Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.09.2020, 20:16

Головна» Публікації

У розділі матеріалів: 183
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 18 19 »

З приходом осені люди частіше скаржаться на те, що їх починають турбувати різноманітні нездужання: несподівано атакують віруси, хронічні недуги нагадують про себе загостренням, дає збій серцево-судинна система, також із настанням негоди ми часто втрачаємо бадьорість духу, скаржимося на гнітючу тугу, занепад сил.

Фізіологічні причини

Медики пов’язують появу осінньої хандри з порушенням обміну серотоніну – нейромедіатора, що впливає на настрій. Дослідження довели, що восени і взимку вміст серотоніну в мозку значно нижчий, ніж влітку. Також роль грає гормон мелатонін - регулятор добових ритмів, вироблення якого залежить від кількості світла. Восени і взимку світловий день значно коротший, тому багато з нас починають відчувати симптоми депресії. Крім того, людина змушена адаптуватися до нового ритму роботи в умовах дефіциту сонячного світла. Цей фактор не можна недооцінювати, варто згадати, що в скандинавських країнах, особливо в Норвегії, не просто хандра, а справжня депресія діагностується доволі часто і саме через брак сонячних променів. До речі, лікування включає ультрафіолетове опромінення.

Психологічний аспект

Але поза фізіологічних причин існує й інший аспект цього феномену – психологічний. Ми сумуємо за безтурботними літніми днями, коли навіть ранній підйом не видається тортурами, а день продовжується достатньо довго, аби насолоджуватися вечорами на свіжому повітрі до глибокої ночі. Похмурі і сірі дощі та пронизливі вітри, що приходять їм на зміну, змушують з ностальгією згадувати чудову відпустку, або ж жалкувати, що вона так і не відбулася цього року.

У більшості людей осіння хандра носить тимчасовий характер, і настрій відновлюється за лічені дні. Це не повноцінна депресія, а просто невеличкий перепад настрою. Але трапляється так, що минають не дні, а тижні, а ми все глибше занурюємося до виру неприємного, тяжкого відчуття. Саме тоді час замислитися і відрізнити «хандру» від сезонної депресії.

Дорослі | Переглядів: 135 | Додав: spcenter | Дата: 02.10.2019 | Коментарі (0)

Дітям з раннього віку потрібно прищеплювати любов до всіх пір року, адже прогулянки на свіжому повітрі просто необхідні для нормального росту і розвитку малюка. Чим можна зайнятися з дитиною в осінню погоду на вулиці, щоб було цікаво і малюку, і його батькам?

Збираємо гербарій

У всі покоління найбільш популярним осіннім заняттям являвся збір і сушіння листя з дерев і кущів для гербарію. Вже у вересні можна збирати найрізноманітніші кольори для вашої колекції – від зеленого, жовтого і червоного до незвичайно оранжево-фіолетового кольорів. Зацікавте малюка пошуком в парку найгарніших листочків. Потім допоможіть висушити зібрані матеріали.

Найпростіший і найбезпечніший спосіб – покласти ваш майбутній гербарій між листками газет, а потім зверху придавити чимось важким, наприклад, книгами. Через два тижні можете діставати гербарій.

Окрім прогулянки на свіжому повітрі, дитина буде вивчати кольори, учитися розпізнавати по листках дерев їх назви, а також розвивати творчі навички чи фантазію при оформлені колекції.

 

Вироби з природного матеріалу

В лісах і парках з’являється велика кількість природного матеріалу для виробів. Використовуючи ялинові чи соснові шишки, голки, жолуді, каштани, всілякі гілочки чи листочки, ягоди горобини, можна створити смішного чоловічка, прикраси на стіл чи стіну і, навіть, музичний інструмент.

Використовуйте пластилін і картон для створення картин із природного матеріалу. На картон невеликим шаром нанесіть зелений пластилін, якщо фон – трава, білий – якщо це сніг, голубий – якщо це водойма. На нього приклейте тематичні вироби-фігурки

 

 

 

 

 

 

Дорослі | Переглядів: 125 | Додав: spcenter | Дата: 02.10.2019 | Коментарі (0)

Бажання якомога частіше робити селфі та викладати свої фото в соцмережі поступово переростає в загальну захопленість. Все частіше в новинах ми чуємо про загибель молодих людей під час зйомок «крутого» кадру. І не зрозуміло, що за цим стоїть, гонка за вподобайками під фото, залежність чи просто нова модна тенденція, яка пройде сама собою. Спробуємо розібратися.

Слово «селфі» визначається наступним чином: «фотографія самого себе, як правило, зроблена за допомогою смартфона або веб-камери і розміщена в соціальних мережах». Психологи Американської психіатричної асоціації не перший рік досліджують цю проблему і прийшли до висновку, що активно фотографувати самих себе й виставляти ці фото в соцмережі – один із видів неврозу нав'язливих станів. Цей розлад (для якого було придумано назву – селфіт) – схожий із маніакальним. Перебуваючи в цьому стані, людина робить десятки селфі на день з однією метою: отримати схвалення у вигляді «лайків» як підтвердження своєї значимості. Наразі виділяють 3 стадії цього «захворювання»:

1 стадія: людина робить селфі щонайменше 3 рази на день, але не виставляє їх у соцмережі.

2 стадія: людина фотографує себе мінімум 3 рази на день і розміщує фото в інтернеті.

3 стадія: людина робить селфі в будь-який зручний момент, понад 6 разів на день, і розміщує їх у соцмережах. Їй хочеться знімати себе цілодобово, і вона не контролює цей стан. Яскравий приклад «гострого селфіту» – 19 річний британський студент Денні, який щодня робив по 200 фото самого себе, витрачаючи на це по 10 годин.

Дорослі | Переглядів: 171 | Додав: spcenter | Дата: 31.01.2019 | Коментарі (0)

Я закликаю батьків, що піклуються про майбутнє своїх дітей, почути те, що я говорю в цій статті. Навіть, якщо ви не згідні з моєю точкою зору, будь ласка, дотримуйтесь рекомендацій в кінці цієї статті. Після того, як ви побачите позитивні зміни в житті вашої дитини, ви зрозумієте, чому я говорю те, що говорю!

Саме зараз в наших домівках розгортається мовчазна трагедія, яка зачіпає найдорожче, що у нас є: наших дітей!

Наші діти перебувають в жахливому емоційному стані!

Більше того, за останні 15 років статистика психічних розладів у дітей жахає:

кожна п’ята дитина має розлади психіки;

поширеність синдрому дефіциту уваги зросла на 43%;

поширеність підліткової депресії зросла на 37%;

частота самогубств серед дітей 10-14 років зросла на 200%.

Діти | Переглядів: 462 | Додав: spcenter | Дата: 31.01.2019 | Коментарі (0)

Трапляється іноді в магазині прикра неприємність: йдете ви по Супермаркету, зачипляєте сумкою або візком піраміду з пляшок, яка стоїть посеред проходу, товар розбивається. За недосвідченістю та не знання багато хто готовий в розпачі заплатити магазину будь-яку суму за зіпсований, нехай навіть не з Вашої вини, товар. Сором який! А підсумок - і без купівлі, і без грошей ... Проте, фахівці в галузі прав споживачів вважають, що є спосіб захистити свій гаманець від подібних непорозумінь.

Нещодавно зайшов до супермаркету за продуктами. Коли стояв біля каси, випадково зачепив пляшку спиртного, яку на стрічку поклав попередній покупець. До мене відразу підбігли охоронці і почали вимагати сплатити за зруйнований (розбитий) товар. Мої аргументи, що я не хотів купувати спиртне і не збираюся нічого оплачувати, не подіяли. У підсумку довелося заплатити за пляшку алкогольного напою, яку я навіть не збирався купувати, щоб мене випустили з магазину. Як діяти в таких ситуаціях? », - Запитує потерпілий покупець.

Згідно зі статтею 323 Цивільного кодексу України, ризик випадкового знищення або пошкодження майна несе його власник, тобто магазин. Право власності переходить в момент передачі речі. А коли продукція не передана покупцю, ризик пошкодження лежить на Супермаркеті. У Державній інспекції з питань захисту прав споживачів нам повідомили, що якщо покупець відмовляєтьється платити, наприклад, за ту ж розбиту пляшку спиртного, адміністрація закладу може стягнути гроші через суд. Правда, експерти говорять, що таке буває вкрай рідко і часто розбитий товар просто списується.

Дорослі | Переглядів: 196 | Додав: spcenter | Дата: 12.12.2018 | Коментарі (0)

Щороку восени виникає одна і та ж шкідлива для здоров’я людей ситуація, пов’язана зі спалюванням опалого листя. Не один десяток років відповідні служби роз’яснюють населенню про небезпеку, яку несе людині та навколишньому середовищу таке «прибирання». Медики застерігають, що таке прибирання отруює організм людини.

Зелені насадження є не тільки “легенями” планети, киснем, яким дихає все живе на ній. Вони також виконують важливу роль біологічного фільтру, який очищує навколишнє середовище. Подібно до фільтрувального паперу, вони затримують на собі величезну кількість забруднювачів. Листя поглинає такі забруднювачі як сірчистий, вуглекислий гази, токсичні метали – свинець, мідь, кобальт, цинк, марганець, залізо та ін. Внаслідок відкритого спалювання листя в навколишнє середовище вивільняються часточки твердих речовин, що згоріли, та вуглеводні, в яких містяться отруйні та канцерогенні для людини компоненти. Дим від спаленого листя містить окис вуглецю. Але найголовніше те, що цими шкідливими речовинами дихаємо ми з вами!

Дорослі | Переглядів: 220 | Додав: spcenter | Дата: 23.10.2018 | Коментарі (0)

Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто має місце в  школах.

Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Сьогодні в Україні жертвами булінга стають 8 з 10 дітей.

Близько 67% дітей в Україні віком від 11 до 17 років стикалися з проблемою цькування, 48% з них нікому про це не розповідали.

Цькування завжди починає одна людина для того, аби затвердити свій авторитет, розважитися або отримати якусь вигоду. Частіше за все, це людина, яка має комплекси та невирішені внутрішні проблеми, схильність до агресії та інтриг.

Як протистояти булінгу, як підвищити свою самооцінку, не вдаючись до агресії та приниження  тих, хто знаходиться поруч,  –   ці питання стали предметом обговорення  08.10.18 на тренінговому занятті   з учнями 10-А класу ЗОШ № 1, яке   провела психолог Соціально-психологічного центру Фадєєва І.В.

Якщо ви стали жертвою булінгу і чомусь не можете про це розмовляти з близькими людьми, то краще за все звернутися на національну гарячу лінію (телефон – 0-800-500-225), або ж   прийти на консультацію до психологів Соціально-психологічного центру (телефони 2-14-94,  2-13-89).

Підлітки, молодь | Переглядів: 234 | Додав: spcenter | Дата: 23.10.2018 | Коментарі (0)

Як часто ми вживаємо або чуємо від інших вислів «починаю з понеділка»? Перший день тижня чомусь має магічне значення, особливо для тих, хто регулярно планує щось змінити в своєму житті. Планує, намагається і дуже щиро обіцяє зробити це, але… На жаль, найчастіше все залишається, як і було, і навіть чарівний понеділок не допомагає покращити ситуацію. І справа тут не в тому чи іншому дні календаря, а в наших помилках, які ми регулярно робимо, плануючи нове життя.

Обіцянку стати кращими вже з наступного понеділка ми даємо собі регулярно, і це начебто непогано. Погано те, що відкладаючи зміни на майбутнє і дозволяючи собі ще трішки пожити колишнім зручним життям, ми занадто розслаблюємось. А потім знаходимо безліч важливих відмовок і причин відкласти все до наступного початку тижня, місяця чи року! Як цього уникнути? В цьому ми вам допоможемо!

Дорослі | Переглядів: 230 | Додав: spcenter | Дата: 02.10.2018 | Коментарі (0)

Способи розпізнати булера та алгоритм роботи з ним

Один зі страшних снів батьків – отримати телефонного дзвінка, в якому повідомляється, що їх дитина побила когось чи образила. Найчастіше про це інформує класний керівник, соціальний педагог чи батьки ображеного учня. Складно правильно зреагувати на таке повідомлення. Важко зрозуміти, кому вірити та як себе поводити, коли запущено конфліктний сценарій у стосунках між дітьми.

Усім нам відома фраза про дві сторони однієї медалі, такий принцип працює і в цьому випадку. Але якщо ситуація стосується близьких, то сприймання фактів спотворюється. Часто виникає інстинктивне бажання захистити та виправдати свою дитину (або ж протилежна реакція – звинуватити свого, аби виправдатись перед чужими). Чекати ж від агресора чесної відповіді, що він цькував когось іншого, одразу не варто.

Сьогодні ініціатора агресивної поведінки, направленої проти іншого учня, часто називають булером (з англ. bully – хуліган), а цілеспрямоване гноблення когось з колективу – булінг.

Діти | Переглядів: 288 | Додав: spcenter | Дата: 07.09.2018 | Коментарі (0)

«Какая работа?» – можете спросить вы. «Мамская» – отвечаю я, Александра Бондаренко, детский и семейный психолог Социально-психологического центра г. Славутич.

Весь август в группе "Психологическое сопровождение молодых родителей" я посвящаю профилактике выгорания мамы. Если вы чувствуете себя постоянно уставшей, озлобленной, одинокой и понимаете, что не получаете совсем никакого удовольствия от материнства, приглашаю на консультацию к нам в центр совершенно бесплатно. А также приходите в группу для мам с детьми до 3 лет каждый понедельник и четверг к 10.30, где вместе с другими семьями вы получите важные навыки и знания по воспитанию и развитию своего малыша.

В современном обществе активно пропагандируется стереотип о том, что беременную женщину нужно окружить заботой и вниманием, но как только она  переступает порог дома после родов, женщина становится рабой ребенка, которая не имеет право на усталость. «Это же великое счастье!» –  кричат ей в уши газеты, журналы и передачи по ТВ. А она себя чувствует несчастной и к недосыпу примешивается чувство вины, что "я плохая мать, если мне плохо рядом с ребенком".

Дорослі | Переглядів: 251 | Додав: spcenter | Дата: 09.08.2018 | Коментарі (0)

Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz
Використовуються технології uCoz