Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:50

Головна» Публікації » Як пережити кризу: поради психолога

Як пережити кризу: поради психолога
Поради склав
заступник директора Соціально-психологічного Центру м. Славутича,
кандидат психологічних наук Юрій Акименко

             Сьогодні практично усі жителі України відчули на собі кризові явища, які зачіпають різноманітні аспекти людського життя: економіку, політику, соціальну сферу. У той же час, криза, про яку так багато говорять, існує передусім в нашій свідомості. Для того, щоб знизити негативний вплив кризових явищ на наше життя, варто скористатись наступними порадами:

    1.      Памятайте, що навколо є близькі люди, які допоможуть пережити труднощі.

    2.      В деяких ситуаціях доречно звернутись за допомогою до відповідних фахівців (психологів, соціальних працівників, юристів).

 3.      Залишайтесь оптимістом. Криза обовязково мине не залежно від нашого бажання. Кожну ситуацію можна трактувати як з негативної, так і з позитивної точки зору. Тому замість «наполовину порожня склянка» кажіть «наполовину повна склянка».

4.      Кожен день людини наповнений маленькими радощами. Комусь для гарного настрою достатньо сонячної погоди, комусь – можливості спілкуватись з друзями чи праці на присадібній ділянці. Навчіться помічати маленькі радощі життя, у тому числі ті, що не повязані з наявністю матеріальних ресурсів.

5.      В житті, як правило, є ситуації, значно складніші за ту, яка виникла у Вас, тому будьте впевнені, що подолаєте тимчасові труднощі.

6.      Скоригуйте життєві цілі, плани (якщо у Вас вони сформульовані) відповідно до ситуації. Якщо у Вас їх немає, то поставте цілі перед собою і поступово досягайте.

7.      Дії – найкраща відповідь кризовій ситуації. Менше переживайте, більше дійте у відповідності до поставлених планів.

8.      По можливості уникайте масованої негативної інформації, якою насичені сучасні ЗМІ. Навчіться відрізняти факти від пропаганди і, по-можливості, об’єктивно оцінюйте інформаційні повідомлення. Користуйтесь альтернативними джерелами інформації.

9.      Намагайтесь ставитись до проблем з гумором.

10.  Закохайтесь! Позитивні емоції, викликані коханням (у тому числі до Вашої нинішньої близької людини) – найкращій засіб подолати тимчасові труднощі.

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (17.03.2011)
Переглядів: 748 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz