Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 18.02.2020, 16:26

Головна» Публікації » Вчимо дитину дружити

Вчимо дитину дружити

Коли ми відправляємо дитину в дитячий садок, ми розраховуємо на те, що там вона навчиться дружити, контактувати з новими людьми, нести відповідальність перед іншими за свої вчинки.

Однак, це не завжди відбувається так швидко, як ми очікуємо, адже не всі діти однаково легко йдуть на контакт і знаходять місце у своїй соціальній групі.

На щастя, в даній ситуації батьки можуть багато в чому допомогти своєму малюкові.

Розвиваємо впевненість у собі

Впевненість дитини в собі відіграє серйозну роль у формуванні відносин в новому колективі. Малюк, який знає, що його люблять, світ навколо нього безпечний, і до його думки прислухаються, не буде відчувати серйозних проблем у спілкуванні. Якщо хтось і відмовиться з ним дружити, він легко знайде собі місце в іншій компанії. Щоб зміцнювати у дитини відчуття впевненості, ставтеся до неї, як до особистості, поважайте її рішення, вчіть бути самостійною.

Вчимо знайомитись

Дитині буде набагато простіше налагодити контакт з новими знайомими, якщо вона буде знати фрази, з яких починається знайомство. Малюк швидше увіллється в гру, якщо зможе сказати: «Привіт, мене звати Сашко, можна з вами погратися?» Вчіть малюка найпростішим фразам: «Добрий день!», «Дякую!», «Як тебе звуть?», «Чи можна мені погратися твоєю машинкою?». Якщо дитина соромиться інших дітей, спробуйте вдома пограти в таку гру: візьміть улюблені іграшки та відтворіть можливі ситуації знайомства.

Обговорюйте варіанти поведінки з іншими дітьми ще до того, як відведете дитину до дитячого садка. Наприклад, прийшовши додому з дитячого майданчика, ви можете обговорити зі своїм малюком поведінку інших дітей, ситуації, які виникали, і варіанти виходу з них.

Вміння ділитися

Вчіть дитину ділитися і мінятися іграшками з іншими дітьми. Саме так дитина вчиться чути свого співрозмовника, враховувати його інтереси, вести переговори. Вона повинна навчитися цьому ще до того, як піде в сад.

Вчимо вирішувати конфлікти

Навіть самій спокійній дитині не уникнути конфліктних ситуацій з однолітками. Між дітьми нерідко виникають суперечки, зіткнення інтересів, бійки. При цьому дитина повинна вміти впевнено висловити свою думку, сказати «мені не подобається», «я не хочу робити цього» або просто «ні», якщо її вмовляють вчинити щось, що їй не подобається або заборонено. Тільки не вчіть дитину обзиватися і битися. Вона повинна вміти доводити свою правоту іншими способами.

Однак, рано чи пізно, дитина все одно посвариться або поб'ється. Тут вам доведеться гарненько розібратися з причинами інциденту. Спочатку поговоріть з дитиною наодинці, потім запросіть на бесіду іншу сторону конфлікту. Ну а після з'ясування всіх деталей не варто намагатися покарати винних, краще організуйте загальне примирення і запропонуйте хлопцям чи дівчатам нову спільну гру.

Дайте дитині «таємні знання»

Не вчіть дитину «купувати» дружбу за частування або цікаві іграшки. Іноді це звичайно допомагає встановити контакт з іншими дітьми, проте може статися і так, що з вашою дочкою будуть дружити тільки до тих пір, поки вона дає гратися своєю красивою лялькою.

Краще навчіть дитину щось робити своїми руками: складати фігурки з паперу, робити намисто з шелестких цукеркових обгорток. Тоді діти самі захочуть дружити з вашим малюком, щоб взяти участь в цікавому процесі і навчитися робити щось нове.

Особистий приклад

 

Придивіться до своїх проблем, а потім вже вирішуйте проблеми дитини. У вас багато друзів? Ви з ними часто зустрічаєтеся? Чи надаєте у важку хвилину підтримку? Якщо друзі у вас знаходяться далеко не на першому місці, то дивуватися не варто, так як дитині в спадщину переходить батьківська модель поведінки.

 

Цінність дружби для вас повинна бути як керівництво до дії, а не теоретична декларація. Якщо дитина буде бачити, як тато товариша ремонтує що-небудь, мама відвідує в лікарні хвору подругу, бабуся з приятельками ходить до театру, то вона урок дружби засвоїть добре.

           

У всіх дошкільних установах діти навчаються в нових ситуаціях діяти спільно, розвивають навички спілкування.

 

Запрошуйте інших дітей в гості. Для цього у вас вдома повинні бути ігри, в які можна гратися вдвох, втрьох. Підготуйте приємні подарунки для дітей та організуйте солодкий стіл. Самі теж ходіть в гості.

 

Йдучи в гості, намалюйте малюнок або спечіть пиріг, дитина повинна розуміти, що в гості з порожніми руками не ходять. Запитуйте у дитини про її друзів. Якщо хтось із друзів дитини захворів – поспівчувайте їм, якщо був успіх – радійте.

 

У всьому потрібно знати міру, в дружбі в тому числі. Тому привчіть дитину без істерик і вчасно залишати будинок господарів. Уважно спостерігайте за поведінкою.

 

Якщо ігри з Мишком закінчуються бійкою, а похід до Лізи – слізьми, то краще не наполягати на їхній дружбі, можливо діти за темпераментом один одному не підходять.

 

Іноді відбувається навпаки, ваша дитина до когось сильно прив'язалась, і якщо його немає поруч, впадає в істерику, а побачивши, що приятель грається з іншими дітками, скажено ревнує. У цьому випадку дитині слід пояснити, що її приятель може гратися з іншими, при цьому це не є зрадою.

 

Оптимістичний настрій завжди допоможе дитині швидше завести друзів. Потрібно з дитинства вчити дитину мислити позитивно і бачити позитивні сторони в будь-якій ситуації.

      Ірина Олекса

соціальний педагог

(за матеріалами преси) 

Категорія: Діти | Додав: spcenter (02.12.2013)
Переглядів: 1040 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz