Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:54

Головна» Публікації » Психосоматика як наука або всі хвороби від нервів

Психосоматика як наука або всі хвороби від нервів

Дуже часто ми чуємо такі фрази: "Всі хвороби від нервів" або "Корені усіх проблем криються в голові" і багато подібних. І відразу ж виникає питання – чи так це насправді?

Неможливо заперечувати той факт, що в житті величезної кількості людей відбуваються настільки складні ситуації, що багато хто просто не в змозі з ними впоратися, це найчастіше призводить до найсильнішого душевного і психологічного розладу. І тут само собою виникає визначення психосоматики, яке свідчить про те, що це не що інше, як розділ медицини і відгалуження в психології, що займаються вивченням захворювань, що виникли внаслідок психологічного дисбалансу. Це поняття є єдністю фізичного і психологічного, душевного.

Часто люди скаржаться на всілякі погіршення здоров'я, наприклад, болю в грудях, ускладнене дихання, втрата апетиту, головні болі і багато інших. І навіть після повного обстеження, лікарі не можуть виявити фізичну причину захворювання. У таких випадках робиться висновок, що основою захворювання є психічний стан пацієнта, і тоді хворобу можуть віднести до психосоматичного стану.

Хвороби "з психологічної підґрунтям" частіше виникають у жінок, ніж чоловіків, і частіше у літніх, а не молодих людей. Дітям, щоб захворіти, потрібно докладати спеціальні зусилля. Літнім людям достатньо перестати піклуватися про своє здоров'я чи перестати хотіти бути здоровим. Втім, діти теж досить винахідливі, і при бажанні більшість з них легко хворіють тоді, коли їм це вигідно.

Причинами психосоматичних захворювань можуть бути:

- внутрішньо-особистісні конфлікти, тобто боротьба свідомості і підсвідомості, сторона, що програє, починає громадянську війну, обличчям якої і являється психосоматичне захворювання;
- мова тіла, тобто тіло відбиває психологічний стан, який, наприклад, можна виразити таким чином : "ця робота – постійний головний біль", "я не виношу цю людину", "я пов'язаний по руках і ногах" і багато інших. Внаслідок цього починає хворіти окремий орган або частина тіла: голова, шлунок і так далі;
- підсвідома вигода, причому хвороба абсолютно реальна, немає місця брехні або симуляції. Просто підсвідомість переслідує якусь свою мету;
- досвід з минулого, можливо дитяче переживання, що носить травматичний характер;

- ототожнення з близькою людиною, тобто відбувається ідентифікація з погіршеннями здоров'я людини близької емоційно;

- самонавіяння або навіювання, яке виходить від людей, що мають авторитет або мають тиск;
- самопокарання на несвідомому рівні, чому передує реальна або нереальна провина, що не дає спокою людині та часто призводить до дуже серйозних наслідків.
        

  Декілька прикладів психосоматичної відповідності хвороб:
- алергія – людина не виносить когось або щось у власному житті;

- астма – нездатність дихати повними грудьми, пригнічення почуттів;
- безпліддя – опір життєвому циклу;

- головні болі – страх, стрес;
- захворювання крові – відсутність радості;
- нежить – внутрішній плач;
- радикуліт – фінансова заклопотаність.
Зрештою стає ясно, що тіло йде за думками, і якщо, з якихось причин,  воно не може отримати реакцію у відповідь, то воно починає подавати значущі сигнали у вигляді болів і погіршень здоров'я. А як же ще свідомість може говорити з нами?!

 

Юлія Шпилевська,

психолог Соціально-психологічного центра

 м. Славутич

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (28.04.2017)
Переглядів: 203 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz