Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.09.2019, 09:42

Головна» Публікації » Селфі – чума XXI століття

Селфі – чума XXI століття

Бажання якомога частіше робити селфі та викладати свої фото в соцмережі поступово переростає в загальну захопленість. Все частіше в новинах ми чуємо про загибель молодих людей під час зйомок «крутого» кадру. І не зрозуміло, що за цим стоїть, гонка за вподобайками під фото, залежність чи просто нова модна тенденція, яка пройде сама собою. Спробуємо розібратися.

Слово «селфі» визначається наступним чином: «фотографія самого себе, як правило, зроблена за допомогою смартфона або веб-камери і розміщена в соціальних мережах». Психологи Американської психіатричної асоціації не перший рік досліджують цю проблему і прийшли до висновку, що активно фотографувати самих себе й виставляти ці фото в соцмережі – один із видів неврозу нав'язливих станів. Цей розлад (для якого було придумано назву – селфіт) – схожий із маніакальним. Перебуваючи в цьому стані, людина робить десятки селфі на день з однією метою: отримати схвалення у вигляді «лайків» як підтвердження своєї значимості. Наразі виділяють 3 стадії цього «захворювання»:

1 стадія: людина робить селфі щонайменше 3 рази на день, але не виставляє їх у соцмережі.

2 стадія: людина фотографує себе мінімум 3 рази на день і розміщує фото в інтернеті.

3 стадія: людина робить селфі в будь-який зручний момент, понад 6 разів на день, і розміщує їх у соцмережах. Їй хочеться знімати себе цілодобово, і вона не контролює цей стан. Яскравий приклад «гострого селфіту» – 19 річний британський студент Денні, який щодня робив по 200 фото самого себе, витрачаючи на це по 10 годин.

Причини «захворювання» селфі

Селфіт – це комплекс заниженої самооцінки та гострої нестачі живого спілкування. До нього схильні ті люди, які мають схильність до розвитку залежностей. Як і кожна залежність, селфіт розвивається поступово, переростаючи в одержимість з появою чергового «лайка» під фото. Отриманий «лайк» розцінюється людиною як «ти супер», і ця похвала перетворюється на життєву необхідність. У разі невдачі, наприклад, не отримавши бажаної кількості «лайків», людина-селфіт відчуває стрес: злиться, сумує, не знаходить собі місця. Ці прояви дуже нагадують ломку, тільки в цьому випадку вона психологічна.

Також залежність від селфі призводить до того, що в пошуках незвичайного кадру людина навіть ризикує своїм життям: намагається сфотографувати себе на даху поїзда, на лінії електропередач або на залізничних коліях. В Україні зафіксовано вже кілька таких нещасних випадків. Більшість із постраждалих-селфітів – підлітки, які в гонитві за красивими знімками та ефектними кадрами йдуть на невиправдані жертви.

Деякі психотерапевти наполегливо рекомендують лікувати селфізм, а деякі вважають всі розмови про подібну залежність перебільшенням, кажучи, що селфі – це лише мода, яка, так чи інакше, коли-небудь закінчиться. А як вважаєте ви?

Юлія Шпилевська,

практичний психолог

Соціально-психологічного центру м. Славутич

(за матеріалами мережі Інтернет)

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (31.01.2019)
Переглядів: 64 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz