірки твоїх розумових даних чи покарання). Мама боїться вчителів, тому що вона теж була маленькою і пам’ятає, що таке  пекучий сором перед вчителями й батьками. Шкільні роки закінчаться разом із твоїм дитинством. І мама дуже хоче, щоб усі бачили, яка у неї чудова дитина, і дуже страждає, коли в тебе щось не виходить.

Ви помітили, що в усьому, про що зараз обговорюємо, дуже багато маминих почуттів і переживань. Та й у запитанні теж: ми пішли до школи, ми робимо уроки, ми мріяли…

Але ж це не зовсім справедливо! Адже школа – це робота ДИТИНИ, її праця, її сором, її радість. Ми, дорослі (навіть мама), не можемо вивчити замість дитини уроки, подружитися з однокласниками  замість неї, заслужити повагу вчителів, знов – таки, замість неї.

І найчастіше неприємності з навчанням у першому класі пов’язані саме зі страхом вибудувати власні відносини з дорослими і дітьми в школі, з великим бажанням і неабияким невмінням їх полюбити. Мама найліпше допоможе маляті в навчанні просто ласкавим ставленням (таким, яким воно було, коли маля ходило до садочка і не одержувало оцінок), турботливим розумінням його проблем і твердою впевненістю в тому, що У НЬОГО ВСЕ ВИЙДЕ.

Дитині потрібні час і якісна підтримка. До речі, ще дуже важливою є повага до школи самих батьків. Саме повага, а не страх перед докорами і не ненависть за зіпсовані сімейні вечори. Адже дитина ніколи не зможе полюбити те, чого не любить мама і тато.

А замість того, щоб упродовж годин сидіти над вправами, краще сходити раз у ляльковий театр, чи у басейн. Міцні, надійні відносини з батьками – добра запорука безпроблемної адаптації до шкільного життя.

 

Підготувала психолог
Антоніна Смирнякова
Категорія: поради | Додав: spcenter (08.06.2011)
Переглядів: 893 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz