Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 20.11.2019, 12:29

Головна» Публікації » Екологічне виховання. З чого розпочати?

Екологічне виховання. З чого розпочати?

Зірвані й викинуті квіти, зламана гілка, зрубане деревце, розкидане сміття на околицях міста… Це – звична картина сьогодні. Ми так звикли до цього, що навіть інколи не помічаємо. Чи то поспішаємо, чи байдужіємо, чи черствіємо душею?


Хто ж зупинить таке варварське ставлення до природи? Хто подбає про неї? Звичайно, це турбота кожного жителя нашого міста. Але, з чого ж розпочати?


Відомо, що життєва позиція людини формується з дитинства. Саме дитячі враження впливають на її майбутнє: поведінку, вчинки та етику.  Якщо дітей виховувати в ключі любові і поваги до природи, то і в майбутньому вони виростуть добрими, чуйними і толерантними людьми по відношенню до навколишнього світу.  


Але, слід пам’ятати, що любов до природи – це не тільки пасивне споглядання (не пошкодити, не знищити, бережно відноситися), але і активна участь (виростити, захистити, допомогти, охороняти).


Ні для кого не є секретом, що споживче відношення до природи нашої планети, ставить під загрозу не тільки існування окремих екосистем, але і людства в цілому. Звичайно, не слід залякувати маленьку дитину масштабами екологічної катастрофи і кінцем світу. Просто поясніть доступною для неї мовою, що всього цього можна уникнути, якщо вести себе правильно.


Раніше не приділялося належної уваги формуванню корисної звички – економити природні ресурси. Адже, вода в крані не закінчувалася і оплата по ній була однакова, скільки б її не витрачав. Тільки після того, як тарифи на комунальні послуги підросли, люди почали встановлювати лічильники, економити електрику, воду, газ. Правда, ця економія направлена виключно на свій карман, про природу, все ще мало хто переживає. Але всі ресурси коли-небудь закінчуються. І лише від бережного відношення до природних багатств залежить благополуччя наших нащадків.

З раннього віку дитині слід прививати любов до тварин, рослин, природної краси. Як не прикро це звучить, але рослини і тварини приносять більшу користь природі, ніж людина. Вона користується всіма її благам, а залишає після себе лише сміття, і завдає непоправної шкоди.

Тому давайте разом з вами прикладемо всі зусилля для того, що навчити наших дітей полюбити цей дивовижний світ природи.

  • Навчайте дітей любити рослини, не ламати гілки дерев задля розваг, а піднімати сухі, ті що зламані вітром.
  • Посадіть разом з малечою хоча б одне дерево. На дачній ділянці, якщо вона є, відведіть невелику клумбочку для дитини. Нехай спробує сама виростити квіти чи овочі. Якщо ж немає такої можливості – створіть природний куточок у себе вдома, вирощуйте та разом доглядайте за кімнатними квітами. Поясніть, що тільки дякуючи рослинам можемо дихати свіжим повітрям, тому в лісах так легко дихається, а в містах повітря «важке».
  • Дуже важливо навчити правильному поводженню з тваринами: не дражнити котів і собак, не давити жуків. Спробуйте пояснити, що вони також, як і люди живі, здатні відчувати біль і страх. Читайте більше казок про тварин.
  • Зробіть разом  годівничку для пташок і повісьте її в доступному та безпечному для дитини місці, аби вона сама змогла покласти туди корм. Заведіть, по можливості, домашню тварину: папугу чи хом’ячка, котеня або собаченя. Поясніть і навчіть правильно за ним доглядати і дитина буде щаслива.  
  • Навчайте дітей не смітити. Поясніть, що для сміття існують спеціальні урни. Якщо дитина на вулиці кинула обгортку від морозива чи від цукерки під ноги, не полінуйтеся заставити її повернутися назад і підняти папірець. Коли ж виїжджаєте за місто на відпочинок, завжди після себе збирайте сміття в пакети і забирайте з собою.
  • Бережіть природні ресурси. Навчіть дітей, виходячи з кімнати, виключати світло, телевізор; не витрачати багато води і гарненько закручувати крани.

Екологічне виховання в сімї – це перш за все, наш з вами особистий приклад. Дорослі самі не повинні забувати бережно відноситися до природи і частіше звертати увагу дітей на це.

Дехто може сказати: «В мене немає часу на такі дрібниці», «Дитина сама підросте і всьому навчиться», – але не забувайте, що ми з вами також являємося частинкою природи, в якій живемо і що здоров'я та добробут  наших дітей залежить від чистоти нашої планети.

 

 Ірина Олекса

соціальний педагог

Соціально-психологічного Центру

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (24.10.2012)
Переглядів: 597 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz