Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.11.2019, 15:40

Головна» Публікації » Економічний розвиток та самоврядування у м. Славутичі: деякі результати соціологічного опитування

Економічний розвиток та самоврядування у м. Славутичі: деякі результати соціологічного опитування

Державна влада в процесуальному розумінні — це цілеспрямована управлінська діяльність усіх органів держави, направлена на упорядкування, організацію життя, забезпечення стабільності і розвитку суспільства на підставі Конституції та законів (Наведено за: uk.wikipedia.org/wiki/Державна_влада). Демократичним принципом влади є надання можливості громадам, організаціям включатися до процесу управління,  процесів вироблення рішень тощо. Саме тому, на місцях впроваджується самоврядування – колективне управління як участь усіх членів організації, населення в роботі відповідного органу управління. До принципів самоврядування належать: повний демократизм, гласність, відповідальність за рішення, що приймаються, та виконання їх тощо.Економічний розвиток міста полягає у прогресі, пов’язаному зі зміною на краще економічного стану, прогресу в технологічному та виробничому плані. Місто Славутич вважається особливою спеціальною економічною зоною. Тут діють програми розвитку міста, постійно проходять громадські слухання, спільні наради з представниками підприємств, бізнесу, громадських організацій, створені певні умови для розвитку підприємства тощо. Проте проблеми, які хвилюють населення міста, не завжди висвітлюються у повному обсязі. Тому Соціально-психологічним Центром м. Славутича за ініціативою громадських організацій (органів місцевого самоврядування) було проведено опитування мешканців щодо економічних проблем у місті. Метою дослідження було вивчення громадської думки щодо питань самоврядування, розподілу коштів міського бюджету, розвитку економіки, охорони здоров’я та інших питань життєдіяльності славутицької територіальної громади. Протягом травня місяця методом анкетування було опитано 244 респонденти. Ми наведемо для ознайомлення деякі результати опитування.

 Вважаємо, що вкрай необхідно прислухатися до потреб громадян, направляти зусилля на вирішення проблем. Так само вважає більшість респондентів. За результатами опитування, для мешканців міста досить важливим є врахування їхньої думки під час формування та реалізації міської політики. 83,1% опитуваних вважають, що необхідно враховувати думку громадян у процесі формування політики. Розподіл відповідей на питання «Чи важливо для Вас, щоб Вашу думку враховували під час формування та реалізації міської політики?» наступний: "дуже важливо" - 43,2%, "скоріше важливо" - 39,9%, "в одноковій мірі важливо та неважливо" - 11,1%, "скоріше неважливо" - 2,5%, "не важливо" - 3,3%.

Основними актуальними завданнями життєдіяльності міста Славутич є економічний розвиток міста, ситуація в сфері охорони здоров’я, житлово-комунального господарства освіти, виплата заробітних плат, розвиток інфраструктури міста тощо. Треба зазначити, що мешканці міста, які прийняли участь у дослідженні, серед перелічених проблем, на майже останню позицію поставили «незадовільний стан навколишнього середовища та екологію». Місто Славутич знаходиться у зоні посиленого радіоекологічного контролю, проте мешканці міста не вважають умови проживання шкідливими для здоров’я, а іноді й навпаки. Серед усіх перелічених проблем, екологічні знаходяться на одному з останніх місць.   

У Славутичі діють програми розвитку міста, які фінансуються із місцевого бюджету. Взагалі їх налічується близько 20. Серед запропонованих на розгляд в анкеті шести програм, мешканцям міста декілька з них більш-менш знайомі. Так, про «програму благоустрою міста» знають половина опитаних респондентів, 41,8% респондентів знають про «програму розвитку фізичної культури та спорту», про «програму розвитку малого підприємства» знають лише 13,9% опитаних, третина знайома з програмою розвитку  інформаційного суспільства «електронне місто» та «програмою розвитку місцевого самоврядування в Славутичі». 

Пріоритетними напрямками розвитку міста ,на думку респондентів, є енергетика (ядерно-дослідний центр, створення в 30-км зоні підприємств в межах ядерного комплексу), енергозбереження (утеплення, теплоізоляція труб, регулятори, міні-котельні та ін.), промисловий сектор (розвиток виробничої сфери з врахуванням можливостей іпотечних програм тощо), будівництво (спрощення процедури будівництва власного житла, підтримка іпотечних програм тощо) та освіта (розвиток навчальних закладів різного рівня).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проте попри усі складнощі та питання на порядку денному, майже половина опитаних (44,2%) мешканців Славутича вважають рівень економічного розвитку у місті вище, ніж в інших містах України, лише третина (25,2%) не бачить великої різниці між Славутичем та іншими містами України, та 8,3 % респондентів вважають економічний рівень у місті нижче, ніж в інших містах України.Проблеми, які висвітлені за результатами опитування, торкаються не тільки міста Славутича, вони є актуальними для багатьох міст України. Віримо, що вирішувати їх можна лише разом, спираючись на думки та поради місцевих територіальних громад.

                                                                                  Олена Бардіна-Віж’є, соціолог

Соціально-психологічного Центру

 

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (20.06.2014)
Переглядів: 484 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz