Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 14.08.2020, 13:14

Головна» Публікації » Шкідливі Іграшки у руках дитини

Шкідливі Іграшки у руках дитини

Іграшки з натуральних і екологічно чистих матеріалів нині коштують дорого, тому більшості дітей доводиться задовольнятися китайськими підробками, які розвалюються вже в руках. І про те, що куплена турботливими батьками іграшка може стати для малюка не об'єктом для радості, а причиною хвороби страшно навіть подумати. А між тим, таке нині трапляється. І все частіше у дітей лікарі фіксують алергічні захворювання, причиною яких стають саме дитячі цяцьки. Тоді чому так мало батьків замислюється над тим, які іграшки ми даємо до рук нашим дітям?
Ви, напевно, не раз звертали увагу на яскраві, трохи «нежиттєві» кольори зайців, слоненят та кубиків. Спеціалісти стверджують, що занадто яскраве забарвлення – яскраво-рожеве, в‘їдливо-зелене та інші – це перше, що має насторожити при виборі іграшки. Чим більш неправдоподібний колір, тим дешевша фарба, що нанесена на іграшку, і, як результат, тим вища загроза високої її токсичності.

 83% китайських ляльок та 37% інших китайських іграшок щороку виявляються шкідливим для дитячого здоров’я. То ж як і з чого виробляють іграшки? На першому місці, звичайно, пластик. І це тільки на перший погляд здається, що цей матеріал зовсім не шкідливий. Насправді ж, в основою для його виготовлення лежить фенол.

  Фенол – це кислота, яка в чистому вигляді є дуже токсичною речовиною і при попаданні на шкіру викликає сильні опіки. Якщо ж та чи інша іграшка має у своєму складі вищу за норму концентрацію фенолу, вона відразу починає подразнювати шкіру та рецептори малечі. Як наслідок – ніяк не пояснена лікарями бронхіальна астма, напади алергії чи навіть екзема. Лікарі стверджують, що тривалий контакт з предметами, в яких допустима норма фенолу перевищена в п‘ять разів, загрожує ураженнями внутрішніх органів. Але фенол — не єдина шкідлива речовина, яку під час експертизи виявляють у дитячих іграшках.Виявляється, існують й такі, у складі яких є формальдегід – газ, який має канцерогенний ефект (знову ж таки, якщо перевищується допустима концентрація) та солі важких металів. Останні, на думку багатьох лікарів, – найнебезпечніші, бо зустрічаються в іграшках доволі часто. Сурма, миш‘як, барій, кадмій, хром, свинець, ртуть і селен, як правило, незамінні компоненти фарби, якою розмальовують іграшки. Їх вміст теж допускається, але в дуже малих кількостях. Ароматичний амін – речовина, яку зовсім нещодавно виявили не лише в іграшках, а й в дитячому одязі, виробленому в одній з китайських провінцій.

 Отруйна фарба за своєю суттю здатна викликати рак уретри та сечового міхура. Дуже важливо враховувати і місце, де продаються іграшки. Недопустимо, щоб вони зберігалися поруч з товарами побутової хімії. Адже вони, як губка, вбирають і накопичують токсичні речовини й потрапивши до рук малюка, можуть стати причиною алергійних реакцій та навіть астми.
            Купуючи іграшки, пам'ятайте такі правила:

Перед покупкою – понюхайте іграшку

Іграшка не повинна різко пахнути пластмасою чи гумою. Тож, якщо запах дитячої забавки насторожує – краще відмовитися від її придбання, адже вона може виявитися токсичною.

Перевірте іграшку на міцність

Перед покупкою іграшки варто ретельно перевіряти надійність всіх кріплень і з'єднань, оскільки неміцно прикріплені частини іграшки можуть відламатися й поранити дитину. Наприклад, часто у м'яких іграшок відклеюються очі, а маленька дитина може взяти їх до роту й проковтнути. Також важливо, щоб іграшка була без гострих кутів, вузьких щілин і отворів, куди можна засунути пальці. Не менш важливим є те, чим набита м'яка іграшка. Ідеальний варіант – синтепон, адже поролон через півроку може почати виділяти шкідливі речовини.

Іграшка не повинна шкодити барабанній перетинці дитини

Якщо купуєте дитячу музичну іграшку обов'язково звертайте увагу на етикетку. Безпечна шумова межа для іграшки – 85 децибел. Якщо музичний супровід вище цього рівня, це може викликати у дитини проблеми зі слухом. Найбільш шкідливою та загрозливою вважається дитяча зброя, де рівень звуку коливається в межах 120-140 дБ, навіть коли знаходиться від вуха на відстані витягнутої руки.

Безпечний розмір та вага

Під час вибору іграшки варто звертати увагу і на її розмір: бажано, щоб елементи іграшки були достатньо великими, щоб дитина не могла їх проковтнути. Якщо на етикетці вказано, що дана іграшка рекомендується для дітей від трьох років, значить, вона може містити дуже дрібні деталі. Що стосується ваги іграшки, то вона, наприклад, не повинна перевищувати 400 грамів для дітей до 7 років.

Всі іграшки повинні бути упаковані в пакети з полімерної плівки

Іграшку без упаковки не бажано купувати, адже вона, як губка, увібрала в себе шкідливі речовини ззовні, а може і стала "притулком" для збудників важких хвороб: туберкульозної палички, стафілококів, стрептококів.

Обов’язково має бути присутнє спеціальне маркування та супроводжуюча інформація про виробника: його повну назву, координати (адресу та телефони) або координати постачальника в Україну;

            Не економте на дітях!

Неякісні іграшки можуть стати причиною травм, пошкоджень, отруєнь токсичними речовинами і виникнення алергії у дитини. Проте, окрім якості, іграшка повинна бути позитивною. Тому задля збереження психологічного стану дитини не варто купувати ляльок-вампірів, роботів-людожерів, привидів, павуків та скелетів. Натомість малечі краще купувати м'які іграшки, набори для рольових ігор, розвиваючі конструктори, пазли.

Ірина Олекса, соціальний педагог

за матеріалами сайту

www.megasite.in.ua

 

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (02.02.2015)
Переглядів: 864 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz
Використовуються технології uCoz