Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 18.02.2020, 16:26

Головна» Публікації » Гроші і діти. Скільки кишенькових грошей давати дітям?

Гроші і діти. Скільки кишенькових грошей давати дітям?

Будь-які батьки рано чи пізно замислюються про те, як навчити дітей правильно поводитися з грішми. У сучасному суспільстві це питання стає особливо актуальним. Сьогодні мати гроші престижно, бажати гроші не соромно. Кожна доросла людина прагне заробити їх більше і тим самим показує дитині приклад, що грошей треба заробляти багато.

 

Як правильно виховувати ставлення до грошей сьогодні знають не багато батьків, адже, зовсім не просто знайти відповідь на це питання, коли реклами навколо закликають купувати і купувати. Отже, потрібно володіти чи малими грошима. Однак якщо батьки кидаються грошима наліво і направо, то і дитина виросте справжнім марнотратам. Але є й такі батьки, які мають квартиру і стабільну невелику зарплату, вони носять не дорогий одяг, економлять на фруктах і овочах. Однак бідними вони себе теж не вважають, хоча у них немає накопичень і немає ніякої надії на більш забезпечене життя. Діти таких батьків вже в підлітковому віці відчувають розлад між матеріальним рівнем в різних сім'ях і це їх страшно гнітить. Психологи вважають, для сучасного суспільства характерно покоління дітей, які надають грошам статус, тобто будують своє ставлення до дорослих і до однолітків в залежності від того, скільки у них грошей.

 

Тому сьогодні батьки приходять в розгубленість, думаючи про те, як же навчити дитину правильного відношенню до грошей. Скільки кишенькових грошей дати йому, щоб він не відчував себе гірше за своїх однолітків і в той же час умів економити гроші?

 

Гроші передають від батька до дитини відчуття сили і могутності батьків, збільшують можливість розвитку дитини, як особистості. Уже починаючи з трирічного віку дитині треба дати можливість купити те, що він хоче. Такий підхід стимулює у дитини почуття впевненості та залучає його до світу дорослих.

 

Однак у батьків не повинно бути легке відношення до грошей. Необхідно обмежувати «хочу» дитини і не потрібно провокувати його великими сумами. У той же час не слід лаяти дитину через втрату грошей або занадто сильної їх розтрати. Головне, щоб після походу в магазин він відчув, що ви йому довіряєте і сподіваєтеся, що наступного разу він буде більш економним і уважним.

 

Деякі батьки намагаються підбирати дитині друзів «за достатком». Таким чином, вони обмежують можливість спілкування його з дітьми з менш забезпечених сімей. Таке недоброзичливе ставлення дитини до однолітків позбавляє її можливості спілкування та творчого розвитку.

 

Правильне ставлення батьків до вирішення питання діти і гроші, складаються з наступного:

 

1. Починайте давати кишенькові гроші дитині вже з 5-6 років. Для початку нехай це буде дрібниця, на яку він може купити в магазині що-небудь. Видача кишенькових грошей не повинна залежати від поведінки дитини в школі, від отриманих відміток або чергового покарання. Встановлена сума грошей на певний строк не повинна збільшуватися у зв'язку з тим, що дитина вже все витратив.

 

2. Тільки, якщо дитина матиме можливість вибору, у неї виникне більше шансів для появи відповідальності. Дитина повинна витрачати гроші на власний розсуд.

 

3. Подаруйте малюкові скарбничку. Давайте дитині гроші для скарбнички і при цьому натякніть, що збирати він повинен не тільки для себе, а й на подарунок батькам.


4. Вже починаючи з віку 6-7 років, не приховуйте від дитини фінансові проблеми в сім'ї, обговорюйте ці проблеми в присутності дитини. 

 

5. Уникайте розмов при дитині про «багатих» і про їх безмежні можливості. Користі від таких розмов для виховання ніякої, а почуття заздрості у дитини виникне.

 

6. У дитини повинні бути свої обов'язки вдома, дайте йому можливість купити продукти для будинку. При цьому контролюйте, як витрачатиме гроші дитина. Є діти, які приховують дрібниця, щоб витрачати їх на свої потреби, що поступово може призвести до крадіжки з батьківського гаманця. 

 

7. Не треба відбирати в дитини гроші, які йому дали родичі на день народження або просто так, на кишенькові потреби. Підкажіть дитині, що йому краще відразу не витрачати їх, нехай він їх сам збирає на що-небудь йому необхідне.

8. Школяреві старших класів дайте на канікулах можливість підробити, так підліток починає краще розуміти, як дістаються гроші батькам і починає більше цінувати працю батьків.

Антоніна Смирнякова

психолог

(з використанням  Інтернет-ресурсів)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 

Категорія: Діти | Додав: spcenter (02.10.2013)
Переглядів: 1114 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz