Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 14.08.2020, 13:12

Головна» Публікації » Чи потрібен дитині мобільний телефон?

Чи потрібен дитині мобільний телефон?
 
Сьогодні мобільним телефоном нікого не здивуєш, його має практично кожен, незалежно від віку і соціального статусу. Тому й першокласник, що весело щебече по мобільнику, – давно вже не дивина. Сучасна дитина пізнає ази користування телефоном вже з раннього віку і до п’яти-шести років вже непогано орієнтуються в його функціях. Але саме необхідністю мобільний телефон часто стає тоді, коли дитина йде до школи, тим більше, якщо дорогу додому і на секцію вона долає самостійно, – батькам важливо знати, що їхнє чадо в безпеці. Часом, подорослішавши, малюк сам наполегливо вимагає всіма можливими способами дорогу іграшку, щоб бути, як йому здається, не гіршим за інших однокласників.
 
Мобільний телефон – річ, без сумніву, корисна. Але ставлення до нього дорослих і дітей часто кардинально відрізняється. Якщо ми сприймаємо його як засіб зв’язку, то наші діти застосовують для цього високотехнологічного апарату зовсім не ті способи використання, про які думаємо ми. Для дітей мобільник – це іграшка, у якій є набір ігор: тетрис, змійка, боулінг, гонки тощо. А якщо там є камера, та ще й можна підключити Інтернет – це взагалі чудово. Не дивуйтеся, але найпопулярніше заняття озброєного мобільником школяра – бродити по сервісах, що так широко рекламують провайдери зв’язку: анекдоти, знайомства, гороскопи, мелодії, картинки, ігри тощо, звичайно ж, при цьому витрачаючи чималі гроші. Крім того, відомо, що діти користуються телефонами не тільки вдома, на вулиці, а ще й у школах під час уроків, а це відволікає їх від навчання і заважає роботі вчителя.
 
На Заході сьогодні активно забороняють мобільні телефони у школах і коледжах. У деяких штатах США учнів навіть перевіряють за допомогою металодетектора на наявність мобільного телефону й вилучають засоби зв'язку на вході до навчального закладу. В Україні ж заборона на мобільні телефони у школах існує ще з 2007 року (Наказ Міністерства освіти й науки України № 420 від 24.05.2007), однак на практиці мало хто її дотримується. Тож учитель на цілком законних підставах може вимагати від дитини вимкнути мобільний телефон під час уроку.
 
Купуючи мобільний телефон, мало хто з батьків замислюється, якої шкоди здоров’ю дитини він може завдати.
 
Негативний вплив від випромінювання мобільного телефону може бути заподіяний дитині ще в утробі матері. Вченими було встановлено, що у матерів, які під час вагітності користувалися мобільними телефонами, на 54% частіше народжувалися діти з різними проблемами поведінки. І чим частіше мати піддавалася дії телефонного випромінювання, тим вища ймовірність виникнення цих проблем. А вчені-генетики взагалі стверджують, що випромінювання мобільного телефону може порушувати структуру хромосом, що може призвести до розвитку аномалій плоду на ранніх стадіях його розвитку.
 
Особливо небезпечні мобільні телефони для дітей віком до 14 років, адже зростаючий дитячий організм має підвищену чутливість до електромагнітного поля, в результаті чого, ще не сформована імунна система дитини може дуже сильно постраждати. Якщо користуватися телефоном більше 45 хвилин на день, а це відбувається досить часто, починаються немотивовані головні болі, виникають проблеми з пам’яттю, знижується увага. Часто навушники, якими користуються діти, не знижують, а приблизно втричі підсилюють, як своєрідні антени, шкідливу дію телефону. Великим є ризик не тільки зниження слуху, але й виникнення пухлин.
 
У разі посилення впливу мобільного телефону на дитину, у неї може виникнути захворювання, основним проявом якого є "синдром дратівливої слабкості". У дітей молодшого шкільного віку цей синдром може виражатися у постійних примхах, а у дітей старшого віку спостерігається емоційна нестриманість і різка зміна настрою. При подальшому перебігу хвороби у дитини починається безсоння, сон стає тривожним. Діти шкільного віку починають відчувати труднощі у навчанні, чому сприяє зниження концентрації уваги у дитини. До всього цього можуть додатися ще й психологічні проблеми від використання телефону, адже в дітей, які часто говорять по мобільнику, спостерігається деяка відчуженість від зовнішнього світу, у них частіше виникають труднощі під час спілкування в колективі однолітків. Є спеціальні медичні рекомендації, згідно з якими для дітей до 14 років розмови по мобільному телефону мають бути не довше чотирьох хвилин поспіль.
 
Батькам потрібно також пам’ятати, що дитина, отримавши в подарунок телефон починає демонструвати його своїм товаришам, однокласникам, знайомим, а це може стати предметом заздрощів і спокусою для злодіїв. Варто зауважити, що більшість крадіїв звертають увагу на дорогі моделі телефонів. Тому найкраще купувати дитині недорогу модель.
 
Як би там не було, перед тим як купити дитині мобільний телефон, необхідно зважити всі плюси та мінуси. Ясна річ, що бажання бути завжди на зв'язку зі своєю дитиною частенько пересилює побоювання за можливу "так і не доведену" шкоду для її здоров'я від використання мобільного телефону. Однак у такому випадку треба все-таки пояснити малюкові, що телефон є передусім засобом зв'язку, а не іграшкою і предметом хизування перед однолітками, і що використання його має бути все-таки обмеженим.
 
Повністю ж заборонити використання мобільних телефонів лікарі теж не радять. Адже на сьогодні більшість дітей не вважають своє життя повноцінним без мобільного зв’язку. Це йтиме всупереч усталеним традиціям молодіжної субкультури і дитина буде виглядати «білою вороною».
 
Аргументи "за" мобільний для дитини
 
1. Мобільник купують не для дитини, а для батьків, які хочуть мати можливість контролювати свого нащадка. І це правильно. Батькам набагато спокійніше, коли вони знають, що в будь-який момент можуть зв’язатися з дитиною.
 
2. Навіть у найпростішого телефону є корисна функція нагадування. Якщо дитина незібрана або просто мала і функції самоконтролю у неї ще не розвинуті, мобільник може нагадувати їй про невідкладні справи.
 
3. Ще один плюс – зниження небезпеки для дитини. Якщо батьки навчили в критичних або екстрених ситуаціях користуватися необхідними номерами, ризик життя дитини значно знижується.
 
Аргументи "проти"
 
1. Мобільні телефони шкідливі для здоров'я. І дуже важливо пояснити дитині, що не можна носити телефон близько біля життєво важливих органів.
 
2. З одного боку мобільний телефон знижує ризик життя, з іншого – підвищує. Телефон можуть вкрасти, тим паче, що діти люблять хвалитися. У даному випадку мобільник – засіб провокації. І чим така провокація може закінчитися, нікому невідомо.
 
3. Мобільний телефон із виходом в Інтернет і різними іграми відволікає від навчання і водночас псує зір дитини.
 
Ірина Олекса
соціальний педагог
Соціально-психологічного Центру
Категорія: Діти | Додав: spcenter (18.04.2012)
Переглядів: 4656 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz
Використовуються технології uCoz