Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.09.2020, 01:58

Головна» Публікації » Язик мій – ворог мій

Язик мій – ворог мій

У наших діток «вуха завжди нагострені». Вертяться під ногами, начебто займаються власними справами, а потім видають стільки цікавої інформації…

А ми, дорослі, іноді, навіть, не намагаємося стримувати себе, коли при дитині обговорюємо інших людей: управляючі органи, вчителів, сусідів, бабусь і т.д. До чого це може призвести? Дитина починає пізнавати масу непотрібної інформації. Наприклад, вона дізнається про те, що татова мама – егоїстка, а вихователька в дитячому садочку зовсім не вміє поводитись з дітьми; де вдома батьки ховають гроші чи ще якісь цінні речі. Звичайно ж дитина не все розуміє зі сказаного, але дуже добере запам’ятає, щоб завтра про це повідомити в садку або друзям в школі. А що буде, коли вона напряму передасть інформацію, про кого йшла мова? Щоб цього не трапилось – не забувайте вислів: «Тримайте язик за зубами» – і  уникайте дорослих розмов при дитині.

Обговорення родичів та знайомих

Перш ніж обговорювати своїх родичів, подумайте про те, що ми всі не ангели і іноді теж поступаємо не правильно. Як би вам не хотілось позлословити за їх спинами, стримуйтесь в присутності дитини. Адже, для вас мати чоловіка – це ненависна свекруха, а для неї – любляча бабуся. Особливо  небезпечно обговорювати колишнього чоловіка. Він батько – і цим все сказано.

Те ж саме стосується, коли ведуться розмови про педагогів і вихователів. Коли говорите дитині, що всі педагоги нетямущі, ви підриваєте їх авторитет. Після таких розмов не чекайте гарних оцінок. Навчання буде ефективним лише тоді, коли дитина поважає свого наставника. І ще дуже важливий нюанс, чи дійсно ви впевнені, що вчителька допускає елементарні помилки і що вона безпідставно робить зауваження вашій дитині. Перш ніж обговорювати дану ситуацію з дитиною, обсудіть ситуацію з батьками інших дітей або самим вчителем..

Кращим прикладом для наслідування буде, коли ви будете розповідати про гарні вчинки ваших знайомих та родичів.

Природні катаклізми, кінець світу.

Такі розмови звичайно менш шкідливі, ніж «обливання брудом» знайомих, але і в них криється небезпека. Дитину може серйозно стривожити інформація про те, що буде кінець світу чи гігантський астероїд зіштовхнеться із землею; про те, що десь відбувся землетрус чи страшне цунамі. Більшість дорослих практично не звертають увагу на такі повідомлення, а дитина може злякатися по справжньому. Для того, щоб малюк не хвилювався, поясніть йому, що це нам не загрожує – подібні аномалії в нас не відбуваються.

Дуже важливим нюансом являється те, що за подібним страхом ховається страх смерті. І коли дитина почне осмислювати це, тоді її охоплює справжній жах. Щоб цього не трапилось, частіше говоріть з дитиною і обмальовуйте наш світ в яскравих тонах. Позитивна картинка витіснить страх думки.

Політика

Взагалі політична тема дуже складна для дитячого розуміння. Але ж телеекрану діти можуть часто спостерігати, як високопоставлені чиновники висказують один на одного не компліменти. Краще всього вчити дітей аналізувати дану ситуацію і самостійно робити висновки.

Іноді трапляються такі випадки, коли дитина вдома, наслухаючись, що «в правлінні у нас сидять одні нерозумні», розповідає про це в пісочниці – всі дорослі сміються. Але, коли про це говорить підліток – це вже не так смішно. Дитина може вирости закінченим нігілістом, який відторгає все і всіх, в тому числі і розумну думку.

Методи виховання

Багато хто з батьків, обговорює при дитині її ж поведінку: «Наша дочка без дозволу бере копійки з гаманця, а син постійно грубить». Що робити? Якщо думки батьків не співпадають, то може «розгорітися» сварка. Дитина в даному випадку буде більш схильна до того з батьків, хто її захищає. Обговорювати дані теми при дитині можливо лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що вас підтримають.

Інтимне життя

Інтимне життя не можна виставляти напоказ, при дитині – особливо. Якщо чоловік грайливо обніме вас на кухні, то дитина, яка стала свідком цієї сцени, скоріше за все, налетить на нього з кулаками: «Не чіпай маму!» – не говорячи про те, що всі розмови про статеве життя в присутності спадкоємця  провокують  у нього нездоровий інтерес.

Але з іншого боку час від часу потрібно з дитиною розмовляти про статеві відмінності дівчаток і хлопчиків,  дружбу та кохання.

Обов’язково  аналізуйте все, що ви говорите, коли поряд з вами знаходиться малюк. Іноді ми потрапляємо в незручні ситуації, коли дитина перепитує значення невідомого слова, яке тільки що вилетіло з наших вуст. Добре, якщо їй вже пора пізнати деякі речі. А якщо ні?

Ірина Олекса

соціальний педагог

Соціально-психологічного Центру

Категорія: Діти | Додав: spcenter (05.06.2013)
Переглядів: 859 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz
Використовуються технології uCoz