Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:53

Головна» Публікації » Правила сімейного дозвілля

Правила сімейного дозвілля

Правила сімейного дозвілля

Відпочинок, дозвілля, розваги, як і праця, є невід'ємними складовими життєдіяльності людини. Розважаючись, людина задовольняє свої духовні потреби, оцінює свої можливості.

Дозвілля може бути різним: цікавим і нудним; яскравим і не дуже; таким, що надихає і додає сил, і таким, що виснажує… Найприємніше в цьомупроцесі те, щоорганізаціядозвілляцілкомзалежитьвід кожного члена родини, а найбільше – відбатьків. Якщо просто пролежативихіднібілятелевізора, а дітипросидять за комп’ютернимиіграми, то такедозвілля навряд чисприятимеповноцінномувідпочинку, розвитку та згуртуваннюродини. Внаслідок такого дозвілля через кількароківможевиявитися, що батьки не розуміютьвласнихдітей, один одного і… навіть самих себе. Адже час на якіснеспілкування булоназавждивтрачено.

Доречі, віддаленоюознакоюможливогорозпадусім'їможе бути проведеннядозвілляпорізно. Не факт, щоценеодмінностанеться, але ймовірністьзростає в багаторазів.

Тут важливо все ж таки уточнити, що значить спільно та порізно? Адже ми часто спостерігаємо картину, як удома, в ресторанічи кафе люди начебтосидять разом, але по суті вони зовсім не разом, бо в кожного в руках улюблений гаджет — телефон або планшет, і кожензанурений у віртуальнуреальність, перебуваючидесь за межами простору, якийможнаназватиспільним. Ці люди проводять час поруч, але не разом…

Сьогодні складно знаходити час не лишедля себе, але й для сім'ї. Робота та сучаснідевайсиобмежують наше спілкування з близькими.

Отож, дозвілляможе бути різним, і не завждиінтереси в межах однієїродиниспівпадають. У випадкурозбіжностей не вартопримушувативсіхнасолоджуватисяєдинимзаняттям, а слідзнайтищосьспільне, щооб’єднуєхоча би двохчленівродини. Тоді мама з донькоюможутьпіти до лялькового театру, а тато з сином – змайструвати лука. Аджесім’ятодіщаслива, коли максимально враховуються потреби кожного її члена – і маленького, і дорослого.

Щостосується самого процесуорганізаціїсімейногодозвілля, то тут вам знадоблятьсядипломатичнівміння, навичкипланування та творчийпідхід. Окрім того, вартообговоритиваріанти з кожним членом родиниокремо і потім, зважаючи на побажання, будуватиплани. Таким чином можна, з одного боку, уникнутирозчарувань, а з іншого – створитицікавий та насичений день для всієїсім’ї.

На жаль, у багатьохсім'ях так буває, що коли виникає великий проміжок часу, якийможна провести разом, приміромноворічні свята, виявляється, що вам зовсім нема чогоробити разом. У результатісім'явсівихіднізнемагаєвіднудьги, створює у квартирі дикий рейвах, тільки те й робитьщо весь час щосьжує і, сварячись за пульт, "чергує" білякомп'ютера й телевізора. Знайомаситуація, правда ж?

Тому будь-якийвідпочинок і навітькороткедозвіллявартопланувати. Для цьоговажливоврахуватиуподобаннявсіхчленівсім'ї, щобуваєдосить непросто, і зрозуміти, що все ж таки вивсірозумієтепідсловосполученням "гарнийсімейнийвідпочинок". На превеликий жаль, споживаннятоварів і послугусієюсім'єюперетворилося на головнийскладникдозвілля у вихідні. Люди почали ходитирозважатися в торговіцентри, кіно й магазини, роблячибагато покупок. Навітьхобі для дитиниабоулюблені книжки для дорослихстають приводом щосьпридбати.

Необхідноврахуватищекількаважливих правил:

Найкращийвідпочинок — змінадіяльності, аджеякщохтосьізбатьків увесь робочийтижденьспілкувався з різними людьми, то вінможестомитисявідспілкування. Так само й навчальнийпроцесможе бути неприйнятним як відпочинок для школяра.

Найкращийвідпочинок — добре спланований, адже вам не сподобаєтьсявідповідь з віконцякаси: "квитківнемає".

У вас завждимає бути запаснийваріант, бонеприємно, коли дітивідчуютьрозчарування з вашої вини.

Ну й, нарешті, спільнедозвілля — цечудовийзасіб у боротьбі з депресіями, стресами, сімейними проблемами і труднощамиспілкування. Вономаєприноситизадоволення кожному членовісім'ї — відзмістовного й доброзичливогоспілкування, відреалізаціїсвоїх потреб у русі, пізнанні, розвитку. Тількитодівоновпливає як розвиваючийзахід і на дітей, і на дорослих, підвищуєїхнійкультурнийрівень, даєвідчуттяєднаннясім'ї. Не забувайтедивуватиблизьких: несподіванісюрпризи, довгоочікуваніподарунки, романтичнімоментитощо — усе ценадихає, даєзмогупочуватисяпотрібним і коханим, тобтонаповнюєжиттязмістом. А найяскравішімоментизалишаться в пам'ятіназавжди: грітимуть душу й зворушуватимутьуяву через багатороків.

Не забувайте, проводити час зісвоїмирідними — необхідно. Завждизнаходьтехвилинку на те, щобпоговорити, підтриматичи просто разом посміятися. У наш час є багатоможливостей, ні в якомуразі не втрачайтеїх.

Приємного Вам відпочинку!

 

Матеріалпідготувала

фахівецьізсоціальноїроботи

Сергієнко Т.С.

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (16.03.2018)
Переглядів: 162 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz