Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:54

Головна» Публікації » Як мотивувати чоловіка приділяти увагу дітям?

Як мотивувати чоловіка приділяти увагу дітям?

Багато хто в дитинстві мріяв в майбутньому мати гарну повноцінну сім'ю. Ось вже й подорослішали і мрія збулася – є чоловік і діти. Але все одно помічаємо, що щось йде не так. Рутина накриває наше життя, чоловік перестає приділяти належну увагу не тільки дружині, але і дітям.

            Що робити, якщо чоловік мало спілкується з дітьми?

В такому випадку у дітей не буде прикладу, за яким вони могли б будувати свої відносини в майбутньому. Дивлячись на батька, донька вчиться спілкуватися з протилежною статтю. Ці знання дуже їй знадобляться, коли вона подорослішає. У хлопчика спілкування з батьком формує зразок чоловічої поведінки. Якщо тато буде приділяти йому мало уваги, зразок потрібної поведінки він буде брати з інших джерел – з фільмів, від знайомих і т.п. Через це їх уявлення про те, яким має бути чоловіча поведінка, може бути спотвореним. Потім в дорослому житті у хлопців через це можуть бути проблеми.

Отже, ми вже з'ясували, що спілкування дітей з батьком для них вкрай важливо. Чому ж буває таке, що чоловік мало спілкується з дітьми і, як з цим боротися?

            Тато не вміє бути батьком

Нерідкі випадки, коли чоловік не спілкується з дітьми, тому що просто не вміє цього робити і не вважає це за необхідне. Така поведінка характерна для чоловіків, які росли без батька. В такому випадку, дружина повинна пояснити своєму чоловікові, що спілкування з мамою дітям мало. Попроси його проводити з малюками більше часу. Частіше залишай дітей на тата. Попросіть його погратися з дитиною або почитати їй книжку на ніч. Деяким чоловікам потрібен час, щоб навчитися бути батьком.

 

            Тато сам ще дитина

Буває і таке, що чоловік не спілкується з дітьми, тому що просто не доріс до цього, не дозрів. Таке буває, якщо мама вашого чоловіка занадто його опікувала, якщо він довго жив з нею, або якщо ви до сих пір живете з його батьками. Тоді чоловікові потрібно дати можливість подорослішати. Найкраще переїхати жити окремо від батьків або поговорити з чоловіком, що він уже не маленький, і у нього є теж обов’язки перед сім’єю. Вони полягають не тільки в зароблянні грошей, але і в батьківському вихованні.

 

            Чоловік-трудоголік

Складно доводиться тим сім'ям, де тато постійно пропадає на роботі. Звичайно, з одного боку чоловік-трудоголік – краще, ніж ледачий чоловік, який розривається між диваном і телевізором. Але певні труднощі виникають в будь-якому випадку і особливо сильно вони зачіпають питання виховання дітей. Мамі доводиться день у день пояснювати малюкам, де їх батько, чому він приходить так пізно і втомленим. У хід йдуть різні хитрощі – тато заробляє гроші, на які потім купуються іграшки або вся родина влітку поїде на море.

Будь-якій нормальній дитині батько необхідний кожного дня, а не тільки на вихідних або у відпустці влітку. До всього іншого, подібна захопленість чоловіка роботою далеко не завжди може приносити великий дохід в сім'ю, так як зазвичай вони «переселяються» туди не через матеріальну вигоду, а за велінням душі. Важливо також враховувати той факт, що якщо жінка виходила заміж за трудоголіка, то розуміла, що її чекає. У такій ситуації не варто навіть намагатися переробити дорослого чоловіка, найкраще в перший час правильно скоординувати власний ритм життя, щоб знайти загальний час для спілкування один з одним.

Багато проблем зазвичай виникає з тими чоловіками, які стали трудоголіками раптово, наприклад, ще півроку тому він не затримувався на роботі і завжди прагнув проводити більше часу з сім'єю, а зараз їздить в офіс навіть на вихідних. Цілком природно, що дружину подібна ситуація буде сильно дратувати, так як її чоловік після довгого трудового дня здатний тільки повечеряти і лягти спати. При такому стані речей виникає великий ризик так званого «материнського вигорання», коли жінка займається тільки годуванням, купанням, укладанням спати дітей, читанням казок на ніч і іншими буденними справами.

На вихідних тато-трудоголік із задоволенням відпочиває і відсипається, коли його сім'я гуляє і самостійно розважається. Зрештою життя його близьких проходить повз нього, і чоловік при цьому упевнений, що все нормально – так і має бути в сім'ї, так як він приділяє весь час заробітку грошей, а жінка займається вихованням дітей. Подібний стан речей неминуче призводить до скандалів, коли дружина втомлюється не тільки фізично, а й морально, пред'являючи при цьому претензії батькові сімейства. Почуття і настрій дорослих членів сім'ї стають некерованими, так як чоловік вже не хоче повертатися додому, де його чекає «зла і скандальна» дружина.

Психологи стверджують, що цілком реально знайти вихід навіть із цього замкнутого кола, якщо повернути стан речей таким чином, щоб чоловік ненав’язливо захотів спілкуватися із сім’єю. Мамі рекомендується частіше організовувати розважальні заходи для дітей і при цьому не залучати до участі тата. Можна запрошувати бабусь, дідусів, хрещених та інших родичів на регулярні чаювання або відпочинок. Головне – створити приємну і веселу атмосферу, щоб діти отримували максимум задоволення і ввечері ділилися своїми враженнями з татом. Будь-який нормальний чоловік не зможе довго знаходитися осторонь від сімейних святкувань і поступово почне приєднуватись до родини.

 

Ірина Олекса,

соціальний педагог

 (за матеріалами Інтернет-ресурсів)

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (06.04.2017)
Переглядів: 246 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz