Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 18.02.2020, 16:26

Головна» Публікації » Один вдома

Один вдома

Більша частина  нещасних випадків трапляється вдома з дітьми, яким ще не виповнилось 4 роки.  Тому  наводимо декілька  способів, які  зроблять ваш дім безпечнішим. Найкраща гарантія безпеки – власний нагляд за дитиною. Найбільше нещасних випадків стається тоді, коли дитина втомлена, голодна чи хвора, а Ви зайняті або заклопотані.   

Ризик збільшується, якщо сім’я знаходиться  у незвичному середовищі (поза домом). Якщо купуєте дитині якесь приладдя, то впевніться, чи воно безпечне, і давайте його дитині тільки від зазначеного віку, купуйте тільки нові речі. Прилади, що були у вжитку, можуть виявитися зношеними, поза терміну використання або не матимуть інструкції з їхнього використання.

Усі діти наражаються на нещасні випадки, оскільки їхнє бажання досліджувати й експериментувати випереджає здоровий глузд і передбачливість. Багатьох прикрих ситуацій можна уникнути, адже Ви несете відповідальність за те, щоб Ваша дитина не поранила себе. Однак безпека дитини не означає обмеження її діяльності, просто переконайтесь, що світ довкола неї безпечний для ігор і досліджень.

 

Кухня

 

В кухні існує чимало небезпек для дитини. Тому  не підпускайте дитину до місць, де Ви варите їжу. Покладіть малюка  у візочок або залиште у манежі. Пам’ятайте, що плита, чайники і праски ще тривалий час є гарячими після того, як їх вимкнули. Ставте гарячі страви і напої посередині столу так, щоб дитина не могла до них дістати. Не стеліть на стіл скатертини, бо малюк може потягнути її і перекинути щось на себе. Гостре кухонне приладдя зберігайте у шухляді під замком. Не дозволяйте дитині торкатися дверцят гарячої духовки. Зберігайте всі мийні засоби, засоби для чищення у шафі з замком. Пересвідчіться, що дитина не може дістатися  до сміттєвого відра.

 

Дитяча кімната

 

Дитина проводитиме багато часу в спальні, тому переконайтеся, чи там безпечно. Не кладіть у колиску подушки, доки дитині не виповниться 2 роки.  Ніколи не прив’язуйте до ліжка іграшки шнурками - вони можуть замотатись навколо шиї дитини. Не кладіть у колиску великі іграшки і подушки, дитина може використати їх як сходинку, щоб вилізти. Не прив’язуйте іграшки поперек ліжка, коли вона вже може стояти. Переконайтесь, що меблі стоять стійко і мають заокруглені кути. Дитячі іграшки зберігайте у низькому серванті або на полицях, щоб дитина діставала їх, не тягнучись догори. Використовуйте вогнестійку постіль і нічний одяг. Встановіть матрац у ліжку якнайнижче, перш ніж дитина почне підтягуватись і вставати.

 

Ванна

 

Ніколи не залишайте дитину до 4 років саму у ванні з водою або у ванній кімнаті. Користуйтеся спеціальною гумовою підстилкою. Перевіряйте воду, перш ніж класти в неї дитину. Іншим нещасним випадкам, які можуть трапитись у ванній кімнаті, легко запобігти:

 

  • зберігайте усі ліки у недосяжній для дитини шафі під замком;
  • бритву і косметику кладіть у недоступне місце;
  • якщо Ви маєте електричний нагрівач, то він повинен бути вмонтований у стінку із вимикачем з мотузкою;
  • мийні засоби і туалетну щітку зберігайте у шафці під замком;
  • якщо у Вас душ зі скляною ширмою, то замініть її шторою з тканини або вставте скло, що не б’ється.

 

Вітальня

 

Телевізор поставте у недосяжне місце. Не залишайте будь-де цигарки, сірники, алкоголь чи ліки, приладдя для шиття чи монети. Кімнатні рослини також ставте у недосяжні місця, бо деякі з них отруйні. Якщо маєте скляні двері чи низькі вікна, то ставте міцніше скло, ламіноване або з дротяною сіткою, чи наклейте на нього кольорові попереджувальні малюнки, щоб дитина бачила, де скло.

 

Коридор і сходи

 

Перш ніж дитина навчиться повзати і лізти вгору, встановіть безпечні грати зверху і знизу перед сходами. Простежте, чи коридор і сходи добре освітлені, а грати не були заширокі. Не залишайте на сходах іграшки, купи білизни чи щось інше. Заладнайте дірки на килимах чи в підлозі. Якщо підлога лакована, закріпіть килими, щоб вони не зсувались. Не дозволяйте дитині ходити по лакованій підлозі лише у шкарпетках, обов’язково вбирайте взуття; подивіться, чи нема скалок, якщо вона ходить босою.

 

Електрика

 

Електричні травми дуже серйозні, тож пам’ятайте таке:

 

  • вимикайте електричні прилади, якщо не користуєтеся ними;
  • ніколи не залишайте приєднаного продовжувача;
  • закрийте розетки, якими не користуєтесь, спеціальними кришками або ізоляційними стрічками;
  • регулярно перевіряйте всі шнури і відновлюйте ті, де є оголений дріт;
  • принаймні до 4 років не дозволяйте дитині бавитись з іграшками, що приєднані до електромережі.

Можна зробити висновок, що дитина завжди повинна бути під наглядом дорослих або максимально убезпеченню батьками від нещасних випадків за допомогою таких способів, які були наведені вище.

Будьте уважні до своєї дитини!

Алла Боровик

соціальний педагог

 (за матеріалами преси)

Категорія: Діти | Додав: spcenter (08.11.2013)
Переглядів: 600 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz