Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 20.11.2019, 12:34

Головна» Публікації » Як залишитись в стані психологічної рівноваги у складних життєвих ситуаціях

Як залишитись в стані психологічної рівноваги у складних життєвих ситуаціях

Так чи інакше, але кожного з нас іноді можуть переповнювати різні емоції – тривога за себе та за рідних, шок, страх, розгубленість - це нормальні почуття, в ситуації тривалої невизначеності та напруги. Іноді може бути важко сконцентруватися на конкретних справах та виконанні буденних задач – важливо зрозуміти свої почуття, прислухатися до них та не боятись їх. Це нормальна реакція організму на ненормальні події в ситуації військової агресії. Розуміння та визнання своїх почуттів, а ще краще, адекватна емоційна реакція, дають змогу якнайшвидше знайти шляхи відновлення душевної рівноваги, зберегти себе та своє здоров’я з найменшими втратами для організму. Дотримуючись низки нескладних рекомендацій можна залишатися в стані психологічної рівноваги.

1. Намагайтесь не піддаватись паніці, і не створювати паніку, засоби масової інформації переповнені тривожними фактами, іноді суперечливими і мало перевіреними даними. Намагайтесь зберігати критичність мислення – так легше реагувати на події. Людині, яка знаходиться у рівновазі, легше справитись з тривогою та стресом.

2. Вашим рідним людям, друзям, сусідам дуже важлива та потрібна підтримка. Не позбавляйте один одного підтримки, не відмовляйте у проявах уваги та доброму слові.

3. Зараз, як ніколи потрібна підтримка дітям, які теж мають свої переживання відносно подій. Важливо вселяти впевненiсть своєю впевненiстю та любов’ю. Дуже важливий тiлесний контакт, поглажування, обiйми та вiдповiдi на запитання, якi буде ставити дитина, щоб пiсля розмови вона могла заспокоїтись. Разом малюйте, читайте добрі казки, займайтесь домашніми справами. Малювання, як і музика мають потужний психотерапевтичний ефект.

4. Знайдіть собі корисне заняття. Спокій і рівновага гарантовано підтримується, якщо у людини є чим зайнятися, особливо, якщо це заняття потрібне й корисне іншим людям. Запитайте себе: «Як я можу допомогти в даній ситуації військовим (допомогти зібрати кошти, передати продукти, одяг та ін..?», «Як я можу допомогти своєму ближньому?», «Як я можу допомогти собі?».

5. Будьте у доступі. Домовтеся з близькими людьми про періодичність зв’язку, і спільні дії, якщо зв’язок з якихось причин перерветься. Добре слово, навіть по телефону, це завжди підтримка та впевненість.

6. Обов’язково старайтесь повноцінно відпочити вночі. Нічний сон дає змогу відновити сили, покращує самопочуття. А якщо відчуваєте, що потрібно відпочити вдень – дозвольте собі таку розкіш. Навіть 15-20 хвилин дрімоти можуть додати Вам бадьорості та сили.

7. Їжте вчасно. Обов’язково снідайте та обідайте, вживайте побільше сезонних овочів та фруктів, пийте до 2 літрів води на добу. Природні антидепресанти – це банани, чорний шоколад та горіхи. А ще чай зі звіробою.

8. Пам’ятайте про важливість обіймів та дотиків. Про важливість усмішки. Все це нічого не коштує, але дає дуже багато для емоційної стійкості та душевної рівноваги.

9. Якщо хтось з Ваших знайомих чи близьких втратив сина, батька чи чоловіка – підтримайте його своєю присутністю, дозвольте людині дати вихід почуттям та емоціям, прожити горе, виплакати біль. Виговоритись про втрату. Тільки таким чином і через певний час біль буде зменшуватись.

10. Якщо Ви нездужаєте – зверніться за медичною допомогою. Не запускайте хворобу, в стресі організм використовує свої ресурси значно швидше, і його потрібно підтримувати.

11. Якщо Ви відчуваєте дратівливість, напругу, тривогу, якщо порушився сон, якщо не справляєтеся з емоціями – зверніться за допомогою до психолога, психотерапевта, не тримайте наболіле в собі, оскільки психоемоційний стан також потребує підтримки, особливо в стані хронічного стресу.

12. Відомо, що найбільша сила – це сила любові. Ну, і звичайно, для кожного християнина щира молитва, розмова душі з Богом. Кажуть, що молитва камінь точить. Використовуйте такий потужний ресурс – любов і молитву.

Є таке хороше прислів’я: «Якщо маленька людина, в маленькому місті віддано робить свою справу, то світ від того стає кращим». Робімо те, що вміємо та любимо. Чим більше в кожному з нас буде душевної рівноваги і розуміння нашого місця в ці часи, тим швидше наша країна відновить свою цілісність та досягне стабільності.

Пам’ятайте, що все колись закінчується. І хороше і погане.

Все проходить і це також пройде.

Алла Крохіна,

психолог Соціально-психологічного центра

 

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (22.03.2016)
Переглядів: 396 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz