Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 14.08.2020, 13:07

Головна» Публікації » Небезпека дитячого майданчика

Небезпека дитячого майданчика

Одні мами не хочуть гратися з малюком на дитячому майданчику, інші впевнені, що він невід’ємний атрибут щасливого дитинства. Хто правий?

Жодна група дитячого розвитку не може дати вашій дитині стільки користі в плані фізичної, соціальної та інтелектуальної підготовки, ніж прогулянка на дитячому майданчику. Але, звичайно, у дитячого майданчика є і свої мінуси. Головний – загроза здоров’ю маленьких користувачів. Забезпечити малюкам безпеку – це наш святий обов’язок!

 Пісочниця

Укуси комах, глисти, склянки, шприці, сміття, важкі метали і пил в легенях.

Комарі та інші комахи можуть не тільки зіпсувати настрій під час прогулянки, але і негативно вплинути на здоров’я як малого, так і дорослого.

Що робити?

Купити натуральний захисний засіб дитині і собі, а потім не забувати їм користуватися.

Гельмінти зустрічаються всього в 7 пісочницях із 100. В дитячих садках пісочниці ж чистять, обливають кип’ятком, в деяких -  закривають  на ніч. У  дворах же таких мір не приймають. Крім того, вони можуть бути забруднені відходами життєдіяльності котів чи собак.

Що робити?

Не дозволяйте малюку брати пісок в рот. Деякі мами практикують цукерки довготривалого смоктання: коли рот зайнятий карамелькою, пісок в нього сувати не хочеться. Час від часу витирайте руки карапузу вологими серветками. Якщо є можливість, поливайте пісок (один раз на тиждень) крутим кип’ятком: він вбиває більшість паразитів.

Шприці і склянки від пляшок залишають сили зла, коли темрява опускається над дитячим майданчиком.

Що робити?

Перемістити себе  з лавочки в пісочницю, озброїтися дитячими грабельками або ситом з лопаткою і просіювати пісок! Все знайдене складайте в пакет, щоб потім викинути.

Важкі метали та свинець, азбестовий пил насичують пісок якщо він взятий не з річки, а з кар’єра. Як відрізнити річковий пісок? Він сіро-білий, або ж світло-жовтий. Якщо пісок насиченого жовтого, жовто-коричневого забарвлення, в ньому зустрічаються камені чи домішки глини, тоді його  не можна використовувати для дитячих ігор. Регулярне відвідування такої пісочниці може призвести до отруєнь.

Що робити?

Не підходити з малюком до небезпечної пісочниці. Якщо сумніваєтесь, здайте зразки піску на аналіз.

Дрібні частинки піску потраплять в дихальні шляхи дитини і її легені, якщо розмір пісчинок не відповідає стандартам. Якщо ж накопичувач пісочниці більше нагадує пил, чим манну крупу чи крупну сіль, тоді від легкого подиху вітру він опиниться в носі,а то і в легенях крихітки. 

Що робити?

Беріть із собою пляшку води і поливайте пісок. Так цікавіше!

Гойдалки

Травми голови, пальців, закачування, підвищений тиск

  • Підвісні гойдалки бувають з міцним кріпленням і на ланцюгах чи мотузці. Перші небезпечні для діток, які знаходяться поряд, а інші – для тих хто на них сидить.
  • Якщо ваша дитина хоче покататися на гойдалці, які підвішені на ланцюгах чи мотузці, спочатку сядьте на них самі. Так ви впевнитесь, що кріплення достатньо міцні, адже зношуються вони непомітно і швидко, на відміну від сидінь, прикріплених до металевих стовпців. Особливо швидко перетираються ланцюги і мотузки, коли діти закручуються на них, щоб потім відпустити і швидко розкрутитися. Не дозволяйте своєму малюку так розважатися. Трапляються також і травми голови чи пальців, які потрапляють між мотузками чи ціпками, і навіть задуха.
  • Малюк грається на майданчику, де є гойдалки? Покажіть йому, на якій відстані потрібно триматися від них, проведіть лінію безпеки. Навіть пластмасове сидіння може нанести тяжку травму дитині, яка проходить поряд. Або стійте поряд з гойдалкою і слідкуйте, що діти, які загралися, не постраждали від удару.
  • Не позволяйте дошкільнику гойдатися більше 5 – 10 хвилин підряд: може розпочатися морська хвороба. В принципі гойдалки розвивають вестибулярний апарат, якщо не перебільшувати.

Гірка

Опіки, скабки і травми хребта

Перш ніж малюк з’їде з гірки перевірте її, щоб впевнитись чи не відлущилась фарба,чи немає цвяхів чи не дуже нагрілась від жари.

 Найнебезпечніша травма, пов’язана з гіркою, це пошкодження шийного  чи грудного відділу хребта. Гірка занадто крута, і при цьому вона закінчується в 10 сантиметрах від землі? Ловіть дитину в кінці спускалки або самі  зробіть насип до рівня спуску, щоб не впасти на землю, не вдаритись спиною чи шиєю об краї гірки.

Веранда чи будиночок

Туберкульоз, гепатит, СНІД

35% всіх вуличних злочинів здійснюються вночі на дитячих майданчиках. Тому ви ніколи не можете передбачити, що виявить син чи донька в будиночку чи на веранді. В кращому випадку це можуть бути недопалки чи пляшки, які навіяти їм думки про сюжет гри в дорослих. Гірше, якщо це будуть шприці, якими дітки захочуть пограти в лікарів.

Крім того, асоціальні елементи, які нехтуючи особистою гігієною, які відчувають слабкість до алкоголю, наркотиків чи статевим зв’язкам, мають «милу» звичку справляти нужду і залишати сліди життєдіяльності своїх не дуже здорових організмів. Які бацили при цьому заселяють будиночок чи верандочку можна передбачати достатньо точно: паличка Коха, ВІЛ чи гепатиту. Перш ніж дозволити дитині зайти в будиночок, загляньте туди самі. Проявляйте свідомість: при вигляді маргінального елементу на дитячому майданчику викликайте міліцію. Це відведе непроханих гостей.

Каруселі

Травми голови, забої, переломи.

Центрифуга – відмінний снаряд для тренувань вестибулярного апарату майбутніх космонавтів. Але потурбуйтесь про безпеку. Які б головоломні трюки не виробляли інші діти: забиратися на карусель і сходити з неї можна тільки тоді, коли карусель зупинилась. Навчайте дитину міцно триматися. Щоб не закрутилася голова, нехай стоїть чи сидить назустріч руху і якнайдалі від центру. Звішуватись з краю теж не можна: відцентрова сила може викинути малюка, якщо він слабко тримається.  Слідкуйте, щоб дитині не стало зле.

Порада

Дитина впала? Виключіть травму. Її головна ознака – затримка дихання: дитина забуває на декілька миттєвостей, як потрібно вдихати і видихати. Біль приходить пізніше і може бути доволі приглушеною. Рухи дитини стали сковані? До лікаря!

Люки, ями, будівельні майданчики

Отруєння, травми, задуха, враження електричним струмом, опіки

  • Поряд з майданчиком відкритий колекторний люк? Повідомте в ЖЕК письмово, залишивши копію собі. Падіння в люк небезпечне не тільки травмами, але і отруєнням (пари із каналізації), опіками (там буває кип’яток) і утопленням. Пам’ятайте:  будь-які заглиблення дуже приваблюють малюків. Вони манять їх своїм таїнством.
  • Після ремонту комунікацій залишились ямки і траншеї? Для будь-якої дитини це місце, яке  вимагає  освоєння і підказує масу прекрасних ігор. Нехай дитина навіть не підходить до них. Нерідкі випадки сповзання країв ям, які можуть обвалитися на дітей, які граються.
  • Іноді поряд з будинками розміщені будівництва. Загрозу представляють як закинуті так і діючі: в обов’язки робітників зовсім не входить ганяти малюків. Вони резонно припускають, що це справа тат і мам. А між тим на будівельних майданчиках нерідко і оголені електричні проводи, і матеріали, випаровування яких можуть призвести до серйозних отруєнь. Діти ж для гри використовують будь-які предмети, які бачать і можуть дістати. Будівельні майданчики – під жорсткою забороною!

Не жалійте свого часу, який ви проводите разом з донькою чи сином на прогулянці: так ви забезпечите його безпеку. А для того, щоб вона принесла додаткову користь, грайтеся разом з малюком, організовуйте ігри з декількома дітьми: ви налагодите з ним контакт, підвищите свій авторитет. Немає можливості вийти разом з дитиною на вулицю? Відпустіть її одну. Домовтеся з ким-небудь із друзів, яким довіряєте, щоб вони, гуляючи зі своїм малюком, приглянули і за вашим.

 

Ірина Олекса ,

соціальний педагог

Соціально-психологічного Центру

Категорія: Діти | Додав: spcenter (30.04.2014)
Переглядів: 853 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz
Використовуються технології uCoz