Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:57

Головна» Публікації » Кібербулінг: небезпечний віртуальний терор

Кібербулінг: небезпечний віртуальний терор

   Сучасне людство – це суспільство безмежних можливостей, однією з яких  є Інтернет. Нині швидкість передавання інформації порівняно з  кінцем ХХ ст. збільшується в геометричній прогресії. Нам складно уявити своє життя без мобільного  телефону, планшета, ноутбука, Інтернету, однак не завжди блага цивілізації є корисними. 
    Кіберпростір приховує безліч небезпек, які можуть чекати на нас в Інтернеті навіть у звичайних, на наш погляд, життєвих ситуаціях. Один із прикладів такої проблеми – кібербулінг. Це досить нове поняття для нашої країни, воно прийшло до нас із Заходу разом із чатами і соціальними мережами. 
    Кібербулінг – це жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину, в яких використовуються інформаційно-комунікаційні засоби:  мобільні телефони, електронна пошта, соціальні мережі тощо.
Розглянемо методи кібербулінгу докладніше.
1. Використання особистої інформації. «Зламування» поштових скриньок, серверів, сторінок у соціальних мережах з метою отримання особистої інформації про людину та переслідування її. 
2. Анонімні погрози. Кібер-хулігани анонімно надсилають листи на адресу електронної пошти своєї жертви з повідомленнями загрозливого змісту. Іноді ці загрози мають образливий характер з вульгарними висловами і ненормативною лексикою. 
3. Переслідування. Кібер-переслідування відбуваються за допомогою мобільного зв’язку або електронною поштою. Хулігани можуть довгий час переслідувати свою жертву, завдаючи брудних  образ принизливого характеру або шантажуючи будь-якими таємними фактами. Відстежуючи через Інтернет необережних користувачів, переслідувач отримує інформацію про час, місце і всі необхідні умови здійснення злочину. 
4. Тролінг-розміщення в Інтернеті (на форумах, у блогах тощо) провокаційних повідомлень з метою викликати флейм, тобто конфлікти між учасниками, взаємні образи.
5. Флеймінг-обмін короткими гнівними і запальними репліками між двома чи більше учасниками, використовуючи комунікаційні технології. Частіше за все розгортається в «публічних» місцях Інтернету: на чатах, форумах, у дискусійних групах, онлайн-іграх. Неочікуваний випад може привести жертву до сильних емоційних переживань.
6. Обмовлення, або зведення наклепів – розповсюдження принизливої неправдивої інформації з використанням комп’ютерних технологій. Це можуть бути і текстові повідомлення, і фото, і пісні, які змальовують жертву в шкідливій, інколи сексуальній манері. 
7. Хепіслепінг – назва походить від випадків в англійському метро, де підлітки били перехожих, тоді як інші записували це на камеру мобільного телефону. Тепер ця назва закріпилася за будь-якими відеороликами з записами реальних сцен насильства. Ці ролики розміщують в Інтернеті, де їх можуть переглядати тисячі людей, без згоди жертви.
Користувачі Інтернету повинні пам'ятати кілька простих правил безпеки:
• Не поспішайте викидати свій негатив у кіберпростір. Перш ніж писати і відправляти повідомлення, слід заспокоїтися, вгамувати злість, образу, гнів.
• Ігноруй одиничний негатив. Одноразові образливі повідомлення краще ігнорувати – часто кібербулінг внаслідок такої поведінки зупиняється на початковій стадії. Досвідчені учасники Інтернет-дискусій дотримуються правила: «Найкращий спосіб боротьби з неадекватними – ігнорування».
• Блокуй агресорів. У програмах обміну миттєвими повідомленнями є можливість блокувати   повідомлення з певних адрес. Пауза в спілкуванні часто відбиває в агресора бажання продовжувати  цькування.
• Не варто ігнорувати агресивні повідомлення, якщо листи невідомого вам відправника систематично містять погрози або порнографічні сюжети. У цьому випадку слід скопіювати ці повідомлення і звернутися до правоохоронців. Питаннями кібер-безпеки займаються спеціально створені відділи міліції, й інтернет-хулігана можна знайти і покарати. Якщо образлива інформація розміщена на сайті, слід зробити запит до адміністратора для її видалення.

Матеріал підготувала Юлія Шпилевська, 
практичний психолог 
Соціально-психологічного центру м. Славутич 
(за матеріалами мережі Інтернет)

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (02.02.2018)
Переглядів: 235 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz