Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:55

Головна» Публікації » Масаж, як елемент психологічного розвантаження

Масаж, як елемент психологічного розвантаження

Організм людини – це єдина цілісна система, яка існує у гармонічному взаємозв'язку фізичного, інтелектуального та психічного здоров'я. Коли нас щось турбує на фізичному рівні, ми намагаємось відразу це полікувати, але чомусь не звертаємо уваги коли маємо якісь проблеми на рівні емоційному. ''Душевний'' біль наше тіло трактує як абсолютно реальний біль, передаючи корі нашого головного мозку такі ж сигнали, які б передавала при болю на фізичному рівні. Науково доведено що наше фізичне та психічне здоров'я взаємопов’язано. В наукових колах це називають психосоматикою.

         Формула "в здоровому тілі – здоровий дух'' не тільки не втратила актуальність, але для сучасної людини стала займати ще більш важливе місце в житті. Методи тілесно-орієнтованої психотерапії працюють саме з психікою через тіло. Тілесні техніки ефективно відкривають шлях до соматичного несвідомого і усунення виявлених в ньому блоків. Адже тіло людини є матеріальним відображенням усіх пережитих їм емоційних станів. Придушуючи бажання і емоції,людина ховає їх у тіло, створюючи тим самим блоки й затиски на шляху руху життєвої енергії. У тілі "записані "всі пережиті людиною психотравми, емоційні напруги. Сучасна психологія сприймає тіло, душу і дух як єдине ціле, і тілесні аспекти в психотерапії набувають все більшого значення. Психотерапевти прагнуть розбудити життя. Вони прагнуть пожвавити змертвілі душі, впливаючи на тіло й оживити змертвілі частини тіла, впливаючи на душу. Оздоровчий ефект можна отримати:

- шляхом використання дихальної психотехніки;

- працюючи з тілом (тілесно орієнтована психотерапія).

         Не піддається сумніву і роль масажу в антистресових заходах. Його давно визнала традиційна медицина як дієвий метод психологічного розвантаження, поліпшення настрою через вироблення гормону радості. В результаті підвищується життєвий тонус вдень, а вночі нормалізується здоровий спокійний сон.

         Масаж, мабуть, найдревніший метод лікування, відомий ще з третього тисячоліття до н.е., це водночас і приємна процедура, що зціляє тіло і душу. Давним-давно, коли не існувало ні таблеток, ні лікарень, для лікування застосовували саме масаж.

         Масаж стимулює вироблення гормону "кортизол",  який відповідає за зниження рівня стресу в організмі. Знижуючи стрес, ми допомагаємо організму відновитися: у нас знижується почуття тривоги, зменшується кров'яний тиск, ми врівноважується дихання.

         Масаж допомагає розслабити перенапружені і ущемлені м'язи. 

         Завдяки масажу  психічний стан врівноважується, людина розслабляється краще, що дуже корисно для підвищення концентрації та уваги, творчої та продуктивної діяльності, та загалом для покращення якості життя.

Катерина Хоп’як,

інструктор з фізкультури Соціально-психологічного центру

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (14.07.2016)
Переглядів: 320 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz