Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 20.11.2019, 12:46

Головна» Публікації » Поради психолога батькам-переселенцям

Поради психолога батькам-переселенцям

Пропонуємо до уваги батьків-переселенців наступні поради, які допоможуть знайти контакт із дитиною та дозволять їй швидше пережити наслідки стресу від того, що вона опинилася у зоні бойових дій.

  • В жодному разі не уникайте розмов з дитиною про те, чому ви змушені були переїхати. Відповідно до вашого власного розуміння ситуації і з урахуванням віку вашої дитини, але обов'язково поясніть їй, що відбувається.
  • Якщо постраждав або загинув хтось із близьких – не приховуйте цього від дитини. Вона все одно відчує вашу напругу. Але якщо вона не буде знати, з чим ця напруга пов'язана, є ймовірність того, що вона вирішить, що сама у чомусь винна, що вона «погана» і це почуття буде тільки зростати.
  • Підтримуйте її зв’язки з однолітками, рідними, які залишилися вдома або теж переїхали, але зараз не поруч. Пишіть разом із вашою дитиною листи, надсилайте малюнки. Так дитина буде відчувати, що вона не самотня у своєму горі і що життя триває.
  • Вислуховуйте, жалійте, сприймайте всерйоз «дитячі» проблеми: для малюка втрата ведмедика, що залишився вдома, важлива в такій же мірі, як для дорослого – втрата самого будинку.
  • Не забороняйте дитині гратися у війну. Таким чином дитина програє для себе проблемну ситуацію, це допомагає їй впоратися з напругою.
  • Переконуйте вашу дитину, що тут і зараз вона в безпеці. Війна – далеко, і всі ваші дії, в тому числі – переїзд, спрямовані на її захист.
  • Створюйте для малюка його приватну територію. Навіть якщо ви живете в кімнаті з 20 людьми, дитина повинна знати, що ось її ліжко, місце для її речей, іграшок. Організуйте для дитини окремий ігровий простір – дитячі кімнати і навіть курені, халабуди тощо.
  • Всіляко сприяйте купанню, бажанню дитини погратися з водою та піском. Це дуже чудово знімає стрес і м'язову напругу.
  • Якщо ви самі дивитеся новини по телевізору - не забороняйте це робити дитині. У будь-якому випадку, якщо вона сідає дивитися випуск сама, краще складіть їй компанію і будьте готові відповісти на її питання.

Пам'ятайте, пережитий дитиною стрес (як наслідок спостереження людей зі зброєю, військових дій або вимушеного переїзду) може проявитися, в середньому, через півроку. Але цілком можливо і раніше. Краще звернутися за професійною психологічною допомогою при таких «дзвіночках»: дитина постійно скаржиться на головний біль, погано спить; частіше хворіє на ГРВІ, підхоплює застуду; скаржиться на біль в животі, страждає від розладів шлунково-кишкового тракту або енурезу; стає тривожною, постійно чогось боїться або ж, навпаки, емоційно загальмована, ні на що не реагує і не відволікається.

Антоніна Смирнякова,

соціальний педагог Соціально-психологічного центра

 (за матеріалами Інтернет-ресурсів)

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (22.03.2016)
Переглядів: 507 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz