Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.10.2019, 20:54

Головна» Публікації » Що заважає прийняти людину такою, якою вона є?

Що заважає прийняти людину такою, якою вона є?

 В юні роки багато хто з нас беззастережно вірить, що можуть повністю змінити іншу людину. На практиці ж все виходить навпаки. Психологи давно дійшли до висновку, що підлаштувати партнера під свої фантазії і бажання не можна.

Закоханість, як відомо, – сліпа, тому часто людина занурюється в свої почуття з головою, зовсім не помічаючи, що предмет його обожнювання –  повний антипод йому. Любов, звичайно ж, здатна творити дива, але не до такої міри, коли людина, що байдужа до мистецтва, раптом поринає у вивчення творчості великих художників. Не варто брати за зразок подібну ситуацію, яка вдало склалася у когось із знайомих. Ніхто не може дати гарантії, що відносини складуться саме так, як хочеться. Іноді варто сказати собі «стоп» і ще раз подумати, чи варто вступати в стосунки з надією переробити іншого. Швидше за все, вони просто будуть все більше і більше погіршуватися. Гармонійні відносини припускають зміни, які відбуваються самі по собі як у чоловіка, так і в жінки. Але одна справа, коли це йде з внутрішніх осмислених спонукань самої людини, й інша – коли їй щось нав’язується.
      Бажання змінити людину найчастіше має відношення до особистої історії. Кожен в душі мріє про ідеал, і образ батьків теж зберігається десь у підсвідомості. Будь-хто буде комфортно почувати себе в товаристві тієї людини, поряд з якою він може вільно здійснювати звичні дії, випробовувати знайомі почуття, тому вибір найчастіше неусвідомлено падає на знайому з дитинства модель поведінки. Якщо почати «переробку» і якщо вона навіть виявиться в дечому успішною, в кінцевому підсумку можна розчаруватися і втратити інтерес до партнера, так як зникне щось важливе в ньому. Тому вихід один – працювати над собою.
    Критика – річ непогана, якщо вона націлена на поведінку людини, а не на її особистість. Не розкидати речі де попало навчитися набагато легше, ніж з мовчуна перетворитися на цікавого співрозмовника на різні теми. Ідеали іншої людини варто навчитися цінувати, навіть якщо вони абсолютно не до душі. Особистий простір необхідний кожному, інакше людина з часом зламається.
     Найлегше скаржитися на партнера. Така стратегія дуже зручна – немає необхідності змінюватися самому. Багато дружин незадоволені тим, що чоловіки по дому нічого не роблять, проте варто чоловікові взяти до рук молоток, вони виривають його з рук і звинувачують у невмінні. А може бути, в глибині душі деякі не особливо і бажають, щоб партнер змінився: бояться втратити над ним владу. Зручна для себе роль критика – вигідна модель поведінки: адже той, хто хоче домінувати, завжди знайде, до чого причепитися.

Згубні звички партнера – це інша справа. Пияцтво або фанатичне захоплення комп’ютерними іграми нерідко руйнують стосунки, але навіть в такій ситуації не варто вважати себе рятівником і починати діяти за допомогою погроз: «Якщо не кинеш пити, то ...» Шантаж тут не допоможе. Краще спробувати показати людині, що її стан вас непокоїть і пригнічує, спробувати пробудити в ній інтерес до життя, розкрити очі на більшцікавіречі.
    Будь-яка людина має побачити сенс від майбутньої роботи над собою. Ніхто не має права замикати партнера в клітку своїх власних мрій. Особистий розвиток відбувається у всіх по-різному. Допомогти може лише сила любові – тільки вона здатна згодом змінити на краще життя двох людей.

Антоніна Смирнякова

фахівець із соціальної роботи

Соціально-психологічного центру

(за матеріалами Інтернет-сайтів)

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (15.09.2017)
Переглядів: 196 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz