Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.01.2018, 19:26

Головна» Публікації

У розділі матеріалів: 159
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 15 16 »

Життя після АТО. Загрози мирного життя

Мужні воїни повертаються додому… Усі випробування ніби позаду, але вже з перших днів стає зрозумілим, що на бійців знову чекає боротьба – із шкідливими стереотипами, підступними «мисливцями на людей», із недосконалістю наших державних структур та навіть – із самими собою.

 

Головне завдання – не дати себе використати

Держава виконує досить багато з узятих на себе зобов’язань стосовно учасників АТО та їх сімей. Працюють соціальні служби, реабілітаційні центри, координаційні ради, психологічні консультаційні пункти… Але «працюють» також і деструктивні сили, що планують використовувати хлопців у своїх власних цілях.

На жаль, багато учасників АТО через незрілість, недостатню поінформованість та загальну дезорієнтацію, що викликана періодом відірваності від загальних соціально-політичних процесів, можуть стати жертвою маніпуляторів і нечесних ділків від політики чи криміналітету.

Крім повноцінного залучення до злочинних угрупувань, колишні воїни ризикують стати найманцями для всіляких сумнівних справ: рекету, рейдерських атак, вибивання боргів, участі в масових мітингах, підробітку тітушками на політичних мітингах та масових протестах … Ми не говоримо про гідних людей, що розкрили свій потенціал на політичній або громадській ниві. На жаль, ідеться про примітивне обслуговування певних політичних сил, в тому числі закамуфльованих під громадські організації.

Дорослі | Переглядів: 10 | Додав: spcenter | Дата: 03.01.2018 | Коментарі (0)

Одночасно із розумінням того, що всі дорослі мають гроші, до дитини приходить фантазія (загалом, не дуже далека від реальності) про  те, що  гроші дуже важливі в житті дорослої людини. Розуміючи тепер, що світ складається не тільки з «мене і моїх батьків», маля починає міркувати про те, чим займаються, що цінують і про що переживають дорослі, крім своєї дитини.

Розуміючи тепер, що світ складається не тільки з «мене і моїх батьків», маля починає міркувати про те, чим займаються, що цінують і про що переживають дорослі, крім своєї дитини.

Діти | Переглядів: 43 | Додав: spcenter | Дата: 21.09.2017 | Коментарі (0)

В юні роки багато хто з нас беззастережно вірить, що можуть повністю змінити іншу людину. На практиці ж все виходить навпаки. Психологи давно дійшли до висновку, що підлаштувати партнера під свої фантазії і бажання не можна.

Закоханість, як відомо, – сліпа, тому часто людина занурюється в свої почуття з головою, зовсім не помічаючи, що предмет його обожнювання –  повний антипод йому. Любов, звичайно ж, здатна творити дива, але не до такої міри, коли людина, що байдужа до мистецтва, раптом поринає у вивчення творчості великих художників. Не варто брати за зразок подібну ситуацію, яка вдало склалася у когось із знайомих. Ніхто не може дати гарантії, що відносини складуться саме так, як хочеться. Іноді варто сказати собі «стоп» і ще раз подумати, чи варто вступати в стосунки з надією переробити іншого. Швидше за все, вони просто будуть все більше і більше погіршуватися. Гармонійні відносини припускають зміни, які відбуваються самі по собі як у чоловіка, так і в жінки. Але одна справа, коли це йде з внутрішніх осмислених спонукань самої людини, й інша – коли їй щось нав’язується.

Дорослі | Переглядів: 50 | Додав: spcenter | Дата: 15.09.2017 | Коментарі (0)

Слова підтримки від дорогих та коханих людей на війні набувають особливої ваги. Бійцям важливо почути, що їх чекають, що у них вірять. Їхнім рідним важливо мати цю можливість  виговоритися. Але бувають моменти, коли і ті й інші потребують підтримки нас, незнайомців. Людей, які готові сказати – все не даремно.

Дорослі | Переглядів: 43 | Додав: spcenter | Дата: 15.09.2017 | Коментарі (0)

Самооцінка в підлітків – складне явище, з огляду на постійну зміну емоцій через гормональну перебудову організму. Сьогодні вони відчувають себе на вершині світу, а вже завтра – на самому дні. Проблема полягає в тому, що підлітки найчастіше страждають від заниженої самооцінки. Іноді ми маємо справу з дійсно серйозною проблемою, яку не вирішити без участі психолога. Однак у більшості випадків достатньо однієї лише підтримки найближчих людей – родини та друзів.

Підлітки, молодь | Переглядів: 53 | Додав: spcenter | Дата: 15.09.2017 | Коментарі (0)

На жаль, джерел «поганих» слів дуже багато: вулиця, навколишні дорослі, дитячий садок, телевізор, мультфільми. В період роздратування  з наших вуст іноді зриваються ті ж самі «погані» слова, які чути і, тим більше, промовляти дітям не рекомендується. Чого ж чекати потім від маленької дитини, яка тільки вчиться жити в цьому світі і вбирає, як губка, все те, що вона бачить і чує навколо? А іноді, дорослі самі вчать малюка лихослів'ю, адже він так смішно перекручує лайливі слова ... Згодом, дитинка, яка підросла, аж ніяк не радує близьких своїм лексиконом і батьки хапаються за голову.

         Які ж слова належать до «поганих»? В першу чергу нецензурна лексика, лайливі і брутальні слова (сволота, гад, лайно та ін.); слова, що ображають і принижують людину (псих, ідіот, дурень). Є ще й жаргонні слівця, які не можна віднести до лайливих, але, з іншого боку, вони служать для вираження своїх емоцій («Єс», «вау» і т.п.). Боротися з такими словами чи ні – вирішують самі батьки в залежності від того, наскільки прийнятною вони вважають цю поведінку.

         Вихователі і батьки відзначають, що ненормативна лексика міцно входить в лексикон дітей і справлятися з цим стало дуже важко. Причому зауваження, покарання, догана вирішують проблему лише на певний період, проте перевихованню і зміні поведінки не сприяють.

Діти | Переглядів: 55 | Додав: spcenter | Дата: 15.09.2017 | Коментарі (0)

Останні роки соціальні мережі набули великої популярності як на території України, так і в усьому світі. З кожним днем мережеві спільноти стають чи не найважливішим атрибутом сучасного світу, люди віддають все більшу перевагу віртуальному спілкуванню. У кожного свої причини для реєстрації в соціальних мережах: одні намагаються знайти старих знайомих і друзів, інші мріють відновити колишні стосунки, а для когось це просто зручний спосіб підтримувати зв’язок і заводити нові знайомства. Попит на соціальні мережі росте з кожним днем, затягуючи у свої обійми все більше людей самої різної вікової категорії. Не можна в повній мірі оцінити мережеві ресурси як позитивні чи негативні. З одного боку – це дуже спрощує життя сучасної людини, але далеко не кожен розуміє ту ступінь небезпеки, яку несе в собі онлайн-спілкування.       

Найголовніша проблема полягає в тому, що багато людей стають повністю залежними від соціальної мережі, вони вже не можуть уявити своє життя без неї. Постійно взаємодіючи один з одним за допомогою онлайн-листування, вони забувають про особисте спілкування, у деяких користувачів це доходить до фанатизму, вони починають витрачати свої гроші на платні ресурси, причому іноді абсолютно не усвідомлюючи цього. З часом у людини може розвиватися патологічна необхідність постійного перебування на сайті, від якої він вже не може позбутися самостійно. Така залежність вельми схожа з наркотичною або алкогольною. Гостра тяга до користування мережевими ресурсами – це свого роду хвороба, яка може виникати через якісь особистісні чи психологічні проблеми, нереалізовані бажання, а також приховані комплекси і труднощі у спілкуванні. У віртуальному світі набагато легше висловлювати себе, створювати ідеальний образ, особливе значення має усвідомлення власної захищеності та анонімності, чого немає в реальному світі. Відбувається повна заміна реальних відносин на віртуальні.

Великий відсоток користувачів намагається віддалитися з мереж, але після певного часу, вони повертаються туди знову, це говорить про те, що люди усвідомлюють свою пряму залежність, але ніяк не можуть її подолати. Хоча є і ті, хто все-таки зміг відмовитися від постійного перебування в мережі, ведуть досить яскравий образ життя, віддаючи перевагу живому спілкуванню і цілком цим задоволені.

Останні роки соціальні мережі набули великої популярності як на території України, так і в усьому світі. З кожним днем мережеві спільноти стають чи не найважливішим атрибутом сучасного світу, люди віддають все більшу перевагу віртуальному спілкуванню. У кожного свої причини для реєстрації в соціальних мережах: одні намагаються знайти старих знайомих і друзів, інші мріють відновити колишні стосунки, а для когось це просто зручний спосіб підтримувати зв’язок і заводити нові знайомства. Попит на соціальні мережі росте з кожним днем, затягуючи у свої обійми все більше людей самої різної вікової категорії. Не можна в повній мірі оцінити мережеві ресурси як позитивні чи негативні. З одного боку – це дуже спрощує життя сучасної людини, але далеко не кожен розуміє ту ступінь небезпеки, яку несе в собі онлайн-спілкування.       

Найголовніша проблема полягає в тому, що багато людей стають повністю залежними від соціальної мережі, вони вже не можуть уявити своє життя без неї. Постійно взаємодіючи один з одним за допомогою онлайн-листування, вони забувають про особисте спілкування, у деяких користувачів це доходить до фанатизму, вони починають витрачати свої гроші на платні ресурси, причому іноді абсолютно не усвідомлюючи цього. З часом у людини може розвиватися патологічна необхідність постійного перебування на сайті, від якої він вже не може позбутися самостійно. Така залежність вельми схожа з наркотичною або алкогольною. Гостра тяга до користування мережевими ресурсами – це свого роду хвороба, яка може виникати через якісь особистісні чи психологічні проблеми, нереалізовані бажання, а також приховані комплекси і труднощі у спілкуванні. У віртуальному світі набагато легше висловлювати себе, створювати ідеальний образ, особливе значення має усвідомлення власної захищеності та анонімності, чого немає в реальному світі. Відбувається повна заміна реальних відносин на віртуальні.

Великий відсоток користувачів намагається віддалитися з мереж, але після певного часу, вони повертаються туди знову, це говорить про те, що люди усвідомлюють свою пряму залежність, але ніяк не можуть її подолати. Хоча є і ті, хто все-таки зміг відмовитися від постійного перебування в мережі, ведуть досить яскравий образ життя, віддаючи перевагу живому спілкуванню і цілком цим задоволені.

Останні роки соціальні мережі набули великої популярності як на території України, так і в усьому світі. З кожним днем мережеві спільноти стають чи не найважливішим атрибутом сучасного світу, люди віддають все більшу перевагу віртуальному спілкуванню. У кожного свої причини для реєстрації в соціальних мережах: одні намагаються знайти старих знайомих і друзів, інші мріють відновити колишні стосунки, а для когось це просто зручний спосіб підтримувати зв’язок і заводити нові знайомства. Попит на соціальні мережі росте з кожним днем, затягуючи у свої обійми все більше людей самої різної вікової категорії. Не можна в повній мірі оцінити мережеві ресурси як позитивні чи негативні. З одного боку – це дуже спрощує життя сучасної людини, але далеко не кожен розуміє ту ступінь небезпеки, яку несе в собі онлайн-спілкування.       

Найголовніша проблема полягає в тому, що багато людей стають повністю залежними від соціальної мережі, вони вже не можуть уявити своє життя без неї. Постійно взаємодіючи один з одним за допомогою онлайн-листування, вони забувають про особисте спілкування, у деяких користувачів це доходить до фанатизму, вони починають витрачати свої гроші на платні ресурси, причому іноді абсолютно не усвідомлюючи цього. З часом у людини може розвиватися патологічна необхідність постійного перебування на сайті, від якої він вже не може позбутися самостійно. Така залежність вельми схожа з наркотичною або алкогольною. Гостра тяга до користування мережевими ресурсами – це свого роду хвороба, яка може виникати через якісь особистісні чи психологічні проблеми, нереалізовані бажання, а також приховані комплекси і труднощі у спілкуванні. У віртуальному світі набагато легше висловлювати себе, створювати ідеальний образ, особливе значення має усвідомлення власної захищеності та анонімності, чого немає в реальному світі. Відбувається повна заміна реальних відносин на віртуальні.

Великий відсоток користувачів намагається віддалитися з мереж, але після певного часу, вони повертаються туди знову, це говорить про те, що люди усвідомлюють свою пряму залежність, але ніяк не можуть її подолати. Хоча є і ті, хто все-таки зміг відмовитися від постійного перебування в мережі, ведуть досить яскравий образ життя, віддаючи перевагу живому спілкуванню і цілком цим задоволені.

Дорослі | Переглядів: 74 | Додав: spcenter | Дата: 06.06.2017 | Коментарі (0)

Дуже часто ми чуємо такі фрази: "Всі хвороби від нервів" або "Корені усіх проблем криються в голові" і багато подібних. І відразу ж виникає питання – чи так це насправді?

Неможливо заперечувати той факт, що в житті величезної кількості людей відбуваються настільки складні ситуації, що багато хто просто не в змозі з ними впоратися, це найчастіше призводить до найсильнішого душевного і психологічного розладу. І тут само собою виникає визначення психосоматики, яке свідчить про те, що це не що інше, як розділ медицини і відгалуження в психології, що займаються вивченням захворювань, що виникли внаслідок психологічного дисбалансу. Це поняття є єдністю фізичного і психологічного, душевного.

Часто люди скаржаться на всілякі погіршення здоров'я, наприклад, болю в грудях, ускладнене дихання, втрата апетиту, головні болі і багато інших. І навіть після повного обстеження, лікарі не можуть виявити фізичну причину захворювання. У таких випадках робиться висновок, що основою захворювання є психічний стан пацієнта, і тоді хворобу можуть віднести до психосоматичного стану.

Хвороби "з психологічної підґрунтям" частіше виникають у жінок, ніж чоловіків, і частіше у літніх, а не молодих людей. Дітям, щоб захворіти, потрібно докладати спеціальні зусилля. Літнім людям достатньо перестати піклуватися про своє здоров'я чи перестати хотіти бути здоровим. Втім, діти теж досить винахідливі, і при бажанні більшість з них легко хворіють тоді, коли їм це вигідно.
 

Дорослі | Переглядів: 66 | Додав: spcenter | Дата: 28.04.2017 | Коментарі (0)

Багато хто в дитинстві мріяв в майбутньому мати гарну повноцінну сім'ю. Ось вже й подорослішали і мрія збулася – є чоловік і діти. Але все одно помічаємо, що щось йде не так. Рутина накриває наше життя, чоловік перестає приділяти належну увагу не тільки дружині, але і дітям.

            Що робити, якщо чоловік мало спілкується з дітьми?

В такому випадку у дітей не буде прикладу, за яким вони могли б будувати свої відносини в майбутньому. Дивлячись на батька, донька вчиться спілкуватися з протилежною статтю. Ці знання дуже їй знадобляться, коли вона подорослішає. У хлопчика спілкування з батьком формує зразок чоловічої поведінки. Якщо тато буде приділяти йому мало уваги, зразок потрібної поведінки він буде брати з інших джерел – з фільмів, від знайомих і т.п. Через це їх уявлення про те, яким має бути чоловіча поведінка, може бути спотвореним. Потім в дорослому житті у хлопців через це можуть бути проблеми.

Отже, ми вже з'ясували, що спілкування дітей з батьком для них вкрай важливо. Чому ж буває таке, що чоловік мало спілкується з дітьми і, як з цим боротися?

 

Дорослі | Переглядів: 76 | Додав: spcenter | Дата: 06.04.2017 | Коментарі (0)

 Іноді здається, що дорослі і їхні підростаючі діти живуть  у різних вимірах. І справа не в тому, що 15-річні юнаки і дівчата надто легковажні й безвідповідальні, як часто скаржаться батьки, і не в тому, що дорослі надто прагнуть контролювати своїх чад, як вважають діти. Просто кожен з них виступає в заздалегідь прописаній, «затвердженій» ролі, не вміючи відійти від незрозуміло ким придуманого сценарію.

Думаю, кожному з батьків знайома ситуація, коли, щиро піклуючись про свою дитину, він багато і правильно говорить про необхідність вчитися, про труднощі сучасного життя тощо, але ці слова «йдуть у пустоту». І майже кожна дитина може пригадати, як, розповідаючи про свої радості і перемоги, бурхливо і захоплено, чує від батьків про оцінки, замість того, щоб порадіти разом з нею. Дійсно, як тут радіти, якщо такі оцінки! Іншими словами, реальність батьків абсолютно не співпадає з реальністю підлітка. І цілком зрозуміло, що в реальності підлітка почуття до коханого, сварка з близьким другом, або не розуміння оточуючих значно важливіші якихось оцінок. Просто в 15-16 років людина так влаштована. І якщо мудра мама або тато згадають себе в цьому віці, то найімовірніше виявиться, що і з ними відбувалося щось подібне.

На жаль, часто замість того, щоб зрозуміти і прийняти, що інша людина влаштована по-іншому, її починають переробляти. Мені здається, якщо б діти і батьки помінялися місцями, то вони могли б зрозуміти один одного.

Кожна сім'я рано чи пізно стикається з труднощами, що стосуються виховання дітей. Проблеми у стосунках між батьками і нащадками бувають і в щасливих, і в нещасних сім'ях. Деякі з них неминучі, тому що пов'язані з кризами дитячого розвитку, а більшість з них можна запросто уникнути, якщо задатися такою метою. У цьому допоможе терпіння, спостережливість і бажання краще пізнати психологію дитячо-батьківських відносин.

Дорослі | Переглядів: 94 | Додав: spcenter | Дата: 06.04.2017 | Коментарі (0)

Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz