Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.11.2019, 15:36

Головна» Правова допомога » Урядом удвічі збільшено розмір грошової компенсації на харчування дітям з інвалідністю, пов'язаною з наслідками чорнобильської катастрофи

Урядом удвічі збільшено розмір грошової компенсації на харчування дітям з інвалідністю, пов'язаною з наслідками чорнобильської катастрофи

З 1 квітня 2017 року змінами внесеними до постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 № 155 ,,Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи" підвищено розмір виплат на дітей з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, які навчаються в середніх загальноосвітніх школах, професійно - технічних закладах освіти, коледжах та технікумах і не харчуються в зазначених навчальних закладах.

Відтепер розмір виплати становить на дітей віком від 6 до 10 років – 360 грн., від 11 до 14 років – 370 грн., від 15 до 18 років – 380 грн. (до підвищення розмір компенсації складав відповідно 180 грн., 185 грн. та 190 грн.) на місяць пропорційно навчальним дням.

Дітям з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи вказана грошова компенсація виплачується у разі коли:

- навчання здійснюється в домашніх умовах, але при цьому дитина перебуває в обліковому складі школи;

- дитині за станом здоров'я необхідна спеціальна дієта (на підставі висновку медичного закладу) і вона не може харчуватися за місцем навчання;

- в навчальному закладі відсутні умови для харчування дітей (що підтверджується довідкою місцевого орган виконавчої влади, виконавчого органу місцевого самоврядування за місцем знаходження навчального закладу);

- у навчальному закладі не забезпечено безоплатне харчування дітей.

Виплата вказаної компенсації з врахуванням проведеного перерахунку буде здійснено у червні поточного року.

ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ПРОЇЗДУ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Згідно з п.3 ч.1 та ч.3 ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пільга з оплати проїзду в межах України на всіх видах транспорту (крім таксі) надається дитині та особі, яка супроводжує хвору дитину до місця лікування (реабілітації), оздоровлення та назад (за направленням медичних закладів), з правом позачергового придбання квитків.

Отже, в разі направлення медичним закладом хворої дитини на лікування (реабілітацію), оздоровлення до санаторно-курортного закладу сім’ї відшкодовуються витрати, пов’язані з проїздом (туди й назад) дитини та особи, яка супроводжує хвору дитину, на всіх видах транспорту (крім таксі) в межах України.

Вирішення питання щодо відшкодування вартості проїзду до місця лікування (реабілітації) й оздоровлення потерпілої дитини та особи, яка її супроводжує, належить до компетенції місцевих органів виконавчої влади, через які провадиться фінансування з держбюджету у вигляді субвенцій.

Компенсація витрат на проїзд у межах України на всіх видах транспорту (крім таксі) потерпілої дитини та особи, яка її супроводжувала, провадиться після повернення з лікування (реабілітації) й оздоровлення та пред’явлення батьками (опікунами) органам, які виплачують компенсацію (управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій), таких документів: копії направлення дитини на лікування (реабілітацію), оздоровлення з відміткою (підпис керівника закладу, засвідчений круглою печаткою закладу, де лікувалась, оздоровлювалась дитина); проїзних документів на дитину та одного супроводжувача.

ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ПРОЇЗДУ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ 1 ТА 2 КАТЕГОРІЇ

Згідно з п.19 ч.1 ст.20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, віднесені до категорії 1 та 2 осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на 100%-ву або 50%-ву знижку вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним, або повітряним, або залізничним, або водним транспортом.

Тобто постраждалій особі, віднесеній до категорії 1 або 2, компенсується 100%-ва або 50%-ва вартість проїзду тільки до одного населеного пункту України (а не кількох) і назад на підставі відповідних проїздних квитків. Отже, умовою для 100%-го або 50%-го відшкодуваня вартості квитків є документально підтверджений факт оплати їхньої повної вартості до конктретного населеного пункту України і назад. Законом передбачено проїзд не у зворотному напрямку, а саме назад,тобто звідти, куди приїхав громадянин.

Відшкодування громадянам вартості проїзду проводиться органами соціального захистом населення за місцем реєстрації громадян. При цьому сума відшкодування вартості проїзду залізничним транспортом не повинна перевищувати вартості проїзду в плацкартному або купейному вагоні швидкого поїзду, а також у вагонах другого класу швидкісного поїзду. Але законом не передбачено відшкодування вартості плати за надані в поїзді послуги (користування в поїзді постільною білизною, тощо) разом з податком на додану вартість.

Відшкодування вартості проїзду міжміським транспортом проводиться за рахунок коштів, затверджених на ці цілі в поточному бюджетному періоді. Згідно з Бюджетним кодексом України бюджетний період становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того самого року.

Ця пільга постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії поширюється лише на території України.

Категорія: Чорнобильцям | Додав: spcenter (06.03.2018)
Переглядів: 202 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz