Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:56

Головна» Публікації » Як перетворити незаплановану вагітність на бажану

Як перетворити незаплановану вагітність на бажану
 
Незапланованої вагітності не буває
 
Пам’ятаєте: "Якщо загораються зорі, значить, це комусь потрібно”?
 
Звичайно, свідомо зачата й усіма любима дитина – це чудово. Тут сперечатись нема про що. Але якби право на виживання мали тільки такі діти – людство давно б виродилось. Кожна дитина приходить зі своєю програмою, багатьом передбачено не безхмарний початок життя. Але від цього вони не стають менш цінними. Двоє людей з’єднуються в коханні, і з двох клітин, що об’єдналися в одну, з’являється нова людина, якої ніколи на Землі не було, зі своїми здібностями, яка несе на собі весь генетичний ряд своїх предків. Це унікальна подія, і підходити до неї слід з величезним благоговінням і відповідальністю. Зачаття – це справжнє таїнство. А в саму сутність людську, душу і серце матері закладено інстинкт, безоглядне прагнення робити все, що тільки сприятиме збереженню, зростанню немовляти. І, керуючи цим інстинктом, вона наближається до розкриття своїх сил у служінні материнству.
 
Ускладнення аборту...
 
Що робити, якщо, дізнавшись про зачаття, ви на початку допускаєте думку про переривання вагітності? Іноді здається, що гармонію життя порушила саме вагітність. І достатньо прийняти цю досадну перешкоду з життя, аби все знову стало на свої місця. Проте аборт – зовсім не небезпечна короткочасна маніпуляція. Він може дати конкретні наслідки: розкаяння у скоєному; ранню післяпологову депресію; гінекологічні ускладнення, починаючи від ерозії шийки матки і гормональних порушень та закінчуючи неможливістю в майбутньому мати дітей.
 
...фізичні
 
Якщо запитати у жінок, що ніколи не мали дітей, чому вони безплідні, багато хто з них відповість: у молодості, не зважаючи на вмовляння лікарів, був зроблений аборт. В інших жінок після такої операції чергова вагітність настає, але потім несподівано переривається. Бажаючи мати дитину, жінка починає наполегливо лікуватися, знову вагітніє і раптом... викидень. Великими зусиллями медиків і ціною величезних страждань їй іноді все ж вдається народити. Однак чи з’явиться міцна, здорова дитина, якщо дітородні органи її матері мають і анатомічні, і функціональні пошкодження? Немовля в такої жінки може народитися недоношеним, незрілим, дистрофіком із вродженими вадами. У ранньому віці ці діти часто хворіють, відстають у розвитку від однолітків, доставляють батькам чимало прикрощів. Особливо небезпечно, якщо аборт не єдиний і вагітність настала незабаром після того, як він зроблений. Найбільше у групу ризику входять молоді дівчата, що обривають свою першу вагітність.
 
...психологічні
 
Проте аборт може проявляти себе приховано. Так, що зв’язок між зробленим колись абортом і проблемами зі здоров’ям, що виникли потім, невдалим особистим життям і незадоволеністю роботою здається неправдоподібним. Проте слід ясно усвідомлювати, що насправді ці явища тісно взаємопов’язані. Аборт ніколи не проходить абсолютно безслідно.
 
Життя після аборту – це не те життя, що було до нього. Тіло можна обманути – ін’єкція в вену, забуття на кілька хвилин, і, здавалось би, все позаду... Проте гормональна система, що вже налаштувалася на вагітність, не може так швидко змиритися з ситуацією. Наркоз діє на свідомість, але на підсвідомому рівні аборт залишається в пам’яті. І рано чи пізно жінка починає відчувати провину перед дитиною, яку свого часу позбавила права на життя. Багато жінок страждають від психічних наслідків після переживання аборту, мати не може стерти зі своєї пам’яті спогади про дитину. На підсвідомому рівні почуття провини поглиблюється тим, що не було ні похорон, ні свідоцтва про смерть, ні офіційного трауру. Це призводить до порушення психічного здоров’я жінки; такі ускладнення називаються синдромом переживання аборту, або ПАС (пост-аборт синдром). Ось деякі симптоми, що входять до ПАС: періодичні тяжкі спогади, сновидіння й повторення переживання аборту, непереносимість емоційних навантажень, труднощі у стосунках із людьми, безсоння, загострене почуття провини, погіршення пам’яті, напади люті, спроби покінчити з собою.
 
Процес аборту

Як проходить процедура переривання вагітності? Більшість абортів раннього строку вагітності (до 12 тижнів) відбуваються вакуумним способом. Це означає, що порожня пластикова труба з гострим наконечником вводиться у матку і розриває ненароджену дитину на частини. Насос, котрий у багато разів сильніший за побутовий пилосос, висмоктує залишки тіла немовляти й плаценти. На абортах пізніх строків використовується гострий інструмент для розсічення дитини й вилучення її частинами з утроби матері. Після того матку перевіряють багатьма інструментами. Після 12 тижнів вагітності використовують так званий медикаментозний метод. Сильнодіючі хімічні препарати викликають смерть дитини і штучний викидень.
 
У 1920 році, коли вперше у світі В. І. Леніним був прийнятий декрет, що дозволяв аборти, деякі говорили, що ненароджена дитина ще не людина, а частина тіла матері. Проте сучасні наукові факти підтверджують точку зору багатьох стародавніх культур про те, що людське життя починається не з моменту народження, а з моменту зачаття.
 
Жити – будемо!
 
Звичайно, ніхто не робить аборт без причини. Жіноча сутність противиться вторгненню у її єство з метою вбивства своєї кровинки. Тільки несприятливі обставини життя підштовхують на цей страшний крок. Що й говорити, у житті бувають ситуації важкі та дуже важкі. Іноді життя так кладе на лопатки, що піднятися просто несила. Але все-одно треба. Тим паче, що після зачаття ви відповідальні не лише за себе, а й за живу істоту всередині вас. Цілком безпомічну й беззахисну. Котру ніхто, окрім вас, не зможе вберегти. Можливо, зараз ви ображені на когось, нарікаєте на соціальні фактори й матеріальне становище. Але... ви живі! А значить, настане новий день, зійде сонце, прийде нова смуга вашого життя. Тільки збережіть життя малюку!
 
Звісно, бувають труднощі, що здаються непереборними. Однак варто згадати, що до цього моменту ви теж зустрічалися з проблемами у своєму особистому житті. І з успіхом їх долали. Значить, і нинішні труднощі, пов’язані з вагітністю й народженням дитини, вам по зубах, і ви обов’язково зможете їх подолати, адже у вас уже є життєвий досвід і величезний потенціал.
 
Народна мудрість стверджує: "Дав Бог дитину, дасть і на дитину”. Не зраджуйте свою крихітку. Її життя знаходиться у ваших руках. Нехай тільки зароджене і підростаюче всередині вас життя людини, що повністю довіряє лише вам, надає сили майбутній мамі піднятися, вистояти й перемогти. Усвідомлення того, що ви – Мати, що здатна до плодороддя, здійснює подвиг заради життя нової людини на Землі, відкриє такі резерви вашого організму, про які ви навіть не підозрювали. Діти – найбільший дар життя, наша радість і втіха. Рано чи пізно ви отримаєте від життя інші дари, яких вам не вистачає.
 
Якщо вам поки що важко відчути любов до дитини, якої ви на початку не хотіли, не варто поспішати з висновками. Більшість вагітних починає відчувати теплі почуття до дитини приблизно в середині вагітності, з моменту перших поштовхів малюка.
 
Саме у цей період у жінки починає виразно формуватися образ дитини, і цей процес триває до кінця вагітності. Так що у вас ще буде достатньо часу, аби по-справжньому здружитися зі своїм майбутнім малюком.
 
Що ж робити?

У подоланні негативних емоцій вам можуть допомогти спеціальні вправи. Спробуйте їх виконувати, і ви відчуєте, як сприятливо вони впливають на вас. Уявіть себе маленькою дитиною, що гойдається на руках, а потім поміняйте свій образ на образ свого малюка, яким ви його уявите. Співайте йому – уявному – колискові перед сном або читайте дитячі віршики. І головне – частіше розмовляйте з ним, пояснюйте все, що відбувається навколо, розповідайте про свої переживання.
 
Частіше бувайте серед майбутніх мам, відвідуйте курси для вагітних, ходіть на заняття з підготовки до пологів у басейні. І потім, згадуючи цей період свого життя, ви будете щасливі, що прийняли правильне рішення, зробили правильний вибір і подарували життя чудовій людині, котра відповість вам любов’ю, яку ні з чим не зрівняти.
 
А для дитини ви – найкраща на світі, адже ви – її Мама. Через кілька років вона з гордістю скаже: "Це моя мама. Вона дала мені життя”.
 
Якщо у вашому тілі вже зародилося маленьке життя, але ви маєте певні сумніви, переживання, пов’язані з вагітністю і народженням дитини, ви можете звернутися до Соціально-психологічного Центру, де діє Клуб "Я – щаслива мама!”. Тут вам нададуть психологічну підтримку, направлену на те, щоб майбутня мама навчилась успішній поведінці в соціумі, позбавилася можливих страхів та повірила у себе та свою дитину.
 
Якщо вас зацікавила дана інформація, будь-ласка, звертайтеся до спеціалістів Соціально-психологічного Центру за адресою: м. Славутич, вул. 77-ї Гвардійської дивізії, 3 А, або за телефонами: 2-94-96, 2-94-21
Адреса сайту: http://slavspc.at.ua 
 
Світлана Вишневська
психолог
(за матеріалами преси)
Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (07.05.2012)
Переглядів: 700 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz